Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Sennheiser HD650 czy HD660S?


eXorcist

Pytanie

Szukam konstrukcji otwartej pokroju HD650 / HD660S. Pytanie czy warto dopłacić do HD660S? HD650 można kupić nowe za 1250zł a HD660S 1990zł. Czy różnica na korzyśc jest na tyle duża, że warto dopłacić? W internecie niespecjalnie piszą jakoby HD660S grało diametralnie lepiej/inaczej.

 

Mój DAC: ASUS Xonar STU

Edytowane przez eXorcist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

650 i 660 to zupełnie inne granie. 

Te pierwsze to ciemne granie, sporo basu, lekko wycofana średnica i góra. Granie za kocem. Potrzebują naprawdę mocnego kompana aby pokazały całą klasę.

Te drugie to jaśniejsze granie. Szybsze, bardziej otwarte, z większą ilością detalu, może dla wielu nawet zbyt jasne. No i są łatwiejsze w napędzeniu.

Przejrzyj ten temat od tego posta, gdzie @octavarium porównuje 650 do 660

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, pankracy_waw napisał:

Ja od siebie tylko dodam ze jakość wykonania 660s jest na poziomie słuchawek za 300pln. Ten ohydny czarny plastik średnio pasuje co ceny na poziomie 2k pln.

jak to sennheisery ... wszystkie tak mają więc nie ma co narzekać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, whero napisał:

jak to sennheisery ... wszystkie tak mają więc nie ma co narzekać ...

Nie zgodzę się. 600, 650,800 to jest jedna klasa wyzej i daleko im do tego feelingu taniego.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, pankracy_waw napisał:

Nie zgodzę się. 600, 650,800 to jest jedna klasa wyzej i daleko im do tego feelingu taniego.

 

Nom. Jest kilka modeli, do których nie przystaje opinia o tandetnym wykonaniu i materiałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, eXorcist napisał:

Szukam konstrukcji otwartej pokroju HD650 / HD660S. Pytanie czy warto dopłacić do HD660S? HD650 można kupić nowe za 1250zł a HD660S 1990zł. Czy różnica na korzyśc jest na tyle duża, że warto dopłacić? W internecie niespecjalnie piszą jakoby HD660S grało diametralnie lepiej/inaczej.

 

Mój DAC: ASUS Xonar STU

No cóż, jak chcesz lepiej i w tym stylu granie a niewiele drożej to rozważ zakup Audeze LCD2C, nie wiem czy jeszcze można się zapisywać na promocję.

Ale dźwiękowo zjedzą i rozwalą Sennheisery....:D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 minut temu, Soundman1200 napisał:

Ale dźwiękowo zjedzą i rozwalą Sennheisery....:D

Przynajmniej 650 ;)

Bo 660 to opisów @octavarium i @Karmazynowy to nawet ciężko porównywać do LCD2C. Zupełnie inne bieguny grania.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
38 minut temu, Soundman1200 napisał:

No cóż, jak chcesz lepiej i w tym stylu granie a niewiele drożej to rozważ zakup Audeze LCD2C, nie wiem czy jeszcze można się zapisywać na promocję.

Ale dźwiękowo zjedzą i rozwalą Sennheisery....:D

Audeze LCD 2 w zależności od wersji jest w cenie 3400-3700 w tej promocji forumowej. To jest prawie 100% więcej. Za niewiele więcej względem ceny HD660S można kupić używane, a nie nowe. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
38 minut temu, Palpatine napisał:

Mówimy o LCD2C za 2100 zł w preorderze.

No właśnie, i dla tego to jest tak niesamowite...bo grają Audeze nieziemsko, i żadne dynamiki nie mają w pewnych aspektach z nimi co się mierzyć...

Więc kto ma rozum i spryt zapisał się na LCD2C dawno już, jak dla mnie promocja roku albo i dziesięciolecia...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, Soundman1200 napisał:

No właśnie, i dla tego to jest tak niesamowite...bo grają Audeze nieziemsko, i żadne dynamiki nie mają w pewnych aspektach z nimi co się mierzyć...

Więc kto ma rozum i spryt zapisał się na LCD2C dawno już, jak dla mnie promocja roku albo i dziesięciolecia...he,he.

Tak tylko nawet nie wiadomo czy to kot .... w worku.

Na razie fajny preorder, ale takie już były ... 7200;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to właśnie ciekawe, czy Audeze utrzyma równy poziom grania w LCD2C, czy jednemu zagrają super a innemu już gorzej, okaże się niedługo.

Sporo ludzi zamówiło te LCD2C na forum , będzie zaraz wiadomo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na head-fi nie ma jakiegoś huraoptymizmu. Podoba mi się też ten patent: maskownice to odwrócone maskownice od LCD-3. Całe Audeze. :D

75534280839a1a9220f6ecdd5ddc9626.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 godziny temu, Seler666 napisał:

Na head-fi nie ma jakiegoś huraoptymizmu. Podoba mi się też ten patent: maskownice to odwrócone maskownice od LCD-3. Całe Audeze. :D

75534280839a1a9220f6ecdd5ddc9626.jpg
Fajnie, to wystarczy sobie odkręcić maskownice, odwrócić, przykręcić...i już mamy LCD3, ha,ha.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Te lcd 2C zaczynają wyglądać tak jakby ktoś czyścił magazyny z zalegających podzespołów a że udało się to wszystko razem skręcić do kupy to i mamy okazję roku. Nie kumam tylko o co chodzi z ich zakładaniem i zdejmowaniem z głowy, żeby ich nie popsuć? Bardziej obawiałbym się, że z nimi popsuje się odcinek szyjny kręgosłupa a tu proszę, jest całkiem odwrotnie i to słuchawki się psują od zakładania i zdejmowania z globusa.

Edytowane przez Adam 76
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak zakładasz słuchawki na głowę i pady są szczelne to między przetwornikiem a Twoją szanowną gębą tworzy się ciśnienie co w krytycznym momencie dosyć mocno odkształca membranę przetwornika, tak jakbyś ją dopchnął powietrzem. I wtedy następuje puff i przetwornik umiera. Tak ja to rozumiem.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności