Skocz do zawartości

Zestaw do 2500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jestem w trakcie wyboru sprzętu do mieszkania i mam dylemat - chciałbym do salonu (pokój około 25 m^2) kupić jakiś zestaw, który z jednej strony umożliwiłby mi odtwarzanie muzyki z płyt (w 95% muzyka poważna, w tym operowa), a czasami służyłby do odtwarzania dźwięku z laptopa w połączeniu z projektorem. Kompletnie nie zależy mi na dźwięku surround, więc myślę raczej o dwóch kolumnach. Aktualnie słucham muzyki przede wszystkim na słuchawkach AKG K551 i jest to jakość, która mi odpowiada i poniżej której na pewno nie chciałbym schodzić. Czy to jest w ogóle wykonalne w tym budżecie? Jeśli nie, to czy powiększenie tytułowego budżetu o powiedzmy 500 zł coś zmienia? Z góry dziękuję za wszystkie rady.

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Oskar2905 napisał:

Po co się męczyć i przepychać z innymi który wiedzą lepiej?

Luz Nas trzech chyba na tym padole stoi sercem i rozsadkiem za starociami. To chyba wynika że nowe = lepsze i lepiej mieć nowe autko niż starego purchla łatanego szpachlą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, retter napisał:

Luz Nas trzech chyba na tym padole stoi sercem i rozsadkiem za starociami. To chyba wynika że nowe = lepsze i lepiej mieć nowe autko niż starego purchla łatanego szpachlą....

A ten stary purchel wytrzyma Ci dłużej i będzie mniej awaryjny od nowego produktu samochodopodobnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, retter napisał:

Haha nowa taktyka?

Nie po prostu już coraz mniej mi się chce.

Nie chce mi się kopać, bo i po co? Jak ktoś nie jest przekonany do staroci to po co go uszczęśliwiać na siłę?

Tylko nie zapominajmy że to stare  kiedyś tez było  nowe , a niektóre z tych  klocków to i nawet całkiem wysoka pólka.

Po prostu niech autor sobie poszuka co mu odpowiada wrzuci tu i ..... czeka na odp czy warto

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, emgiees napisał:

Rozumiem, że tak sytuacja wygląda i tak jak napisałem wyżej, wcale się nie upieram przy nowości. 

Jeśli zatem założymy, że będzie to używany sprzęt, to co byście doradzali?

 

Problem w tym że nic poza słuchaniem klasyki i pokojem 25m2 nie określiłeś.

W skrócie stare potrafią pokazać barwę wynikającą z wielu rzeczy. Nowe to raczej nowoczesne plastikowe granie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, retter napisał:

 

Problem w tym że nic poza słuchaniem klasyki i pokojem 25m2 nie określiłeś.

W skrócie stare potrafią pokazać barwę wynikającą z wielu rzeczy. Nowe to raczej nowoczesne plastikowe granie

może nie do końca plastikowe , ale w większości bez wyrazu, i mało  czasami rożnym tam niuansów . Można kupić trzy różne klocki nowe oczywiście do pewnej granicy cenowej a zagra to tak samo , jak szynka . baleron i polędwica, bo są zunifikowane. Kiedyś wędzili dziś sie tylko jakimś środkiem w sprayu  albo i pędzelkiem maluje a na tabliczce jest napis wędzone.

 

ps

jak chce się zjeść lepiej to i  zapłacić trzeba więcej.

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panowie,

Jak widać jestem w sprawie laikiem, ale przyznam, że na etapie szynki i baleronu przestałem cokolwiek rozumieć. Jak mniemam, nie podałem wystarczającej liczby szczegółów, żeby można mi było pomóc. O czym w takim razie zapomniałem? Jeśli nie da się nic kupić w tym przedziale, to powiedzcie proszę, w jakim się da.

Szukając nieco w ciemno w tym przedziale cenowym znalazłem używane na allegro np.:

HK 3490 + HK DVD 39 + Dali Concept 6 za 2 200 zł

Bang & Olufsen, Beosound 3000 BeoLab 4000 Beo4 za 3 000 zł

Pioneer SX 424 + kolumny Wega za 2 500 zł (tu jak rozumiem brakuje odtwarzacza CD, który musiałbym dokupić, ale to chyba nie jest największy wydatek)

Czy coś z tego byście polecali?

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć linki do aukcji, bo czasami może być drobny niuans  w opisie sprzętu i d..a 

czy to ma mieć pilota, czy też obsługa bez leniucha, 

do ilu lat wstecz?

jakie brzmienie,zimne/neutralne/ciepłe?

 

ciekawe kolumny np 

https://www.olx.pl/oferta/coral-cx-7-mk-ii-hi-end-CID99-IDqGvqr.html#ae2df389a6

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-grundig-box-850a-professional-CID99-IDqyHFx.html#b12074e305

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-saba-professional-1300-okleina-drewnopodobna-sprawne-vintage-CID99-IDqEcDl.html#8aee096919

 

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narysuj pokój określ jakie meble dywany to wszystko wpływa na akustykę (przeważnie pozytywnie) bo wytłumia pomieszczenie.

Napisz jak chcesz aby to grało tonalnie, dla przykładu k550 są neutralne. Ew podejdz do kilku sklepów z nowościami i starociami i posłuchaj zapisz co Ci się spodobało powinieneś usłyszeć różnice miedzy .

 

Generalnie wzmak stereo + kolumny, reszta to dopieszczenie systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności