Recommended Posts

Miał ktoś może przyjemność? Opinie w sieci pozytywne, cena bardzo atrakcyjna (w kontekście wyjściowej). 

http://www.arcam.co.uk/products,rSeries,Accessories,rHead.htm

Edytowane przez Seler666

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kurcze... sentyment mi się uruchomił w kontekście starego mojego rDac.

Tylko do ceny dolicz dobry zasilacz. W zestawie pewnie impulsowy.

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

rHead to bardzo fajny wzmacniacz. W pierwotnej cenie (2kzł) to imho jeden z lepszych urządzeń a za aktualne pieniądze to nawet się nie ma co zastanawiać. Brzmieniowo raczej neutralny, barwowo po środku - bez odchudzenia ale i bez ocieplenia jak np Heed Canamp. Spora moc (do 2W na 16 Ohm) i bardzo dobra regulacja głośności - analogowy potencjometr sterowany cyfrowo - odpadają problemy z nierównowagą kanałów do tego wejścia XLR obok RCA i bardzo solidna konstrukcja. Z alternatywnym zasilaniem jeszcze nie próbowałem, ale czytałem test, w którym recenzent podpinał zasilacz liniowy od Teddy Pardo i nie słyszał różnicy względem pudełkowego. Grałem na Arcamie z HD600, różnymi Grado ale i przerobiłem sporo dokanałówek: Shure 215, 535, Final E3000 (one kochają dużo prądu i z Arcamem grają rewelacyjnie), różne modele od Campfire. Nie straszne mu nawet Andromedy, które są wredne pod względem wyciągania szumów i innych artefaktów ze wzmacniacza (szum jest ale da się żyć, poza tym jest spokój).  

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za opinie. Zamówiłem - posłuchamy, zobaczymy. Myślałem o Mojo, ale w tej cenie nie mogłem kupić nawet używki. A Alien+ jako DAC też da radę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mojo ma gorszy wzmacniacz niż rHead. Porównywałem i użycie Mojo jako dac'a do Arcama dawało lepszy efekt niż Mojo solo. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta