Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

ARCAM rHEAD


Seler666

Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś może przyjemność? Opinie w sieci pozytywne, cena bardzo atrakcyjna (w kontekście wyjściowej). 

 

http://www.arcam.co.uk/products,rSeries,Accessories,rHead.htm

Edytowane przez Seler666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... sentyment mi się uruchomił w kontekście starego mojego rDac.

Tylko do ceny dolicz dobry zasilacz. W zestawie pewnie impulsowy.

 

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rHead to bardzo fajny wzmacniacz. W pierwotnej cenie (2kzł) to imho jeden z lepszych urządzeń a za aktualne pieniądze to nawet się nie ma co zastanawiać. Brzmieniowo raczej neutralny, barwowo po środku - bez odchudzenia ale i bez ocieplenia jak np Heed Canamp. Spora moc (do 2W na 16 Ohm) i bardzo dobra regulacja głośności - analogowy potencjometr sterowany cyfrowo - odpadają problemy z nierównowagą kanałów do tego wejścia XLR obok RCA i bardzo solidna konstrukcja. Z alternatywnym zasilaniem jeszcze nie próbowałem, ale czytałem test, w którym recenzent podpinał zasilacz liniowy od Teddy Pardo i nie słyszał różnicy względem pudełkowego. Grałem na Arcamie z HD600, różnymi Grado ale i przerobiłem sporo dokanałówek: Shure 215, 535, Final E3000 (one kochają dużo prądu i z Arcamem grają rewelacyjnie), różne modele od Campfire. Nie straszne mu nawet Andromedy, które są wredne pod względem wyciągania szumów i innych artefaktów ze wzmacniacza (szum jest ale da się żyć, poza tym jest spokój).  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Dnia 6.01.2018 o 12:22, rollomay napisał:

rHead to bardzo fajny wzmacniacz. W pierwotnej cenie (2kzł) to imho jeden z lepszych urządzeń a za aktualne pieniądze to nawet się nie ma co zastanawiać. Brzmieniowo raczej neutralny, barwowo po środku - bez odchudzenia ale i bez ocieplenia jak np Heed Canamp. Spora moc (do 2W na 16 Ohm) i bardzo dobra regulacja głośności - analogowy potencjometr sterowany cyfrowo - odpadają problemy z nierównowagą kanałów do tego wejścia XLR obok RCA i bardzo solidna konstrukcja. Z alternatywnym zasilaniem jeszcze nie próbowałem, ale czytałem test, w którym recenzent podpinał zasilacz liniowy od Teddy Pardo i nie słyszał różnicy względem pudełkowego. Grałem na Arcamie z HD600, różnymi Grado ale i przerobiłem sporo dokanałówek: Shure 215, 535, Final E3000 (one kochają dużo prądu i z Arcamem grają rewelacyjnie), różne modele od Campfire. Nie straszne mu nawet Andromedy, które są wredne pod względem wyciągania szumów i innych artefaktów ze wzmacniacza (szum jest ale da się żyć, poza tym jest spokój).  

 

Dnia 6.01.2018 o 13:05, Seler666 napisał:

Dzięki za opinie. Zamówiłem - posłuchamy, zobaczymy. Myślałem o Mojo, ale w tej cenie nie mogłem kupić nawet używki. A Alien+ jako DAC też da radę.

 

Wiecie moze jak wypada w porownaniu z heed canamp 2 ? Ktory z nich ma wiecej basu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam prawie żadnego doświadczenia ze stacjonarnymi wzmacniaczami. Jedyne, co mogę powiedzieć, a w co trochę wątpiłem kiedyś - "stacjonarka to jednak stacjonarka". ;) rHead, jak już napisano wyżej, odbieram jako neutralny, dobrze oddaje charakter źródła. Kapitalnie zgrywa mi się zestaw Alien+ -> rHead -> HD650. Trochę gorzej z TH610 - tu jest dla mnie za ostro, zbyt klinicznie, ale to raczej źródło. Do tego jest niewielki, całkiem mocny i świetnie wykonany. Porównania z innymi wzmacniaczami nie mam, bo to mój pierwszy sprzęt stacjonarny. 

Edytowane przez Seler666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chronic_pl napisał:

 

 

Wiecie moze jak wypada w porownaniu z heed canamp 2 ? Ktory z nich ma wiecej basu ?

Miałem Canamp'a 2 - względem rHead'a jest ewidentnie ocieplony i nieco mniej rozdzielczy. Co do basu to raczej więcej będzie w Heedzie, Arcam jest raczej równy, potrafi zagrać fajnym basem ale ten musi być w słuchawkach. Pamiętam, że Heed dodawał masy w Grado PS500e, które wtedy miałem.

 

>>Seler,

 

Fajnie, że jesteś zadowolony, uważam Arcama za jeden z ciekawszych wzmacniaczy w swojej pierwotnej cenie a teraz (jak mawiają amerykanie) - "it's a steal". Dodam, że w zestawieniu z jasnym i rozdzielczym źródłem to jest świetny partner dla Audeze (przynajmniej LCD-2 i 3):).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, rollomay napisał:

Miałem Canamp'a 2 - względem rHead'a jest ewidentnie ocieplony i nieco mniej rozdzielczy. Co do basu to raczej więcej będzie w Heedzie, Arcam jest raczej równy, potrafi zagrać fajnym basem ale ten musi być w słuchawkach. Pamiętam, że Heed dodawał masy w Grado PS500e, które wtedy miałem.

 

>>Seler,

 

Fajnie, że jesteś zadowolony, uważam Arcama za jeden z ciekawszych wzmacniaczy w swojej pierwotnej cenie a teraz (jak mawiają amerykanie) - "it's a steal". Dodam, że w zestawieniu z jasnym i rozdzielczym źródłem to jest świetny partner dla Audeze (przynajmniej LCD-2 i 3):).

 

Pewnie dlatego tak fajnie gra mi z HD650.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, rollomay napisał:

Miałem Canamp'a 2 - względem rHead'a jest ewidentnie ocieplony i nieco mniej rozdzielczy. Co do basu to raczej więcej będzie w Heedzie, Arcam jest raczej równy, potrafi zagrać fajnym basem ale ten musi być w słuchawkach. Pamiętam, że Heed dodawał masy w Grado PS500e, które wtedy miałem.

 

>>Seler,

 

Fajnie, że jesteś zadowolony, uważam Arcama za jeden z ciekawszych wzmacniaczy w swojej pierwotnej cenie a teraz (jak mawiają amerykanie) - "it's a steal". Dodam, że w zestawieniu z jasnym i rozdzielczym źródłem to jest świetny partner dla Audeze (przynajmniej LCD-2 i 3):).

 

A scena ? Podobno bolaczka tego rheada ? Czy nie prawda ? 

Gora jest w nim ostrawa czy raczej zaookraglona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scena jest normalna, ani wyjątkowo duża ani mała. Małą, już nawet dosyć klaustrofobiczną scenę to ma np. Mojo. Arcam jest dosyć neutralny, nieco zaokrągla kontury, ale to typowa cecha niedrogich urządzeń. Jak chcemy żeby było przejrzyście, rozdzielczo i barwowo neutralnie a przy tym bez wyostrzeń to nie za takie pieniądze. Kompromis w tym zakresie w Arcamie jest bardzo udany. To jest dosyć równo grający wzmacniacz a przy tym całkiem dobrze różnicuje charakter źródeł. 

 

Edit: rHead ma mniejszą scenę niż SP1000, ale to i tak chyba dobra rekomendacja:rolleyes:.

Edytowane przez rollomay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jak gra pięknie z HD650 to nie może tak grać z K702 i odwrotnie



Nie wiem, z K702 nie słuchałem, ale skoro tak mówisz, to pewnie tak jest.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam bardzo lamerskie pytanie (proszę nie bić..) : mam stary wzmacniacz Technicsa SU-V470, chciałbym dokupić do niego rHead - czy mogę te dwa elementy połączyć ze sobą?  W Technicsie jest wyjście rec-out (tak jak opisano w instrukcji rHeada) ale 30 lat temu nikt nie myślał o wzmacniaczach słuchawkowych... Pytam bo nie wiem czy to czy raczej szukać innego wzmacniacza słuchawkowego z dac'em. Proszę nie oceniać jakości SU-V470 - jest jaka jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
20 godzin temu, Destruktor napisał:

W koncu ktos sie zdecydował :D Napisz wrażenia po gruntowniejszym odsłuchu :)

 

Życie audiofila jest baaardzo ciężkie i wyboiste.

Szukałem wzmaka do sony z1r  (stary headonic gra z nimi perfekcyjnie, ale @majkel, to chciwy krwiopijca, bezduszny sadysta i wróg negocjacji; poza tym poszukiwań nigdy dość:D),  a tymczasem niechcący znalazłem idealnego partnera dla Hifiman edition x :wacko:

 

Arcam rhead pracuje w klasie A. Jak w ogóle gra typowy wzmak w klasie A?

Podciągniętą, bardzo wyraźną, detaliczną górą, ale bez ostrości i poszarpanych krawędzi; ten rejon w typowej klasie A jest wypastowany, wypolerowany i nabłyszczony na maksa; świeci się  dosłownie jak psu jajca na deszczu. Dół natomiast jest obszerny ospały i za resztą nienadążający. Fokus, skupienie, wielkość dźwięków przypomina piramidę - idąc rejestrami od góry w dół mamy wpierw super wyrazisty, skupiony obraz ze świetnym pozycjonowaniem, przez mniej ostry do rozmytego i powiększonego na dole...i wcale nie musi to być wada tylko styl, jeśli zachować umiar; tym bardziej, że daje to słuchaczowi poczucie głębi.

Gdzieś przeczytałem, że rhead wcale nie gra jak klasa A i jest neutralny tiaaa...:D.Nie no, istnieją takie urządzenia, które pracują w klasie A, i wcale tego "nie słychać",( np. Burson CV2+), ale rhead do nich nie należy. Mimo to uważam, że gra w najwyższej lidze (no może nie na samym szczycie;)), bo zachowuje umiar w epatowaniu opisanym wyżej stylem, jedynie to nabłyszczenie góry troszkę zaburza czytelność barw. Za to dynamika w dużej i małej skali, rozdzielczość, czystość, artykulacja, separacja dźwięków to absolutnie najwyższy poziom. Bas nie jest ospały i schodzi bardzo nisko, nie jest też super konturowy, ale miesie podoba. Średnica jest czytelna i przyjemna, delikatnie i z wyczuciem ocieplona.

Wzmaczek doskonale pasuje do hexów - tercet qutest/rhead/hex zagrał wręcz zjawiskowo! Miałem pod ręką jeszcze sap9 i balantine; z pierwszym były spore podbarwienia i ciapkowatość (lepiej sap9 poszło z sony z1r), z drugim dyscyplina i musztra, ale zero przyjemności i nuda. Z arcamem była tak smakowita uczta, że nie chciałem ściągać hexów z głowy.

 

Jeśli chodzi o z1r, to niestety stary headonic jest dla nich troszkę lepszym kompanem. Arcam oczywiście nie gra z soniaczami źle, to nie tak, ale w ich przypadku odzywają się te świecące psie jaja...no i słyszałem już odrobinę lepsze połączenie...;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pociągnąć i rozbudować wątek

8 godzin temu, audionanik napisał:

Życie audiofila jest baaardzo ciężkie i wyboiste.Szukałem wzmaka do sony z1r  (stary headonic gra z nimi perfekcyjnie

to pisze

8 godzin temu, audionanik napisał:

 @majkel, to chciwy krwiopijca, bezduszny sadysta i wróg negocjacji

i dalej

8 godzin temu, audionanik napisał:

Wzmaczek doskonale pasuje do hexów - tercet qutest/rhead/hex zagrał wręcz zjawiskowo! Miałem pod ręką jeszcze sap9 i balantine; z pierwszym były spore podbarwienia i ciapkowatość (lepiej sap9 poszło z sony z1r), z drugim dyscyplina i musztra, ale zero przyjemności i nuda.

a potem się dziwi, że nie może nic wynegocjować. <_<

8 godzin temu, audionanik napisał:

Jeśli chodzi o z1r, to niestety stary headonic jest dla nich troszkę lepszym kompanem.

Ile?!

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, audionanik said:

 

Życie audiofila jest baaardzo ciężkie i wyboiste.

@audionanik to widzę, że nie ma już wielkiego sensu spełniać Twojej prośby i opisywać moje doznania z rHeadem i Headonic'iem :) 

@majkel ja wolę Headonica - a dostanę w przyszłości rabat na Balantine, albo chociaż taniej wymiane RCA co w moim juz sie troche sfatygowały? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności