Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dubiel HV-1


toxic

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchawki to HD800, obecnie posiadane lampy mogę napisać po przybyciu do domu. Nie jestem pewien czy istotnie sam konstruktor ma większe doświadczenie w doborze lamp od niektórych użytkowników tego forum:) Tor to komputer następnie iFi Audio iUSB 3.0 Micro+Gemini a na końcu iFi audio iDAC2 micro+HV1 no i słuchawki.

 

 

Edytowane przez toxic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, toxic napisał:

Nie jestem pewien czy istotnie sam konstruktor ma większe doświadczenie w doborze lamp od niektórych użytkowników tego forum:)

Dokładnie. Hv1 powstał tylko "dla zabawy", jak to określił p.Dubiel, jako miniaturka dorosłego oteela kolumnowego i produkt uboczny, a sam konstruktor używa do jego sprawdzania dt990pro;).

Ponadto są różne wersje, w których w sterowaniu mogą być ecc85, ecc88, ecc81. Mi polecił i sprzedał GE 6dj8 (odpowiednik wymaganych w mojej wersji ecc88), które okazały się zbyt jasne i agresywne, a miałem wtedy k701, także ten tego...

A w ogóle to doradzanie przy wyborze lamp jest strasznie zabawne, bo przypomina korespondencyjne konsultacje przy doborze wody toaletowej. Najbardziej dopieszczeni czują się sami doradcy - znafcy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audionanik to troszkę pozamiatałeś temat:)a u mnie skleroza zadziałała i zapomniałem sprawdzić własną konfigurację,ale obiecuję to zrobić:)

Co do konfiguracji nie chodziło mi o podanie złotego środka, lecz bardziej o konfiguracje, które były stosowane przez użytkowników i ich wpływ na odsłuch:)plusy i minusy:)dzięki temu może powstać pewna baza, która będzie dobrym startem dla rozpoczynających zabawę z tym wzmakiem:)

Mój zestaw: RCA 6AS7G, ecc85

Edytowane przez toxic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wybaczcie,że odświeżam temat, lecz bardzo potrzebuję pomocy. Zupełnie nie wiem co to za lampy u mnie siedzą - chodzi mi o ecc85, jaki to producent?nie mam zapasu i boję się,że jak mi któregoś dnia coś walnie to będę miał kłopot i chciałbym się przygotować. Poza tym czy moglibyście mi doradzić czym mógłbym ten zestaw lamp zastąpić bez straty na jakości? ewentualnie proszę o radę , jakie lampy mógłbym zastosować w dubielu by otrzymać jak najbardziej przeźroczysty wzmak dający tylko to, co się w niego wpuści ? tak maksymalnie myślałem żeby wydać 700zł na lampy, ale jeśli ma być duży skok jakościowy to i ciut więcej się znajdzie.

20180301_185521ecc.jpg

20180301_185548ecc.jpg

20180301_185424.jpg

20180301_185453.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>audionanic ,może i z tym powstaniem HV-1 było jak mówisz :-) ale jak bym wspomniany miał być tylko "miniaturką" kolumnowego

6AS7 OTL to tylko bardzo dobrze świadczy o jego możliwościach .

Pan Bogusław od kilkunastu lat używa nie 990Pro tylko 880 600 Ohm takich jakie ma Wojtek Pacuła ,który twierdzi,

że są to najlepsze słuchawki z serii 770,880,990 .

 

>toxic ,nie znam się na lampach ani ich oznaczeniach ,ja wersję podstawową używałem najpierw z tymi polskimi sterującymi,

potem były jakieś NRD-owskie a na końcu chyba Silvana .Oznaczenia nie pamiętam ale nr chyba 77 .

Tak jak piszą koledzy ,lampy sterujące trzeba dobrać pod swoje upodobania ,nie kosztują majątku.

Lampy mocy które masz ,RCA są b.dobre .

 

Pod tego wzmka używałem Sennki 600,650 a na końcu HD800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, toxic napisał:

 by otrzymać jak najbardziej przeźroczysty wzmak dający tylko to, co się w niego wpuści 

Do tego celu używamy półprzewodników, a NIE LAMP;).

Lampy mają być fajne, ciekawe, sympatyczne, miłe, a przede wszystkim na potęgę produkować zniekształcenia, które występują też w naturze. Te Twoje Telamy ecc85 powinny spełniać powyższe warunki z nawiązką :D

To tak pół żartem pół serio.

Poważniej - przeźroczyste lampy to telefunkeny, siemensy. 

Zas mullardy to muły, ale urocze.

 

 

9 minut temu, Eternal Seeker napisał:

audionanic ,może i z tym powstaniem HV-1 było jak mówisz :-

Powtarzam za konstruktorem.

20 minut temu, Eternal Seeker napisał:

Pan Bogusław od kilkunastu lat używa nie 990Pro tylko 880 600 Ohm

W 2009r miał 990.

24 minuty temu, Eternal Seeker napisał:

takich jakie ma Wojtek Pacuła ,który twierdzi,...

...litości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich skromnych doświadczeń z tym wzmacniaczem mogę powiedzieć tak,HD800 nie grały mi tak rozdzielczo

i dynamicznie z niczym jak ze wspomnianymi wcześniej lampami sterującymi produkcji byłej NRD (chyba to były

jakieś lampy telewizyjne) .

Inne aspekty pomijam bo ostatecznie zmieniłem te lampy na inne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, toxic napisał:

doradzisz jeszcze z czym by te telefunkeny się zgrały pod kątem przeźroczystości?

nie,

bo potem będzie na mnie:D.

 

16 minut temu, Eternal Seeker napisał:

,HD800 nie grały mi tak rozdzielczo

i dynamicznie z niczym jak ze wspomnianymi wcześniej lampami sterującymi produkcji byłej NRD (chyba to były

jakieś lampy telewizyjne) .

:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, audionanik napisał:

nie,

bo potem będzie na mnie:D.

powiedziałeś a trzeba powiedzieć b:Dnie przejmuj się ja cierpię na sklerozę, więc zapomnę kto mnie w to bagno wepchnąłB)

40 minut temu, Eternal Seeker napisał:

Z moich skromnych doświadczeń z tym wzmacniaczem mogę powiedzieć tak,HD800 nie grały mi tak rozdzielczo

i dynamicznie z niczym jak ze wspomnianymi wcześniej lampami sterującymi produkcji byłej NRD (chyba to były

jakieś lampy telewizyjne) .

proszę sięgnij pamięcią po nazwę:)

Edytowane przez toxic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Eternal Seeker napisał:

Ciekawe jakiego repertuaru słucha kolega toxic,że potrzebuje takiej rozdzielczości ?

Może klimaty "mydełko fa siala laaa" podczas sesji podglądania sąsiadki przez lunetę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce słuchać dźwięku jego wybór, lampy kupuje się do słuchania muzyki. I raczej tu ma mało do rzeczy gatunek a bardziej sposób słuchania.

Przeskoczyć ominąć się tego nie da, takie etapy trzeba przejść i tyle. 

 

Rzecz w tym że kupowanie lampy by wymagać przezroczystego dźwięku to  strzelanie sobie w oba kolana ..., ale kto komu zabroni chcesz możesz kupuj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, retter napisał:

Rzecz w tym że kupowanie lampy by wymagać przezroczystego dźwięku to  strzelanie sobie w oba kolana ..., ale kto komu zabroni chcesz możesz kupuj :)

To jest zagadnienie w stylu "jaki węgiel do parowozu, żeby możliwie zbliżyć się osiągami do Pendolino?".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności