Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Odtwarzacz mp3 ~400 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mój problem polega na tym, że zawsze używałem oddzielnych urządzeń do tego, do czego są przeznaczone. Aparat to ma być aparat, a nie telefon. Odtwarzacz muzyki to ma być odtwarzacz, a nie telefon... i teraz mam problem, bo okazuje się, że odtwarzacze mp3 odchodzą w zapomnienie.

Mój Creative Zen, który dzielnie mi służył jeszcze długo po tym jak Creative przestał produkować tego typu urządzenia, zaczyna odmawiać posłuszeństwa. Wciąż działa, ale coraz gorzej z baterią, a wyświetlacz wariuje coraz częściej.

Teraz trochę bliżej o tym jakie są moje oczekiwania. Audiofilem nie jestem, słucham na Soundmagic E10, a ostatnio w ramach testu - VJJB K4 (i chyba przy nich zostanę). Potrzebuję mieć możliwość odtwarzania różnych formatów, obsługa FLAC byłaby dodatkowym atutem. Nie potrzebuję wodotrysków, łączenia z siecią, synchronizacji playlist i tego typu rzeczy. Chciałbym kupić coś, co da mi dość dobry dźwięk, reszta to tło. Tak jak wspomniałem, obecnie korzystam z Creative ZEN. Próbowałem też iPoda Nano (A1446), ale dźwięk na nim się po prostu nie umywa w porównaniu do Zena, no nie za bardzo da się tego słuchać... Niby ten sam plik, ta sama mp3, te same słuchawki, wyłączony equalizer na obu urządzeniach, a jednak jakoś tak... No nie...

Czy da się coś w rozsądnej cenie kupić, do 400-500 zł? A może nie opłaca się oszczędzać i warto przekroczyć barierę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciut powyżej budżetu masz Shanling M1, bardzo dobry dżwiękowo u @bigmaras za chyba 569 pln, ale napisz pw może coś utargujesz. Zawstydzi to maleństwo Twojego starego Zen

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dziękuję za wskazanie kierunku. Poczytałem trochę o różnicach między Shanling M1 i M2s i skłaniam się bardziej do M2s, chociaż budżet w stosunku do pierwotnych założeń mocno przekroczony (Ali ~700 PLN). Wydaje mi się, że mimo wszystko warto. Poczekam jeszcze może na inne opinie, może jakieś furtki się jeszcze otworzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japko mu niepasowało Johny :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie. iPod miał wszystko bardziej zaszumione, to Zen był dużo jaśniejszy, klarowny. Ale fakt, próbowałem na mp3, nie na bezstratnych. Gdyby jeszcze był equalizer manualny w iPod to może by się dało to jakoś podratować, chociaż szczerze mówiąc nie wydaje mi się... Początkowo myślałem że właśnie o to chodzi, o equalizer, więc wyłączyłem go w Zenie, żeby porównać "na czysto" na tych samych plikach, ale to nie to...

 

Spróbuję jeszcze parę razy porównać. Też się zdziwiłem, z ciekawości sprawdziłem różne recenzje tego iPoda i jest dużo pochlebnych opinii i mówienia, że to fajny sprzęt. Gdzieś też doczytałem że sporo zyskuje właśnie konkretnie na SoundMagicach E10. No... Mam te SoundMagic, jestem z nich bardzo zadowolony, ale wciąż na iPodzie wypadły słabo...

Dam więcej szczegółów jak będę na świeżo po odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale IPod nie obsługuje flaców 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1 jednak sam przyznasz klasa wyżej od X3, a przy doborze odpowiednich słuchawek to i dwie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wg mnie M1  Johny powie japko, a Ty sam musisz zdecydować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności