Skocz do zawartości
  • 0

Następca Flare R2S (~1000 zł)


Lemonsky

Pytanie

Witam,

po pół roku skutecznie udało mi się ukatrupić moje Flare R2S (padły przetworniki), więc zostałem tylko z KZ ZST. Dlatego na liście noworocznych postanowień pojawił się zakup nowych doków.

 

Źródło: Shanling M1 (bez większych perspektyw na zmiany) w dniach dobroci połączony z Chord Mojo

Pełnowymiarowe słuchawki: Beyerdynamic T90 (skórzane pady kątowe HM5-więcej miesą, grzeczniejsza góra, lepsza holografia), Mr Speakers Open Alpha ( dźwiękowo zbliżone do Alpha Dog'ów)

 

Dźwiękowo Flare R2s w pełni mi odpowiadały jednak ze względu na trwałość kabla i problem z dostępnością (lub chorą cenę) wykluczam je ze stawki. Jak chodzi o dźwięk to nie oczekuję olbrzymiej sceny (jeżeli będzie to nie będę wybrzydzał) słuchawki mają dawać przyjemność z słuchania, to nie mają być monitory tylko słuchawki, które sprawią, że w tramwaju będzie chciało się potupać nogą w rytm granej przez nie muzyki. Ze względu na używanie Open Alpha zdecydowanie bardziej interesuje mnie dobra holografia i wieloplanowość odtwarzanego dźwięku. Preferuję szybki i dość zwarty bas , gładka średnicę co do górnych rejestrów nie mam wielkich wymagań, bo zarówno mogą być lekko wypchnięte na modłę Beyerdynamic lub mieć delikatny roll off jak w LCD-2.

 

Zainteresowały mnie:

-Aune E1 (zgrywają się z M1, cena jest bardzo miła, z recenzji Evila stwierdzam, że mogłyby mi pasować),

-MEE Pinacle P1 (zawsze ciekawiły mnie, ale obawiam się, że M1 solo, może nie dać im rady),

-FCL8s (podoba mi się możliwość dostrojenia pod swoje preferencje jednak cena trochę odstrasza)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

gr07x lub gr07 37th - poniżej tysiaka nie ma nic lepszego, z piankami tłumienie bardzo dobre, uniwersalne bo grają prawie ze wszystkim, wygodne, lekko ocieplony dźwięk, szybki i dość zwarty bas (zwłaszcza w 37), świetna holografia, średnica, muzykalne, bez cyfrowego nalotu na górze, bardzo spójny dźwięk

 

obie słuchawki lepsze od flc8s, które też miałem dość długo

 

ex1000 są droższe i ich ergonomia na mieście jest wątpliwa... one wystają z ucha jak semafory

 

miałem długo r2s i r2pro - wygoda, muzykalność tip top

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, mykupyku napisał:

gr07x lub gr07 37th - poniżej tysiaka nie ma nic lepszego, z piankami tłumienie bardzo dobre, uniwersalne bo grają prawie ze wszystkim, wygodne, lekko ocieplony dźwięk, szybki i dość zwarty bas (zwłaszcza w 37), świetna holografia, średnica, muzykalne, bez cyfrowego nalotu na górze, bardzo spójny dźwięk

 

obie słuchawki lepsze od flc8s, które też miałem dość długo

 

ex1000 są droższe i ich ergonomia na mieście jest wątpliwa... one wystają z ucha jak semafory

 

miałem długo r2s i r2pro - wygoda, muzykalność tip top

 

EX1000 ergonomię mają akurat super, ale nie izolują nic, więc nawet do średnio głośnego biura się nie nadają a co dopiero na miasto....

 

GR07X jest dobre, ale nie wiem czy jako następca Flare Audio. Technicznie super, ale przyjemność z dłuższych odsłuchów już nie taka sama - tyle, że słuchałem ich wyłącznie na ibasso DX200 AMI więc mogę się mylić.

 

Ja nie spotkałem się z niczym z półki cenowej Flare, które byłoby porównywalne.

Poleciłbym Flares Pro bo obecnie są w małej promocji, ale... to wydatek bliski 1,5 tys. zł, (z drugiej strony DAP staje się zbędny, więc możesz się go pozbyć), jeszcze trudniej u nich z piankami i tipsami niż w starej serii choć w innym wymiarze. Niemniej w cenie dostajesz moduł zbalansowany moduł bluetooth z którym grają z telefonem lepiej, niż Harmony 8.2 zagrały z AK380 (a to zestaw za blisko 20k zł i to zestaw na którym Harmony łapały świetną synergię). Były problemy z tipsami, ale już je poprawili i od 4 miesięcy używam tej samej pary bez najmniejszej degradacji czy uszkodzeń.

 

FLC8s to świetne doki, ale cyfrowa średnica i fatalny kabel - nie dość, że zmienili lepiej brzmiący z FLC8 na gorzej brzmiący, to jeszcze o dużo gorszej ergonomii i co gorsza, stary czarny kabel już nie jest dostępny (chyba). Jedyne remedium to inwestycja w kabel na srebrze albo szukanie w ślepo innego na miedzi.

 

Nie kojarzę innych doków do 1k, które mógłbym polecić. Cardas A8 mi się bardzo podobały po bardzo długim wygrzewaniu i zmianie tipsów na duże pianki, ale to lekkie potwory jeżeli chodzi o bas (ale ten nie przeszkadza i nie wchodzi na średnicę, bo bardziej podbity jest w najniższych zakresach). Niemniej te mało komu się podobają więc ich nie polecam, a jedynie dobrze wspominam :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Lemonsky napisał:

Znam GR07 i u mnie odpadają za jakość wykonania no i z tego co pamiętam to jakoś mnie nie oczarowały dźwiękowo.

 

miałem gr07 i gr07be ale to nie to samo co gr07 37th czy gr07x, bo w nich siedzą inne drivery i grają dużo lepiej

 

w gr07 37th siedzi driver nanowęglowy z gr09 wycenianych na 350-400$

 

to jest inna klasa dźwięku

18 minut temu, awayeah napisał:

 

EX1000 ergonomię mają akurat super, ale nie izolują nic, więc nawet do średnio głośnego biura się nie nadają a co dopiero na miasto....

 

GR07X jest dobre, ale nie wiem czy jako następca Flare Audio. Technicznie super, ale przyjemność z dłuższych odsłuchów już nie taka sama - tyle, że słuchałem ich wyłącznie na ibasso DX200 AMI więc mogę się mylić.

 

 

ex1000 są bardzo wygodne, ale mają konstrukcję semafora i mocno wystają z uszu, do tego bardzo słabo tłumią

 

dx200 z amp1 narzuca gr07x mocno analityczne brzmienie, nie ma tej słodyczy co flare ale... zmiana na amp2/5 czy amp3 pokazuje uniwersalność i muzykalność tych słuchawek, robi się cieplej, analogowo

 

podobnie powinno być z m1

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności