Skocz do zawartości

Przegląd wzmacniacza, regeneracja głośników (Lublin/Forum?)


Magni

Rekomendowane odpowiedzi

Uszanowanie.

Czy ktoś ma namiary na jakiś serwis, osobę prywatną w Lublinie lub okolicach, która mogłaby zająć się przeglądem wzmacniacza głośnikowego i regeneracji kolumn? Piszę "przeglądem" bo sprzęt generalnie działa ale raz na 5-7 włączeń zdarza mu się krztusić.

Jeden wzmacniacz to Palladium NSA7000 - ten ma przypadłość, że raz na jakiś czas gubi balans między kanałami. Czasem jest to 10% czasem 50%.

Drugi wzmacniacz to Aurex SC-M12 - ten z kolei jak już gubi sygnał to całkowicie. Raz na jakiś czas jeden kanał po prostu nie działa. Oprócz tego głośnik wysokotonowy czasem ekhmm.. "pierdzi".

Kolumny to Brauny L1030 - z nimi jest (chyba) wszystko w porządku ale zamaniło mi się odświeżyć obudowę bo jest w paskudnym stanie i przy okazji chciałem "odświeżyć" wnętrzności.

 

Moja osobista tragedia polega na tym, że się kompletnie na tym nie znam. Znalazłem jeden serwis w Lublinie ale na ich temat czytałem parę niepochlebnych opinii (m.in. używanie najtańszych zamienników jako oryginałów) i właśnie czegoś takiego bym się chciał wystrzec. Nie mam nic przeciwko zapłaceniu uczciwie zarobionych pieniędzy ale tylko wtedy, kiedy faktycznie jest za co.

 

Inna kwestia - czy w/w wzmacniacze w ogóle opłaca się naprawiać? Szczerze przyznam, że ani jeden, ani drugi nie zostanie ze mną na stałe tylko polecą na sprzedaż, ale sprzedawać jako "prawie w pełni sprawne" mija się z celem. Oba kupione jako w pełni sprawne i dopiero po czasie zaczęły wychodzić niuanse.

 

Za wszelkie rady i sugestie z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oskar2905 Niby rozwiązałeś problem ale... jakoś nie jestem zadowolony z rozwiązania :P. I tak siedzę i przeglądam te końcówki na wszystkich portalach i znowu tylko budżet mi skacze :S.

A w tych kolumnach jest sens dłubać? w sensie okablowanie czy zawieszenie wymieniać. 30 lat od produkcji jeśli dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiweszenie tam jest gumowe i jest przewidziane na całe życie kolumn. Z kabelkami daj sobie spokój. Jak chcesz już coś poprawiać to warto by było wymienić kondensatory w zwrotnicy jeśli są tam jakieś elektrolity bo mogly stracić pojemność. Jak foliowe to nie ruszać :P

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności