Skocz do zawartości

Tymczasowy odtwarzacz / głośnik; muzyka do snu (do 500 zł)


Rekomendowane odpowiedzi

O co chodzi?

 

Lubię słuchać muzyki do snu. Zazwyczaj są to trwające około godziny sety muzyki klasycznej lub jazzu. Obecnie słucham z komputera na zestawie 2.0 od Microlab. Chwilowo nie stać mnie na pełnoprawny zestaw hi-fi, więc zastanawiam się nad jakimś rozwiązaniem tymczasowym, które zastąpi obecne. Komputer jest głośny, co przeszkadza w zasypianiu, a przy okazji pobiera sporo energii. Jedyna na co wpadłem to głośnik bluetooth. Nie wiem tylko jak z poborem energii w obu urządzeniach (głośnik + telefon). Czy po skończeniu odtwarzania playlisty taki głośnik przechodzi w stan uśpienia? Czy telefon mimo, że już nie przesyła danych rozładowuje się szybciej przez połączenie z głośnikiem? A może macie inne propozycje rozwiązania mojego problemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz w większości odtwarzaczy na androida ustawić czas uśpienia czyli wyłączenia. A głośnik nie czerpie tyle prądu co komputer. Ciekawym jest ten LG . Jest do niego aplikacja na telefon, wtedy telefon służy za pilota. Można połączyć dwa jednocześnie i małą domowkę naglosnić. Mam starszy model i gra bardzo dobrze nawet na maksymalnej głośności nie charczy 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz w domu wiFi to polecam Sonos Play 1 za 600zł można wyrwać używkę. to system który w przyszłość można rozbudować jak sie tylko chce. Możesz mieć stereo, albo nawet kino. Jest do tego dedykowana aplikacja która obsługuje masę serwisów muzycznych, do tego radia internetowe o rożnej muzyce tematycznej albo zwyczajnie ciągnie muzę z telefonu, komputera lub też jakiejś pamieć wpiętej w siec WiFi.

Ogólnie wszystko bardzo dopracowane, proste i działające bez problemowo. kiedyś trzeba było mieć jeszcze dodatkowy sprzęt od Sonosa aby wszystko grało, teraz wystarczy tylko WiFi i wszystko hula. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Teti napisał:

jak masz w domu wiFi to polecam Sonos Play 1 za 600zł można wyrwać używkę. to system który w przyszłość można rozbudować jak sie tylko chce. Możesz mieć stereo, albo nawet kino. Jest do tego dedykowana aplikacja która obsługuje masę serwisów muzycznych, do tego radia internetowe o rożnej muzyce tematycznej albo zwyczajnie ciągnie muzę z telefonu, komputera lub też jakiejś pamieć wpiętej w siec WiFi.

Ogólnie wszystko bardzo dopracowane, proste i działające bez problemowo. kiedyś trzeba było mieć jeszcze dodatkowy sprzęt od Sonosa aby wszystko grało, teraz wystarczy tylko WiFi i wszystko hula. 

Tylko trochę więcej energii zeżre po wifi niż BT (obecne układy są energooszczędne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz podłączyć komórki do tych Microlabów które już masz? Ja tak od dawna puszczam bajki i kołysanki swojemu najmłodszemu (komórka + Creative T20).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Teti napisał:

jak masz w domu wiFi to polecam Sonos Play 1

Słuchałeś tego Sonosa? Bo ja miałem okazję i przyznam, że soniczna rewelacja to to nie jest. Wolałbym już chyba kupić jakiś sensowniejszy głośnik BT kupić. Nie wiem, tego białego irivera, albo poszukać jakiegoś soudlinka mini. Ja wiem, że Sonosa można rozbudować, ale jeżeli @karpick99 nie będzie budował jakiegoś systemu multiroom, to moim zdaniem można lepiej ulokować pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, ponieważ kolega napisał, że to tymczasowe rozwiązanie zaproponowałem tego LG bo gra całkiem przyzwoicie i kosztuje połowę lub mniej niż podobny od bossów świata audio :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wzajemnie. Ja jestem znany z tego, że 50% ceny sklepowej to górna granica, a zwykle płace 20-40% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się takiego odzewu! Dziękuję za wszystkie sugestie. Nie wiem dlaczego nie wpadłem na podłączenie głośników bezpośrednio do telefonu! Rozwiązanie w sam raz do czasu wybrania jednego z polecanych przez Was głośników. 

 

3 godziny temu, MatmaN napisał:

Wolałbym już chyba kupić jakiś sensowniejszy głośnik BT kupić. Nie wiem, tego białego irivera, albo poszukać jakiegoś soudlinka mini.

Pewnie chodzi o Iriver LS150?

Edytowane przez karpick99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MatmaN napisał:

Słuchałeś tego Sonosa? Bo ja miałem okazję i przyznam, że soniczna rewelacja to to nie jest. Wolałbym już chyba kupić jakiś sensowniejszy głośnik BT kupić. Nie wiem, tego białego irivera, albo poszukać jakiegoś soudlinka mini. Ja wiem, że Sonosa można rozbudować, ale jeżeli @karpick99 nie będzie budował jakiegoś systemu multiroom, to moim zdaniem można lepiej ulokować pieniądze.

 

Oczywiście że słuchałem, mam w domu system Sonosa. Poleciłem go ze względu na późniejsza rozbudowę. Co ci sie w nim nie podobało? i gdzie słuchałeś?bo jak w MM albo Saturnie itp, to nie mamy o czym rozmawiać. Byłem w salonie audio Media4home żeby przed kupnem sobie go posłuchać w spokoju, cicho i w warunkach jak domowych. Powiem że mało tego że gra  to bardzo dobrze to mogę jeszcze dodać  że nie wypada wcale blado nawet przy normalnych zestawach stereo, oczywiście tych budżetowych. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Teti napisał:

 

Oczywiście że słuchałem, mam w domu system Sonosa. Poleciłem go ze względu na późniejsza rozbudowę. Co ci sie w nim nie podobało? i gdzie słuchałeś?bo jak w MM albo Saturnie itp, to nie mamy o czym rozmawiać. Byłem w salonie audio Media4home żeby przed kupnem sobie go posłuchać w spokoju, cicho i w warunkach jak domowych. Powiem że mało tego że gra  to bardzo dobrze to mogę jeszcze dodać  że nie wypada wcale blado nawet przy normalnych zestawach stereo, oczywiście tych budżetowych. 

 

Ja słuchałem ich w domowych warunkach, przy czym przyznam, że nie wiem jakie było źródło. Niemniej jednak takie to było granie jak przez koc, bez konturów i zupełnie nijakie. Nie chcę się tutaj kłócić, bo muzyka leciała w tle, do kolacji, więc nie wsłuchiwałem się jakoś mocno, ale o Sonosie słyszałem wcześniej, więc wiązałem z nim duże nadzieje, tymczasem wypadło to bardzo blado. Ale jeśli mówisz, że jest inaczej, a posiadasz Sonosy, to może przydałby mi się kolejny odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tym Sonos Play 1. Załóżmy, że jestem w pomieszczeniu bez routera z WiFi. Dałoby radę puszczać muzykę ze Spotify używając internetu LTE i udostępniać ją przez WiFi prosto z telefonu? A może jest jakikolwiek inny sposób przesyłania na niego muzyki bez łącza WiFi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, karpick99 napisał:

Zastanawiam się nad tym Sonos Play 1. Załóżmy, że jestem w pomieszczeniu bez routera z WiFi. Dałoby radę puszczać muzykę ze Spotify używając internetu LTE i udostępniać ją przez WiFi prosto z telefonu? A może jest jakikolwiek inny sposób przesyłania na niego muzyki bez łącza WiFi? 

To się nie uda a nawet jakby jakoś się udało to będzie to mało funkcjonalne.  Jak nie masz Wi-Fi w pomieszczeniu, to zostaje ci tylko dokupienie Sonos Conect a to znów nie mały wydatek. Poza tym i tak musiał byś doprowadzić do niego internet .  Powiem tak, jak nie masz w danym pokoju sieci to sobie odpuść, to będzie przerost twoich oczekiwań.  Bo z 500zl zrobi się suma 3 razy większa albo i wyższa.

Koledzy dobrze radzą glosniczek będzie odpowiedniejszym rozwiązaniem w Twoim przypadku.

A co do głośnika to warte polecenia napewno są:

Philips BT6600

Marszal Kilburn 

Creative ROAR (pierwsza wersja lepsza) 

Sony SRS X55

te słuchałem i są warte polecenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rozbudowanie wachlarza możliwości. Przyjrzę się wszystkim tym modelom. Internet mam, ale nie we wszystkich pomieszczeniach, dlatego tak kombinuję. Lubię sobie przykładowo posłuchać muzyki wylegując się w wannie, a tam WiFi nie sięga. Sonos wygląda na idealne rozwiązanie do przenoszenia między kuchnią-sypialnią-salonem. Wezmę te wszystkie rady pod uwagę i na pewno coś wybiorę. Cieszę się, że ani razu nie padło hasło "JBL". Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

 

Dziękuję za rozbudowanie wachlarza możliwości. Przyjrzę się wszystkim tym modelom. Internet mam, ale nie we wszystkich pomieszczeniach, dlatego tak kombinuję. Lubię sobie przykładowo posłuchać muzyki wylegując się w wannie, a tam WiFi nie sięga. Sonos wygląda na idealne rozwiązanie do przenoszenia między kuchnią-sypialnią-salonem. Wezmę te wszystkie rady pod uwagę i na pewno coś wybiorę. Cieszę się, że ani razu nie padło hasło "JBL". Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

 

PS: Niestety Sony SRS X55 wygląda na niedostępny albo bardzo trudno go znaleźć. 

 

Edytowane przez karpick99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności