Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zestaw grający do laptopa - ok. 1500 zł


hasos

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, hasos napisał:

Panowie, ja rozumiem, że dysputa jest atrakcyjna, ale ja bym prosił o wypowiedzi w temacie :)

Nic dobrego nie znajdę w cenie około 1500-2000 zł z nowego sprzętu co będzie grało przyzwoicie?

Będę też wdzięczny za info, czy do lapka muszę kupić kartę dźwiękową czy zamiast niej styka taki np. wzmacniacz z dac.

Tu recka: http://stereoikolorowo.blogspot.com/2014/04/wzmacniacz-hybrydowy-taga-harmony-hta_10.html

Niech sobie ludzie piszą co chca a recenzję recenzjami ale moim zdaniem nie.

Przesłuchałem tego nowego sprzętu ostatnio dosyć sporo i niestety wiem jak brzmi zesatw za 1500zł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś do kilku Kzł jest plastik tandeta.

 

Ale co do tematu to 1,5k na wszystko, czy chcesz ew za jakiś czas dołożyć do tych 1,5k bo na kolumny + amp to tak w miarę ale na DACa to i te 1k to tak sobie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, retter napisał:

Dziś do kilku Kzł jest plastik tandeta.

 

Ale co do tematu to 1,5k na wszystko, czy chcesz ew za jakiś czas dołożyć do tych 1,5k bo na kolumny + amp to tak w miarę ale na DACa to i te 1k to tak sobie.

 

zapomniałeś napisać że z używek bo to najwazniejsze :P . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak: oczywiście wiem, że najlepiej jest nabyć sprzęt za 50 tys. a i tak zawsze można kupić za 3x tyle. Przerabiałem to przy słuchawkach i sprzęcie foto. Rzeczywistość jest jednak taka, że chcę kupić jakieś zestaw najbardziej optymalny do 2 tys, żeby nie słuchać na głośnikach z lapka. Lubię jakość wiec ni kupuję 5.1 logitech za 300 zł, ale chcę coś lepszego do 2 tys. Jeśli mieliście styczność z czyms sensownym dajcie znać. Np. Takie hd380 kupiłem za 350 zł. Wiadomo są słuchawki za 5 cy 10 tys, ale te grają naprawdę wyśmienicie ? I takiego zestawu głośników szukam. A że to laptop z Integrą  to coś trzeba podlaczyc. Albo kartę albo wzmak dac jak rozumiem? 

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz używek to nic dobrego nie kupisz i w takiej kwocie jeśli chodzi o nowe to możesz tak naprawdę na wygląd kupować. Nie ma to naprawdę żadnego znaczenia co kupisz bo wszystko będzie do niczego. Serio ;)  . Nie ma jeszcze tak że mamy inwazję chińskich kolumn świetnie grających po 100zł para jak to ma miejsce w słuchawkach ;) .  Ewentualnie popytaj się o jakieś monitory studyjne jesli chodzi o nowe. Może będzie jakaś sznasa że to jakoś zagra, ale i tak wiele się nie spodziewaj. Z nowych klocków pasywnego zestawu dobrej klasy się nie złoży. Najtańszy nowy wzmacniacz który jako tako gra żeby uszy nie odpadły i jest w miarę normalnie zrobiony to 1000zł. 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe karty do 300PLN grają na poziomie obecnych integr czasem. Więc zaczyna robić się ciężko moim zdaniem. Sam miałem dość drogi zestaw kolumnowy zrobiony po mojemu od zera(DIY) i się z niego wysprzedałem jak kryzys zajrzał do portfela. Rozumiem więc ograniczenie budżetowe, ale średnio ogarniam wybrzydzanie z wyglądem i nowością szukając czegoś co nazwał bym budżetówką. Obecnie szukam 15 letniego mercedesa w cenie nowego hyundai'a czy kia'i, i to jeszcze na raty xDD. Bo bardziej niż na nowoczesny wygląd stawiam na funkcjonalność wytrzymałość i komfort jazdy. Tak mając teraz złożyć dla siebie w tym budżecie postawił bym na vintage i używki.

 

No ale ja to ja, autor ma inne zdanie więc w tym budżecie odpuścił bym na razie kartę dźwiękową czy dac. Bo trochę tego przetrzepałem przez ostatnie 2 lata i do 300 złotych karta zintegrowana w moim lapku w zależności od kompanów dość dobrze dawała radę. A dawanie 1/3 budżetu wzwyż na DAC może sprawić że zostanie kasy na jakieś microlaby. A DAC/kartę zawsze można później dokupić ;)

I dla pewności możesz podać co to za lapek i jaka konkretnie integra?
Idąc dalej w tym budżecie stawiał bym na jakieś monitory studyjne, po wykluczeniu używek. Ale żadnych konkretnych nie polecę, bo tutaj za dużo się nie nasłuchałem i niczego bliskiego analogowi nie słyszałem. Za to jeśli chodzi o jakość to przyznać muszę że nowe monitory stoją trochę wyżej niż nowe kolumny w tej cenie. A do kolumn jeszcze trzeba by doliczyć cenę wzmacniacza z którym złapią synergię.

 

Wracając do pytania o dźwiękówkę z wzmacniaczem w jednym urządzeniu. To ciężko ocenić, bo moim zdaniem to tak jak z słuchawkami dla graczy. Zdarzają się wyjątki, ale często jak coś jest do wszystkiego to coś na tym traci. I tu skoro to sprzęt obecnie dostępny zachęcam do wypożyczenia na odsłuchy i samodzielnej oceny. Bo w audio i tak każdy słyszy inaczej, ma inne preferencje itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz jakość i masz słuch to idz posłuchaj polubisz to kup ale jak nie podejdzie to zrozumiesz w czym rzecz, dziś poziom cen szaleje

Ogólnodostępny flagowiec 10lat temu to 800/1kzł dziś tej samej firmy flagship 8k a innej np 15k 30k. I nie mówię tu o produkcie dla pokazania możliwości tylko taki do kupienia.

 

Tor kolumnowy to już większa kasa, za 1500zł to kupisz gotowy mini zestaw bez daca. Nie mając 3-5k to jesteś SKAZANY na używki albo na plastik.

 

 

INACZEJ

Nowe kolumny Polskiej firmy które zbierają ponoć bardzo dobre noty za swoją cenę, to nie jest 500 czy 1000.

Minimum chyba 1500 -2000

http://www.pylonaudio.pl/pearl-20-pylon-audio

 

Gdzie kasa na ampa które je wysteruje???? w miarę nowy no jak nić 2k

 

Do 2k nie ma DACów jako samo urządzenie, tylko jakieś integry albo chińskie szajs za 100$

 

Na każdy klocek systemu dac - amp - kolumny musisz dać min tyle co ile masz na wszystko ale masz NOWE, albo pokazać pokorę posłuchać ludzi i zastosować się do rad.

 

Na koniec TWOJA kasa  TWOJE uszy TWÓJ PROBLEM

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze dopełniając wypowiedź kolegi. Te pylony to też nie jest nic specjalnego. Wiem bo słuchałem. Obudowa ze śmiesznie cienkiej płyty (kolumna ważyła może 3-5kg jak ja podnosiłem) nie wiem skąd oni wzięli to 12kg/szt no ale może coś zmienili...

 

Dodatkowo głośniki w tym zestawie to nie są żadne głośniki ich projektu tylko głośniki innych firm z ich nalepką. Nie było by w tym nic złego ale po co pisać w parametrach technicznych że to ich głośniki z ich oznaczeniami? Tam na górze siedzi monacor a na dole stx. 

Fragment z recenzji pylonów 25 (czyli to samo z jeszcze jednym wooferem) "Głośniki sygnowane są nazwą Pylon Audio, ale to nie oni je produkują: przetworniki w systemie OEM wykonywane są przez firmy Monacor oraz STX."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności