Skocz do zawartości

Jaki przenośny wzmacniacz/DAC do 1k


Fiorino

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki proponujecie przenośny wzmacniacz - DAC najlepiej który działa z andkiem po USB OTG?

Chciałbym zamienić swój stacjonarny wzmacniacz Vincent Khv111 na coś co uciągnie AKG Q701.

Czy Chord Mimo da sobie radę? Co naj do 1000zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz posłuchać sobie dragonfly black/red, jest wielkości pendrive, nie trzeba ładować, do tego polecam jitterbug, najlepiej słuchać razem. Z redem zestaw kosztuje około 900zł, z black około 550zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w DAPie masz wszystko w jednym a do combosa musisz podłączyć coś co będzie robiło za transport, np. telefon + C5 lub Mojo a to nie jest zbyt wygodne "w ruchu".

 

Mojo spokojnie da radę Q701.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki.

Czyli o sam transport mam się nie starać i telefon i grajek np.Pioneer DPX100 lub 300 zagrają tak samo? Czyli lepiej zainwestować w DAC...

A czy Oppo HA-2 sobie również poradzi? Coś innego jeszcze polecacie w segmencie przenośnych DAC z bardzo dobrą jakością dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii transport nie powinien mieć znaczenia, czy za transport będzie służył tel. czy dap, wszystko i tak jest przerabiane w przetworniku DACa... w praktyce jednak bywa różnie, opinie są różne, zależy od combosa.

 

Warty zainteresowania jest jeszcze iFi iDSD Black Label. Bardzo mocny i użytkowo uniwersalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wielki dylemat co kupić, z jednej strony chciałbym coś co zagra lepiej od stacjonarnego Vincenta i jest przenośne (nie chodzi mi o noszenie tego w kieszeni) tylko mogę sobie zabrać to ze sobą na wyjazd do rodziców itp.

Nie wiem jaka różnica w mocy i dźwieku byłaby pomiędzy grajkiem za 1500zł a samym przenośnym DAC za 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Twój stary wzmacniacz kosztował 1k zł, ale dźwięk jest bardzo dobry, w zasadzie to już taki pełnowymiarowy lampiak, przypuszczam że dobrze zgrywa się z Q701, słuchałem go z tańszymi Grado, oraz z otwartymi Audio technikami. Także może być trudno znaleźć przenośny równie dobry, a co dopiero lepszy, zamienniki do 1-1,5k zł, ale do tego musisz pochodzić po sklepach i popróbować sprzętu, grajków i daców, nikt Ci nie da pewności, że jakiś przenośny zestaw zagra lepiej,  każdy ma trochę inne preferencje.

 

Moja propozycja jest ultra przenośna, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby korzystać z tego w stacjonarny sposób z komputera :P , po aktualizacji Dragonfly wspiera format MQA, a jeśli kupiłbyś sobie jakieś przenośne słuchawki, to dodatkowo mógłbyś tego używać z tel, z powodu niewielkich rozmiarów i innych cech które opisałem, korzysta się z tego wygodniej, niż z większości innych przenośnych daców, a dźwięk jest co najmniej zaskakujący, dokładając do tego aplikacje z muzyką typu Tidal, masz wygodne używanie na telefonie i na komputerze, grajki są pełne ograniczeń, poza tym, kupując blacka miałbyś jeszcze na przenośne słuchawki to już mogą być nowe Focal Listen, albo msr7. Minus dragonfly, to że zwiększa zużycie baterii w telefonie. Chyba wyczerpałem temat dragonflaja. :)

https://www.head-fi.org/threads/new-dragonfly-black-and-red-discussion.805832/page-121 (jak zgrywa się z Q701)

 

12 godzin temu, Fiorino napisał:

Nie wiem jaka różnica w mocy i dźwieku byłaby pomiędzy grajkiem za 1500zł a samym przenośnym DAC za 1000zł.

Ponieważ każde z tych urządzeń może mieć własne zasilanie, więc różnica w mocy może być żadna. W każdym razie, moc/dźwięk, nie jest czynnikiem stawiającym jeden typ urządzeń, nad drugim, wszystko zależy od urządzenia. Z grajków możesz sprawdzić Shanling m2s, a coś z daców: idsd le nano.

Edytowane przez Miljar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Oppo HA-2, poczytałem podobno nawet Hifiman He-400i na tym hulają no i to mniejsze odpowiedniki układów Sabre które są tak chwalone w Hifiman 901. No nic będziemy testować razem z Vincentem - póki co się go nie pozbywam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz tu jeszcze zaglądał, to daj znać jak wrażenia. W dragonfly też są układy Sabre, black (ES9010), red(ES9016), niższe modele niż w Oppo... jeśli bebechy przekładają się na jakość dźwięku, to ma dość atrakcyjną cenę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności