Skocz do zawartości

Test słuchawek iBasso IT01


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

(Ponad)podstawowe doki iBasso.

 

IT01 to nowe słuchawki dokanałowe iBasso, wyposażone w pojedyncze przetworniki dynamiczne z membranami pokrytymi grafenem. Mają zapewnić wyjątkową ergonomię oraz potężny bas dzięki dodatkowym rezonatorom.

 

Cenię produkty iBasso. Przetestowałem większość wzmacniaczy oraz wszystkie odtwarzacze tej marki, a dwa z nich (DX90 i DX200) zasiliły szeregi platformy testowej. Nie miałem jednak okazji sprawdzić możliwości pierwszych dokanałówek iBasso, czyli hybrydowych IT03 z wyższej półki – dużo tańsze IT01 to mój pierwszy kontakt ze słuchawkami azjatyckiej marki. Czy warto wydać około 100 dolarów? Jak iBasso IT03 wypadają w porównaniu do konkurencyjnych FiiO F9 oraz Oriveti Basic?

 

https://kropka.audio/test/sluchawki/ibasso-it01-recenzja/

 

 

9a-2.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam. TFZ B2M są ciemniejsze, cieplejsze i mają jeszcze gęstszy midbas. Odebrałem je jako bardziej dociążone, masywniejsze w basie, ale z mniejszą ilością detali. IT01 są jaśniejsze, więc ciut mocniej V-kujące i bardziej rozdzielcze w basie. Nadal ich słucham i nie mogę wyjść z podziwu jak dobrze różnicują fakturę instrumentów basowych i ile informacji przenoszą w niskich tonach.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dopiero niedawno trafiłem na ten model, i przyznaje straszni mnie zaciekawił, mam kilka pytań do użytkowników mających z nimi styczność. Ogólnie poczytałem recenzje, na zagranicznych stronach opinię są bardzo pozytywne ale:

- jak to jest z tą górą, pojawiają się czasem narzekania, ogólnie na górę jestem trochę wyczulony (np ta w zs6 mi nie pasowała wcale) obecnie mam fad 3000, jak to jest z nią w ibasso?

- jako źródło mam Xduoo X2, wiem nie idealnie, ale może ktoś słuchał i może się wypowiedzieć?

- z wygodą nie ma problemów?

- nadają się do Cięższej muzyki?

Dziękuję serdecznie

Edytowane przez Scipio Africanus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i trochę mnie dziwi czemu taki mały hajp jest na te doki :)

- zestaw jest świetny, sporo tipsów (jednak jakość silikonu nie powala, ale co najważniejsze można dobrać i dobrze izolują) 

- wykonanie ok + świetny kabel 

- pudełeczko transportowe miły dodatek i świetne materiały 

 

dziękowo jak dla mnie to rozwinięcie posiadanych wcześniej FAD E3000, jest bas ale jest szybszy, jest góra ale nie jazgocząca, jest scena dość szeroka, separacja jest też na pewno lepsza, no i wygoda dla mnie jest nieporównywalnie na wyższym poziomie. Z moim xduoo x2 nawet się zgrały choć przy cichszych partiach słychać delikatny szum odtwarzacza w tle (no ale DAP to nie jest jakaś wysoka liga). 

 

po 24h jestem mega zadowolony :) na miasto idealne, dobra izolacja + świetny kabel bez efaktu mikrofonowego + lekkość :) polecam 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Długi czas miałem iBasso  testowe prawie pół roku, różnica jest, ale bardzo dużej degradacji po przejściu na FAD E3000 nie ma. Jest, ale do przełknięcia. 

Co ciekawe iBasso słabo mi się zgrywały z iBasso :) sprzętami. 

19 minut temu, Scipio Africanus napisał:

no wiadomo że gdyby było taniej było by milej :P  

Chodziło mi o cenę na początku :) teraz mozna trafić w całkiem dobrej :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Superata napisał:

Długi czas miałem iBasso  testowe prawie pół roku, różnica jest, ale bardzo dużej degradacji po przejściu na FAD E3000 nie ma. Jest, ale do przełknięcia. 

Co ciekawe iBasso słabo mi się zgrywały z iBasso :) sprzętami. 

Chodziło mi o cenę na początku :) teraz mozna trafić w całkiem dobrej :) 

 

Na pewno piszesz o IT01? :) 

7 godzin temu, Scipio Africanus napisał:

Kupiłem i trochę mnie dziwi czemu taki mały hajp jest na te doki :)

- zestaw jest świetny, sporo tipsów (jednak jakość silikonu nie powala, ale co najważniejsze można dobrać i dobrze izolują) 

- wykonanie ok + świetny kabel 

- pudełeczko transportowe miły dodatek i świetne materiały 

 

dziękowo jak dla mnie to rozwinięcie posiadanych wcześniej FAD E3000, jest bas ale jest szybszy, jest góra ale nie jazgocząca, jest scena dość szeroka, separacja jest też na pewno lepsza, no i wygoda dla mnie jest nieporównywalnie na wyższym poziomie. Z moim xduoo x2 nawet się zgrały choć przy cichszych partiach słychać delikatny szum odtwarzacza w tle (no ale DAP to nie jest jakaś wysoka liga). 

 

po 24h jestem mega zadowolony :) na miasto idealne, dobra izolacja + świetny kabel bez efaktu mikrofonowego + lekkość :) polecam 

 

Poczekaj do momentu, w którym będą miały już na liczniku 200 godz. :) 

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Superata napisał:

Dla mnie bomba. Dorwałem wreszcie IT01 i...mam wreszcie uzupełnienie dla moich E3000

Jeżeli ktoś z fanów aune chce sie przekonać jak powinny grać słuchawki proponuje odsłuch IT01

Są testówki tych IT01 i E3000 w jakimś waszym sklepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Superata napisał:

Dla mnie bomba. Dorwałem wreszcie IT01 i...mam wreszcie uzupełnienie dla moich E3000

Jeżeli ktoś z fanów aune chce sie przekonać jak powinny grać słuchawki proponuje odsłuch IT01

 

 

T01 (wygrzane) to bardziej rozrywkowa Vka, z mocniejszym i nieco oderwanym od średnicy dołem względem E1. To popularne strojenie, które można spotkać w co drugim modelu, ale czy 'tak powiny grac słuchawki'? Zależy dla kogo. Narzekałeś na ilość basu itp., więc jestem trochę zdziwiony. W E1 ludzie cenią neutralność połączoną z mocniejszym dołem i czytelną średnicą + fajnie rozciągniętą, ale nadal naturalną górę (berylowy driver robi robotę). Do tego głębia sceny, bezproplemowa budowa korpusów i... już. Tyle co trzeba je wygrzać + dobrać tipsy. Każdy model ma inną grupę odbiorców, kązdy powinien sam odsłuchać, jeśli chce się upewnić - narzucanie komuś co jest dla niego najlepsze jest... nie teges, nawet dla sprzedawcy ;)

 

Jeszcze zacytuję Mateusza z Gadżetomanii, który w końcu przetestował oba modele i T01 względem E1 opisał tak:

 

Cytat

iBasso IT01 (109 dol./tipsy z czarne z mniejszy otworem z zestawu) - schodzą niżej, mają szybszy i mocniej zaakcentowany tak subbas, jak i środkowy bas, ale mniej wyższego basu. E1 mają pełniejszy i gładszy środek. W iBasso jest on bardziej neutralny z nieco rozjaśnionymi wokalami i nieco gorzej kontrolowaną wyższą częścią. Góra w IT01 jest jaśniejsza (bardziej błyszcząca) i podobnie rozciągnięta, ale nie tak gładka i równa jak w E1. Aune mają większą scenę (głębię) z nieco lepszą separacją. iBasso są bardziej muzykalne, a E1 — neutralne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
16 godzin temu, Mayster napisał:

 

T01 (wygrzane) to bardziej rozrywkowa Vka, z mocniejszym i nieco oderwanym od średnicy dołem względem E1. To popularne strojenie, które można spotkać w co drugim modelu, ale czy 'tak powiny grac słuchawki'? Zależy dla kogo. Narzekałeś na ilość basu itp., więc jestem trochę zdziwiony. W E1 ludzie cenią neutralność połączoną z mocniejszym dołem i czytelną średnicą + fajnie rozciągniętą, ale nadal naturalną górę (berylowy driver robi robotę). Do tego głębia sceny, bezproplemowa budowa korpusów i... już. Tyle co trzeba je wygrzać + dobrać tipsy. Każdy model ma inną grupę odbiorców, kązdy powinien sam odsłuchać, jeśli chce się upewnić - narzucanie komuś co jest dla niego najlepsze jest... nie teges, nawet dla sprzedawcy ;)

 

Jeszcze zacytuję Mateusza z Gadżetomanii, który w końcu przetestował oba modele i T01 względem E1 opisał tak:

 

 

Gdzie masz neutralność w E1? Tam to dopiero jest Vka. Nie wiem jak ty rozumiesz Vke - vka to podbite krańce pasma jak w E1 nie wyeksponowana średnica z nisko schodzącym basem z szybka reakcją IT01. W E1 często jak zaczyna się utwór bas towarzyszy od początku do końca jak zacznie wybrzmiewać tak jego wybrzmienie kończy z końcem utworu. Neutralność godna silikonowych cycków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Superata napisał:

Gdzie masz neutralność w E1? Tam to dopiero jest Vka. Nie wiem jak ty rozumiesz Vke - vka to podbite krańce pasma jak w E1 nie wyeksponowana średnica z nisko schodzącym basem z szybka reakcją IT01. W E1 często jak zaczyna się utwór bas towarzyszy od początku do końca jak zacznie wybrzmiewać tak jego wybrzmienie kończy z końcem utworu. Neutralność godna silikonowych cycków. 

 

Albo źle dobrałeś tipsy do jednych lub drugich albo... nie wiem. Nawet ciężko podejrzewać brak wygrzania, bo ani wygrzane, ani niewygrzane tak nie grają. E1 mają mocny bas, a resztę neutralno-muzykalną z fajnym rozciągnięciem na górze. 

 

Może to też faktycznie kwestia tipsów i/lub anatomii, bo Maciux też nieco inaczej odbiera te modele:

 

Cytat

iBasso IT01 – mniejsza scena, brzmienie cieplejsze i bardziej masywne w średnim basie z mniejszą ilością góry, która jest gorzej kontrolowana. Mniej klarowny dźwięk od Aune E1, ale rysowany trochę twardszą kreską.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 minut temu, Mayster napisał:

 

Albo źle dobrałeś tipsy do jednych lub drugich albo... nie wiem. Nawet ciężko podejrzewać brak wygrzania, bo ani wygrzane, ani niewygrzane tak nie grają. E1 mają mocny bas, a resztę neutralno-muzykalną z fajnym rozciągnięciem na górze. 

 

Może to też faktycznie kwestia tipsów i/lub anatomii, bo Maciux też nieco inaczej odbiera te modele:

 

 

Co z pozostałymi osobami - doszły mi na sklepie kolejne dwie. Nic nie sugerowałem. Seala łapie więc nie rozumiem złego dobrania. W piątek ma podjechać jeszcze jedna grupa osób na odsłuch przy okazji odsłuchów Ibasso. Jak na razie wynik jak u mnie czyli to jak nic sa moje anatomiczne klony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Superata napisał:

Co z pozostałymi osobami - doszły mi na sklepie kolejne dwie. Nic nie sugerowałem. Seala łapie więc nie rozumiem złego dobrania. W piątek ma podjechać jeszcze jedna grupa osób na odsłuch przy okazji odsłuchów Ibasso. Jak na razie wynik jak u mnie czyli to jak nic sa moje anatomiczne klony. 

 

To nie jest nawet moja prywatna opinia (jestem dystrybutorem, więc dla wielu osób mogę nie być obiektywny), a wszystkich użytkowników i recenzentów. Oczywiście komuś może podobać się inne brzmienie, ale chodzi o sam odbiór E1 i dlatego tak się wygadujemy - może poza odmiennym gustem jeszcze coś jest na rzeczy :)

 

Seal to nie wszystko, bo tak jak tipsy z różnym otworem czy z innego materiału zmieniają mocno dźwięk (a seal w końcu łapią tak samo), tak samo różne różnie układają się w kanale, wchodzą na różną głębokość itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie wiem czy to ważne ale z FiiO X5III słuchaweczki Aune E 1 nie grają V-ką a środek jest aż za blisko!! podany co przy jeszcze lichej rozdzielczości fiołka na przejściu średnicy w basik daje efekt jaki daje w niektórych utworach czyli męczy.  Za to basik w tym połączeniu faktycznie nie jest z tych twardych i punktowych, można mu przypisać, że faktycznie jest trochę za miękki i mógłby szybciej "znikać". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności