Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Nauszne z niebanalnym dołem (350 zł, używane)


Rekkluse

Pytanie

Tl;dr- używane sluchawy z niebanalnymi niskimi tonami i nie schowaną górą do 350zł. 

 

Szukam sluchawek. Muzyka elektroniczna oraz domowa produkcja muzyki. Zrodlo macbook air. 
Najbardziej zalezy mi na dobrym basie- nisko schodzacym i punktowym, nie rozlanym, nie zasłaniajacym reszty pasm oraz na niekłującej (ale absolutnie nie schowanej!) górze.  
Budżet- około 300-350zł przy czym zdecydowanie lepsza opcja beda uzywane.
Skłaniałem sie ku ath m50x ale opinie sa mocno mieszane. Akg 181dj chyba zbyt barbażyńskie? Podoba mi sie styl grania hd598 ale definitywnie brakuje mi basu (co jest zrozumiale w otwartych sluchawkach) lecz reszta robi nieziemska robote. 

W moich soundmagicach e10 kocham ilosc szczegołów jakie da sie dostrzec w utworach- ktorych na innych sluchawkach (moze poza hd598) nie slyszalem- oczekiwalbym podobnego efektu.
Do tej pory maltretowalem akg k450- jak na takie male nauszniki graly calkiem okej, ilosc basu ok (ale nie jakosc) ale reszta pasm z czasem zaczela mnie irytowac, nudzic wiec szukam czegos nowego.

Licze, ze cos znajdziemy.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Klipsch Reference onear mają bardzo dobry bas nówki 399 pln, trochę ponad budżet ale nowe i bardzo fajnie grające

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Soundmagic HP151, jak dla mnie są to jedne z najlepszych słuchawek do 1000zł. Mają bardzo dobrze odwzorowany bas, który w jednym utworze potrafi "dopieszczać" przekaz, by w basowej muzyce zawibrować niczym wysokiej klasy subwoofer :D  Do tego dochodzi świetna scena. Moim zdaniem są lepsze od takich Custom One Pro czy DT770 PRO 80 Ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Były różne propozycje ale jeśli nie przeszkadzają ci nauszne to może spróbujesz Musical Fidelity MF 100. Sporo tańsze od budżetu, na Amazon.de ok 200 pln z dostawą. Bas bardzo dobrze kontrolowany, bardzo piękna przestrzeń, jedyny minus nie znoszą słabych nagrań i źródeł, nie upiększają dźwięku więc słabe nagranie słaby dźwięk. Za to na dobrych utworach miód na uszy i banan na gębie. Właśnie 2 godziny temu wróciłem do nich po 2 tygodniach słuchania Bosshifi B8 i Bluedio T4s. Grają tamte nieźle ale zawsze jak wracam do MF100 po kilkudniowej przerwie wiem za co je lubię - dają 100% przyjemności ze słuchania muzyki. I nadają się do bardzo różnej muzyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Soundmagic HP151, jak dla mnie są to jedne z najlepszych słuchawek do 1000zł. Mają bardzo dobrze odwzorowany bas, który w jednym utworze potrafi "dopieszczać" przekaz, by w basowej muzyce zawibrować niczym wysokiej klasy subwoofer   Do tego dochodzi świetna scena. Moim zdaniem są lepsze od takich Custom One Pro czy DT770 PRO 80 Ohm

Budżet do 350 zł. Ale mnie zaciekawiłeś, zwłaszcza stwierdzeniem że są lepsze od dt770. Muszę gdzieś posłuchać.

 

Ale jak Jaro polecam z całego serca MF100. Te słuchawki, za tę cenę zwłaszcza, to jest miazga.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, rgomez napisał:

Budżet do 350 zł. Ale mnie zaciekawiłeś, zwłaszcza stwierdzeniem że są lepsze od dt770. Muszę gdzieś posłuchać.

 

Ale jak Jaro polecam z całego serca MF100. Te słuchawki, za tę cenę zwłaszcza, to jest miazga.

Budżet 350, ale autor pisze o możliwości kupna używanych, więc HP151 / HP150 właśnie w okolicach 350-400zł można dorwać używane ;) 

 

Też z tym "lepsze" / "gorsze" to każdy inaczej może odebrać, dlatego też napisałem, że moim zdaniem HP151 są lepsze niż DT770 PRO 80 Ohm, a dlaczego? Bo ten bas schodzi jeszcze niżej, jest jakby ciut bardziej masywniejszy (za to midbas mocniejszy jest w Beyerach), no i średnica jest dużo bliższa niż w DT, wysokie podobne, scena również. :) 

Edytowane przez Gracjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra. To do przesłuchania MF100 ale raczej wolałbym coś większego, jednakże nie odrzucam i Hp151- tych będę szukał najbardziej. Ewn focale. Dzięki za pomoc, jeśli ktoś ma coś do dorzucenia to śmiało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności