Skocz do zawartości
  • 0

Alternatywy Beoplay H6, z bliższym wokalem


endi82

Pytanie

Witam,

 

Poszukuję słuchawek wokół usznych zamkniętych, podobnych brzmieniowo do Beoplay H6 gen 2, jednak z bliższym wokalem.

 

Brzmienie H6 bardzo mi odpowiada, ale nie mogę przejść obok oddalonego głosu wokalistów i części gitar. 
Podoba mi się miękki (twardy bas moich AKG K550 mnie od nich odrzuca), nieprzesadzony bas, gładkie ale detaliczne średnie tony oraz dobrze słyszalne, ale nie przesadzone tony wysokie. 
Scena jest dla mnie ważna, duża część muzyki jakiej słucham to muzyka klasyczna. W H6 jest dla mnie na optymalnym poziomie, mogłaby być trochę większa, jednak np. w porównaniu do K550 wydaje mi się "bardziej 3D", mimo mniejszych rozmiarów. 
Co lubię także, a co nie do końca mi pasuje w H6, to rozmiar instrumentów - są troszeczkę za małe (szczególnie słychać to w porównaniu do K550).

 

Jeżeli chodzi o gatunki muzyczne - tak jak wyżej napisałem słucham muzyki klasycznej (w tym H6 jest dla mnie rewelacyjne, pomimo tych "mniejszych instrumentów"), ale także dużo rocka, bluesa, jazzu (tutaj wychodzą problemy z wokalem i gitarami).

Jako źródło używam głównie Spotify korzystając z zew. karty Creative Soundblaster E5 oraz smartfona HTC A9 (który moim zdaniem w porównaniu do innych smartfonów daje naprawdę przyzwoity dźwięk i potrafi np. "napędzić" DT990 w zadowalający sposób).

 

Z lektury internetu (i paru odsłuchów, jednak niestety były jakoś znacząco miarodajne) najpoważniej biorę pod uwagę Meze 99 Classics,  przeczytałem jednak ostatnio o ich nowych padach i ich zmianie dźwięku na niekorzyść i jestem trochę skołowany :-).

Jeżeli chodzi o budżet, wydaje mi się z okolice ceny Meze 99 Classics (czyli 1300-1500 zł) to absolutne maksimum, aczkolwiek tańsze alternatywy, ale nie gorsze jakościowo od H6 są mile widziane :-). H6 kupiłem w niezłej promocji za ok. 550 zł i zastanawiam się również, czy dwukrotny skok jeżeli chodzi o budżet jest tego warty.

 

Chciałbym prosić szanownych forumowiczów o jakieś alternatywne propozycje (albo opinie o Meze 99 w aspekcie moich poszukiwań). O ile trochę tańsze słuchawki są mi mniej więcej znane (przynajmniej o nich słyszałem) o tyle budżet potrzebny na Meze być może otwiera jakieś inne o wiele ciekawsze alternatywy :-).

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Poczytaj o Definitive Technology Symphony 1. Na Amazonie można dostać za ok 190-200 $. Wg recenzentów polskich i zagranicznych w cenie oficjalnej (w Polsce to blisko 2000 pln) są bardzo dobre. I prawie wszyscy recenzenci są zgodni co do jakości dźwięku. Piszą że grają bardzo dobrze i są super w swojej cenie. Jeśli można dostać za ok 40 % ceny oficjalnej to chyba warto się zainteresować. Sam się przymierzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 godzin temu, Jaro54 napisał:

Poczytaj o Definitive Technology Symphony 1. Na Amazonie można dostać za ok 190-200 $. Wg recenzentów polskich i zagranicznych w cenie oficjalnej (w Polsce to blisko 2000 pln) są bardzo dobre. I prawie wszyscy recenzenci są zgodni co do jakości dźwięku. Piszą że grają bardzo dobrze i są super w swojej cenie. Jeśli można dostać za ok 40 % ceny oficjalnej to chyba warto się zainteresować. Sam się przymierzam :)

To ciekawe, że na forum się o nich nie mówi. Wydaje się, że niczego im nie brakuje. Sam jestem ciekawy jak to gra...

 

Od siebie, też polecam przetestować PM-3.

Oppo powinny dać Ci wszystko poza sceną. Jej wymiary są kameralne, jednak wielkość instrumentów jest zaskakująco duża. Wokale urzekają, do muzyki, której słuchasz jak znalazł. Średnica to ich największy atut. To pasmo jest niesamowicie naturalne i rozdzielcze. Bas niezbyt szybki, jednak równy, poprawny. Góra lekko przyciemniona, również poprawna. W muzyce rozrywkowej raczej się nie odnajdują, tutaj prędzej Meze. Jednak ze źródłami jakie posiadasz nwm czy będą dobrym wyborem. Nie znam E5, ale u mnie pokazały swoją pełnię dopiero z Aune B1, dobrej jakości źródłem + muzyka we .flac. Wniosek, że lubią moc. Nie dziwię się, że niektórzy hejtują, skoro słuchają z telefonu. Podpinając pod smartfona pierwsze lepsze słuchawki do 400zł zagrają lepiej ;) 

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 26.12.2017 o 00:36, Jaro54 napisał:

Poczytaj o Definitive Technology Symphony 1. Na Amazonie można dostać za ok 190-200 $. Wg recenzentów polskich i zagranicznych w cenie oficjalnej (w Polsce to blisko 2000 pln) są bardzo dobre. I prawie wszyscy recenzenci są zgodni co do jakości dźwięku. Piszą że grają bardzo dobrze i są super w swojej cenie. Jeśli można dostać za ok 40 % ceny oficjalnej to chyba warto się zainteresować. Sam się przymierzam :)

 Dziękuję za ciekawą opcję. Kiedyś czytałem coś na ich temat, chyba także tutaj na forum, ale kompletnie o nich zapomniałem. Teraz sobie odświeżyłem trochę temat i recenzje są od świetnych po powiedzmy średnie. Generalnie o dźwięku wypowiedzi są bardzo pozytywne, natomiast dziwi i trochę martwi mnie stwierdzenie (w kilku recenzjach), iż "po kablu" grają wyraźnie gorzej niż wireless. Znalazłem na ebayu ofertę za 99$ ("nowe inaczej":-)), co z opłatami powinno wynieść trochę ponad 500 zł a to aż 3 razy mniej niż w Polsce, więc opcja tych słuchawek robi się kusząca:-). Jedyny problem z tym, że mam zamiar ich słuchać bardziej przewodowo niż bezprzewodowo, więc temat mam nadal do rozważań :-).

Dnia 26.12.2017 o 01:00, retter napisał:

Pm3 warte posłuchania. Z otwartych znam więcej.

 

Pomyśl nad  c10 lub c200 ew x5-1 ta trójka może Ci zagrać.

 

Dnia 26.12.2017 o 13:29, adriano2510 napisał:

To ciekawe, że na forum się o nich nie mówi. Wydaje się, że niczego im nie brakuje. Sam jestem ciekawy jak to gra...

 

Od siebie, też polecam przetestować PM-3.

Oppo powinny dać Ci wszystko poza sceną. Jej wymiary są kameralne, jednak wielkość instrumentów jest zaskakująco duża. Wokale urzekają, do muzyki, której słuchasz jak znalazł. Średnica to ich największy atut. To pasmo jest niesamowicie naturalne i rozdzielcze. Bas niezbyt szybki, jednak równy, poprawny. Góra lekko przyciemniona, również poprawna. W muzyce rozrywkowej raczej się nie odnajdują, tutaj prędzej Meze. Jednak ze źródłami jakie posiadasz nwm czy będą dobrym wyborem. Nie znam E5, ale u mnie pokazały swoją pełnię dopiero z Aune B1, dobrej jakości źródłem + muzyka we .flac. Wniosek, że lubią moc. Nie dziwię się, że niektórzy hejtują, skoro słuchają z telefonu. Podpinając pod smartfona pierwsze lepsze słuchawki do 400zł zagrają lepiej ;) 

 

Dziękuję za kolejną ciekawą opcję. Kiedyś o nich myślałem, ale budżet niestety jak nie pozwalał tak nie pozwala :-). Dodatkowo zgadzam się z uwagą, iż mogą nie do końca pokazać swoje możliwości na moim sprzęcie. Jeżeli chodzi o E5 to wydaje mi się, iż dałby "w miarę" radę. Ma niezły DAC i przyzwoity wzmacniacz. No ale ten budżet...:-(

Edytowane przez endi82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, endi82 napisał:

 Dziękuję za ciekawą opcję. Kiedyś czytałem coś na ich temat, chyba także tutaj na forum, ale kompletnie o nich zapomniałem. Teraz sobie odświeżyłem trochę temat i recenzje są od świetnych po powiedzmy średnie. Generalnie o dźwięku wypowiedzi są bardzo pozytywne, natomiast dziwi i trochę martwi mnie stwierdzenie (w kilku recenzjach), iż "po kablu" grają wyraźnie gorzej niż wireless. Znalazłem na ebayu ofertę za 99$ ("nowe inaczej":-)), co z opłatami powinno wynieść trochę ponad 500 zł a to aż 3 razy mniej niż w Polsce, więc opcja tych słuchawek robi się kusząca:-). Jedyny problem z tym, że mam zamiar ich słuchać bardziej przewodowo niż bezprzewodowo, więc temat mam nadal do rozważań :-).

 

Słuchałem ich i IMO zdecydowanie nie są warte 2000zł. Po przecenie w US na $149 to jest spoko opcja, bo za ~800zł mamy BT, ANC, wygodę i całkiem niezłe wykonanie (choć projekt pałąka jest do kitu - sam się zsuwa po zdjęciu słuchawek z głowy, strasznie frustrujące. Ale dźwiękowo B&W PX czy Kef Space One są od nich lepsze.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, Karmazynowy napisał:

 

Słuchałem ich i IMO zdecydowanie nie są warte 2000zł. Po przecenie w US na $149 to jest spoko opcja, bo za ~800zł mamy BT, ANC, wygodę i całkiem niezłe wykonanie (choć projekt pałąka jest do kitu - sam się zsuwa po zdjęciu słuchawek z głowy, strasznie frustrujące. Ale dźwiękowo B&W PX czy Kef Space One są od nich lepsze.

Dziękuję za informację. A jak się mogą mieć pod względem jakości dźwięku do innej, ale przewodowej konkurencji? (Momentum 2.0, Meze 99, B&O H6 lub czegoś podobnego niekoniecznie brzmieniowo, na zasadzie "w której lidze grają?":-))

5 godzin temu, bachankas napisał:

IMO jeszcze warto obadać jeszcze różne źródła, one ładnie reagują na odpowiedź różnych sygnałów.
Ale fakt, PM3 zagra bliższym wokalem, tylko na pewno mocniejszego źródła wymagają.

Fakt. Na E5 wokal wydaje się być trochę bliższy oraz występuje jakby większa holografia, jednak K550 trochę mnie chyba za bardzo przyzwyczaiło do jeszcze bliższej prezentacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przecież Oppo mieszczą się w tym "absolutnym maksimum" cenowym;) Chyba, że muszą być nowe, wtedy się nie uda. Znam H6 1gen i mogę powiedzieć, że pm'ki dobrze napędzone, łapiące synergię z grajkiem są po prostu lepsze, tak samo lepszą są od AKG, ale są to też dość odmienne sygnatury. Jednak jak widać po opiniach forumowiczów mają fanatyków jak i przeciwników. Są dwie strony barykady: jedni mówią, że "mają genialną planarną średnicę, czarują wokalem", drudzy twierdzą, że "są nudne". Myślę, że ktoś słuchający muzyki klasycznej, bluesa, jazzu, muzyki gdzie istotną rolę pełni wokal, doceni te nauszniki. W elektronice moim zdaniem też się sprawdzają, ale dla niektórych mogą być zbyt mało efektowne. W cięższych metalowych brzmieniach już ich raczej nie widzę.

 

Warto się zainteresować czy łapią synergię z tym E5, a najlepiej samemu przesłuchać. 

Meze 99 bym od razu odrzucił, zbyt efekciarskie są, pomimo, że dobre w tym co robią. 

 

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, adriano2510 napisał:

Przecież Oppo mieszczą się w tym "absolutnym maksimum" cenowym;) Chyba, że muszą być nowe, wtedy się nie uda. Znam H6 1gen i mogę powiedzieć, że pm'ki dobrze napędzone, łapiące synergię z grajkiem są po prostu lepsze, tak samo lepszą są od AKG, ale są to też dość odmienne sygnatury. Jednak jak widać po opiniach forumowiczów mają fanatyków jak i przeciwników. Są dwie strony barykady: jedni mówią, że "mają genialną planarną średnicę, czarują wokalem", drudzy twierdzą, że "są nudne". Myślę, że ktoś słuchający muzyki klasycznej, bluesa, jazzu, muzyki gdzie istotną rolę pełni wokal, doceni te nauszniki. W elektronice moim zdaniem też się sprawdzają, ale dla niektórych mogą być zbyt mało efektowne. W cięższych metalowych brzmieniach już ich raczej nie widzę.

 

Warto się zainteresować czy łapią synergię z tym E5, a najlepiej samemu przesłuchać. 

Meze 99 bym od razu odrzucił, zbyt efekciarskie są, pomimo, że dobre w tym co robią. 

 

Niestety w takiej cenie muszą być nowe, bo inaczej żona urwie mi głowę ;-). Natomiast na pewno muszę ich kiedyś posłuchać ew. szukać okazji na amazon itp. sklepach.

Trochę temat jeszcze analizowałem i znalazłem dobre recenzje Logitech UE6000. Czy ktoś z forumowiczów zna ten model? Z tego co można przeczytać w recenzjach są to słuchawki troszkę ciemniejsze, jednak nie powinno to mi przeszkadzać zbytnio, a przynajmniej tak zakładam. Zastanawiam się jak się mają ogólnie jakościowo (pod względem dźwięku) do wspomnianych tutaj słuchawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności