Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Custom Art FIBAE3


misiekkb

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Baele napisał:

No to chyba klinika i krew z uszu wyszła, jeśli mają więcej góry od Etymoticów ?

 

Właśnie że nie Jarku słucha ich się bardzo przyjemnie, nie ma kliniki, a krew z uszu to tu już będzie zależało od pacjenta i to jaką górę lubi.
To jest mnie więcej jak z Sony CD530ES, on ma dużo góry, ale czy jest ona podawana w sposób kliniczny, nie.
 

12 godzin temu, Synthax napisał:

Ja raczej pozostanę oddanym fanem FIBAE2 :)

 

Czyli Maćku w końcu na nie się zdecydowałeś.

 

12 godzin temu, Noah napisał:

@misiekkb jakbyś je porównał do Flc8s ? 


Nie porównam do FLC8s, gdyż słuchałem je bardzo krótko, na jednym ustawieniu.


Wczoraj przesłuchałem FIBAE3 na kablu Effect Audio Thor i bardzo się zmieniło brzmienie w stosunku do kabla stockowego. Średnica się uwypukliła i dostała więcej body i nasycenia, już brzmi jak CIEM'y do których przyzwyczaił mnie CA, czyli jest słodko i bardzo nasycony dźwięk, tak jak w Pro330 czy w serii Harmony. Tak samo bas też dostał więcej masy i już jest równo na całym zakresie basu, stał się miększy. A wysokie już nie tego efektu że dźwięki idą do góry, jest za średnicą. Na wszystkich pasmach wydłużył się decay.

Stały się "baby" H8.2.

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiekkb bardzo mi się spodobało ich granie, ale jeszcze ich nie mam. Barwowo są świetne. Samam radość ze słuchania. I FIBAE2 są duże łatwiej przyswajalne niż Ety dla mnie. Co do zakupów to jednak trochę silniej ciągnie mnie w stronę nagłownych :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedyny dylemat to w jakim kolorze je sobie zamówić :D

Mnie już wersja uniwersalna powaliła stosunkiem cena/jakość, a skoro z customową będzie lepiej, a z innym kabelkiem jeszcze lepiej, to nic tylko brać!

Szkoda, że przed świętami nie zamówiłem, no ale rachunki niestety mają priorytet.

 

@misiekkb jak mówisz, że stały się baby 8.2, to mam nadzieję, że nie masz na myśli basu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na myśli basu z powodu, którego nie lubię H8.2, mimo że średnica i wokale w nich to jest coś najlepszego co było mi dane usłyszeć w iem/ciemach. Jest on dobrze kontrolowany, bardzie mi chodziło że wysoki bas i średnica na Effect Audio Thor Copper jest nasycona i ma takie same body jak H8.2, ale wszystko jest pod kontrolą, czyli nie tej "bumowatości".

Ja chcę bardzo sprawdzić Thora w wersji Silver, gdyż ten Cooper owszem dodał mi nasycenie i słodkość na wokalach, ale szybkość mi spadła, za miękką, wytraca trochę szczegółówośc no i ten charakter brzmienia, który jest na stockowym, czyli że średnica aż do wysokich rośnie proporcjonalnie (45 stopni) co daje mi właśnie pazura na wyżej średnicy i wysokich,  dlatego też F3 trochę mi pod tym względem przypominają Pro330v1. A srebrny podobno właśnie da jeszcze szybszy attack i decay, twardość będzie nieznacznie większa, wysokie też nabiorą błysku, a średnica zostanie dociążona, nasycona przez co staje się bardziej angażująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W sobotę posłuchałem demówek FIBAE3 i jakbym miał zawrzeć ich opis w jednym wyrażeniu to napisałbym "odchudzone Harmony 8.2". 

 

Harmony są dla mnie niczym przenośne kolumny grające pełnym, szerokim dźwiękiem, którym mogę cieszyć się wszędzie. Noga sama chodzi, micha się śmieje, wokale i gitary wciągają i nic nie męczy.

 

F3 to z kolei przenośne monitory studyjne. Dźwięk jest neutralny i imho akuratnie wyważony pod każdym względem. Słuchawki bardziej zwracają uwagę na muzykę niż na siebie. Jak dla mnie nie ma tam efektu wow, ale już po chwili odsłuchu oczywiste staje się jak dobrze są zestrojone. Nie ma w nich cienia sybilacji (wysokie to coś pomiędzy H8.2, a H8Pro), ani też "bumowatości" i gęstej niskiej średnicy z Harmony 8.2. F3 zdecydowanie wyróżniają się swoją sygnaturą na tle innych produktów rodzimej marki, ponieważ nie grają moim zdaniem podobnie do czegokolwiek co wyszło do tej pory z rąk Piotrka. Jak dla mnie super słuchawki jeśli komuś zależy na transparentnym przekazie albo po prostu szuka studyjnych monitorów w wersji portable.

 

P.S. Słuchałem z DX90

P.S.2 Słuchałem wersji demo, więc ten opis to ofc bierzcie z przymrużeniem oka ;)

 

 

Edytowane przez Suszec
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestrojenie w nich to jest coś najlepszego, gdyż rzadko zdarza się aby wieloprzetwornikowych słuchawkach nie słychać było przejść między przetwornikami. I właśnie dlatego dla mnie jest efekt wow, gdyż to są takie etymotic er4s tylko z większym wypełnieniem na subbasie oraz szeroko rozciągniętą górą, gdzie tak jak napisałeś @Suszec nie ma cienia sybilizacji, a H8Pro potrafiły czasami zakłuć, ani też nie są tak wygładzone jak H8.2, soprany F3 mają bardziej otwarte i bardziej zaznaczone, przez co dla mnie tutaj są bardziej rozdzielcze niż H8.2.

 

Mi tam one bardziej przypominają Pro330v1niż "odchudzone H8.2", gdyż bas był podobny, tylko Pro330v1 stawiały bardziej na średnicę, była bardziej nasycona, słodsza, a w F3 trochę mi tego brakuje w dolnej średnicy, zwłaszcza to słyszę na zespole Kalafina, gdzie Keiko (to ta w środku w klipie ) ma suchy wokal, podczas gdy Wakana (po prawej), która śpiewa najwyżej już nie słuchać suchości, wokal jest namacalny i bardzo angażujący.
 


Ale tutaj jakiś porządny kabel srebrny załatwi sprawę, gdyż seria FIBAE bardzo jest podatna na kable i można zmienić całkowicie sygnaturę brzmienia słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pro330 niestety nie słuchałem, stąd nie mam tego punktu odniesienia.

 

Mi właśnie ten brak słodkości i nasycenia bardzo odpowiada. Czyni on średnicę właśnie taką monitorową i bardzo czytelną, ale jednocześnie udało się zachować coś co dla mnie jest znakiem firmowym CustomArt, czyli swoistą gładkość średnich tonów. Nie brzmią one surowo, a transjenty i wygasanie dźwięku są naturalne.

 

Rozważam te słuchawki jako "kontrę" dla swoich Harmony, chociaż najpierw skołuję im nowego dapa, popędzę po balansie na srebrze i zobaczę co się z tego urodzi ;)

 

@misiekkb Pamiętasz co się zmieniło pomiędzy demo, którego słuchałeś, a egzemplarzem, który posiadasz?

Edytowane przez Suszec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie słuchałem dema uniwersalnego, tylko na początku customy na Piotra ucho, więć co do dema uniwersalnego a customem to się nie wypowiem.

Osłodzenie wcalenie nie oznacza że się traci na czytelności, a monitory też nie mają tak suchej niskiej średnicy, wiem, gdyż właśnie jedne stoją u mnie na biurku, a już nie mówiąć już o głównych monitorach, które są w studiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już kwestia słowniczka, czyli co pod poszczególnymi pojęciami rozumiemy. Pisząc o "monitorowości" miałem na myśli pewien stereotyp, ale zdaję sobie sprawę, że ile monitorów studyjnych tyle sygnatur dźwiękowych.

 

Co do osłodzenia to masz rację, trochę się zapędziłem w opisie, chodziło mi o to, że dla mnie łatwiej jest "wejrzeć" w średnicę, kiedy nie jest przesadnie nasycona, a nie, że osłodzenie=brak czytelności.

 

Tak czy owak... co kto słyszał rozwodzić się można całymi stronami. Konsensus dla mnie jest taki, że jak ktoś szuka neutralnych CIEM-ów to koniecznie musi posłuchać FIBAE3 i tyle :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Podepnę się trochę pod temat. Od jakiegoś czasu chodzi za mną pomysł spróbowania w końcu ciem-ów. Ostatnio wpadła mi w oko informacja o FIBAE3 i temat znowu odżył. W związku z tym mam kilka pytań. Po pierwsze gdzie można wykonać odcisk uszu? Czy można to zrobić gdzieś poza custom art? Być może ktoś zna jakieś sprawdzone miejsce w Krakowie? Druga rzecz to kwestia wyboru samego modelu. Najwięcej słucham mocnej gitarowej muzyki. Od hard core, poprzez metal, sludge, djent i tego typu klimaty. Z drugiej strony dużo klimatów około jazzowych głównie acid jazzowych. Oprócz tego trochę rocka, trochę elektroniki, trochę hip-hopu. W jaki sposób lubię słuchać muzyki? Z jednej strony lubię dobrze dociażone mięsne granie. Z drugiej bardzo nie lubię zlewania się dźwięków co w mocnej gitarowej muzyce zdarza się dość często. Lubię wysoką rozdzielczość. Miałem kiedyś oppo pm-3 I straszliwie drażniła mnie w nich cofnięta góra. Lubię słyszeć każdy dźwięk, jednakże bez ekstremalnej analizy. Tak po krótce. Myślę nad FIBAE2 lub 3. Który model byłby bardziej odpowiedni przy podanych założeniach? Źródła: telefon lub DAC SMSL IQ. W tej chwili z iem-ów używam fiio f9 pro i generalnie taką prezentacja mi pasuje. Ale być może ciem-y mogą zrobić to lepiej??

Tapnięte z Notesa numer 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się trochę pod temat. Od jakiegoś czasu chodzi za mną pomysł spróbowania w końcu ciem-ów. Ostatnio wpadła mi w oko informacja o FIBAE3 i temat znowu odżył. W związku z tym mam kilka pytań. Po pierwsze gdzie można wykonać odcisk uszu? Czy można to zrobić gdzieś poza custom art? Być może ktoś zna jakieś sprawdzone miejsce w Krakowie? Druga rzecz to kwestia wyboru samego modelu. Najwięcej słucham mocnej gitarowej muzyki. Od hard core, poprzez metal, sludge, djent i tego typu klimaty. Z drugiej strony dużo klimatów około jazzowych głównie acid jazzowych. Oprócz tego trochę rocka, trochę elektroniki, trochę hip-hopu. W jaki sposób lubię słuchać muzyki? Z jednej strony lubię dobrze dociażone mięsne granie. Z drugiej bardzo nie lubię zlewania się dźwięków co w mocnej gitarowej muzyce zdarza się dość często. Lubię wysoką rozdzielczość. Miałem kiedyś oppo pm-3 I straszliwie drażniła mnie w nich cofnięta góra. Lubię słyszeć każdy dźwięk, jednakże bez ekstremalnej analizy. Tak po krótce. Myślę nad FIBAE2 lub 3. Który model byłby bardziej odpowiedni przy podanych założeniach? Źródła: telefon lub DAC SMSL IQ. W tej chwili z iem-ów używam fiio f9 pro i generalnie taką prezentacja mi pasuje. Ale być może ciem-y mogą zrobić to lepiej??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, gentillo napisał:

Podepnę się trochę pod temat. Od jakiegoś czasu chodzi za mną pomysł spróbowania w końcu ciem-ów. Ostatnio wpadła mi w oko informacja o FIBAE3 i temat znowu odżył. W związku z tym mam kilka pytań. Po pierwsze gdzie można wykonać odcisk uszu? Czy można to zrobić gdzieś poza custom art? Być może ktoś zna jakieś sprawdzone miejsce w Krakowie? Druga rzecz to kwestia wyboru samego modelu. Najwięcej słucham mocnej gitarowej muzyki. Od hard core, poprzez metal, sludge, djent i tego typu klimaty. Z drugiej strony dużo klimatów około jazzowych głównie acid jazzowych. Oprócz tego trochę rocka, trochę elektroniki, trochę hip-hopu. W jaki sposób lubię słuchać muzyki? Z jednej strony lubię dobrze dociażone mięsne granie. Z drugiej bardzo nie lubię zlewania się dźwięków co w mocnej gitarowej muzyce zdarza się dość często. Lubię wysoką rozdzielczość. Miałem kiedyś oppo pm-3 I straszliwie drażniła mnie w nich cofnięta góra. Lubię słyszeć każdy dźwięk, jednakże bez ekstremalnej analizy. Tak po krótce. Myślę nad FIBAE2 lub 3. Który model byłby bardziej odpowiedni przy podanych założeniach? Źródła: telefon lub DAC SMSL IQ. W tej chwili z iem-ów używam fiio f9 pro i generalnie taką prezentacja mi pasuje. Ale być może ciem-y mogą zrobić to lepiej??

 

 

 

 

 

Co do brzmienia to wypożycz wersje demo i sam zdecyduj co Ci leży. Pamiętaj że robisz słuchawki stricte pod siebie więc nie możesz ich robić całkiem w ciemno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
 
Co do brzmienia to wypożycz wersje demo i sam zdecyduj co Ci leży. Pamiętaj że robisz słuchawki stricte pod siebie więc nie możesz ich robić całkiem w ciemno.
 
Dzięki za info. Nie wiedziałem że istnieje możliwość wypożyczenia. Rozumiem że temat do załatwienia bezpośrednio w custom art?

Tapnięte z Notesa numer 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności