Skocz do zawartości
  • 0

[400zł] Słuchawki studyjne


D3AD

Pytanie

Witam, 

z racji, że niedługo przeprowadzam się do mieszkania w bloku, potrzebuję kupić słuchawki, a że akurat zabieram się za budowanie mini-studia, uznałem, że przyda mi się coś pseudo-studyjnego, bo wiadomo, że w tej cenie nic profesjonalnego raczej nie dam rady dorwać. Zrobiłem mały research, ale nadal tak naprawdę nie wiem, czego potrzebuję. Otwarte, zamknięte? Opiszę więc, do czego będą mi potrzebne:

-będę je wykorzystywał głównie podłączając do wzmacniacza gitarowego, więc wydaje mi się, że chyba lepsze będą otwarte, bo jeśli będę za bardzo wygłuszony, mogę czuć dyskomfort tego, że nie słyszę dźwięku strun

-zaczynam też się bawić generalnie w produkcję muzyki, jak również na pianinie do którego też mam zamiar podłączyć słuchawki

-w przyszłości możliwe, że będę nagrywał gitarę za pomocy mikrofonu, ale oczywiście będę mógł być oddalony sporą odległość od wzmacniacza, więc zamknięte nie będą tutaj wymagane?

-lubię, jak scena jest szeroka

Myślałem nad Audio Technica ATH-M40X oraz AKG K240 MK II; co na minus akg - wydają się być tandetnie wykonane, kiedyś miałem jakąś budżetową wersję i też miałem takie odczucie przed zakupem - i faktycznie tak było. Jako, że nie mam żadnego pojęcia o słuchawkach, liczę, że na podstawie tego opisu będziecie w stanie coś doradzić ;p Jeśli będzie warto trochę dołożyć, to też możecie podać propozycje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Propozycje powyżej są bardzo dobre. Choć w przypadku dwóch będziesz musiał szukać okazji.

HM5 - czyste brzmienie z wysuniętą (pokolorowaną przez to) średnicą, sprawdzą się do słabszych interfejsów.

k240 - nie znam, ale musi to być przyzwoite granie. 

K701 - Nie znam, ale ponoć napowietrzone, z dużą sceną, bywają skrajne opinie, to jest wysoki model AKG więc technicznie powinny być dobre. 

 

 

 

Od siebie [używki] dodam DT-150 (zamknięte, napędzone odpowiednio - zrównoważone, solidne w basie, grające swobodnie z dużą scena). DT990pro (granie Vką, ale generalnie bardzo klarowne, dobre technicznie, również z dużą sceną)

 

Tym samym masz samą śmietankę spotykaną w studiach. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zamiast dt990 pro już bym użył d880 pro bardziej linowe i chyba bardziej powtarzalne?

Ale raczej mało popularne to taki odpowiednik K701.

 

K240 600ohm bo nowe 55ohm to jednak poziom niżej.

 

DT150 tak ale to zamknięte jak HM5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Piszę o swoich egzemplarzach, które mogę przekazać w dobre ręce. ;) Nie znam 880tek pewnie grają równiej, na allegro są jeszcze dt440, które są ponoć jeszcze bardziej zrównoważone (czasem te poboczne modele ludziom się bardziej podobają). No ale mój egzemplarz 990tek ma wyrobione pady i Vka jest ale już nie taka duża, umiarkowana. Na tle mocnych Vek jak X2 czy d600 to wypadają dość dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zacznę od sprostowania: kupuję jedną parę słuchawek, nie dwie. Faktycznie, może użyłem złego spójnika :D

 

Odpadają słuchawki używane; chociaż jestem fanem używanych rzeczy, to słuchawki są dla mnie zbyt personalne. Co za tym idzie, większość modeli, które podaliście, znacząco przekracza mój budżet.

 

Kolejna rzecz, nadal nie wiem, czy powinienem wybrać słuchawki otwarte, czy zamknięte ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak chcesz dużej sceny raczej otwarte. Jak będziesz komuś przeszkadzał to zamknięte 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, D3AD napisał:

Odpadają słuchawki używane; chociaż jestem fanem używanych rzeczy, to słuchawki są dla mnie zbyt personalne. Co za tym idzie, większość modeli, które podaliście, znacząco przekracza mój budżet.

 

Zostały hm5 i koniec na tym, pomimo że też trochę przekraczają te 400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie takie trochę, bo to prawie 40% ceny już ;p 

 

A jak te mn5 mają się w stosunku do k240? Jest dużo lepiej i faktycznie warto jest o tyle przekroczyć budżet?

 

Może dopiszę jeszcze jedno kryterium, o którym zapomniałem, a jest dla mnie prawie najważniejsze: zależy mi na tym, żeby dźwięk był bardzo szczegółowy. Chodzi mi o to, żebym był w stanie precyzyjnie wybrać partię gitary z utworu. Nie wiem, czy to się jakoś specjalistycznie nazywa, ani czy to się czasem nie kłóci z szeroką sceną 

 

Dodam jeszcze, że będę je podłączał do focusrite solo, bo to chyba też ma duże znaczenie.

 

 

 

Edytowane przez D3AD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do Twoich zastosowań wystarczą w zupełności Superlux za 100 zł. Jak ma być do nagrywania ale jednocześnie też mają to być słuchawki do przyjemnego słuchania muzyki/rozrywki, to DT770 Pro - da się znaleźć w okolicach 400 zł np. tzw "outlet", sam za tyle kupiłem. Będziesz miał słuchawki już na poziomie profesjonalnych studiów nagraniowych. Trzeba tylko uważać, bo są różne wersje i w zależności od padów mają różną ilość basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chciałem to napisać, w dużej liczbie przypadków superluxy sprawdzają się w zupełności. Znajomemu gitarzyście sprezentowałem kiedyś HD681 używał je z powodzeniem przez wiele lat. Mimo wszystko dźwiękowo nie są tak wypieszczone jak markowe słuchawki. 

DT770 pro nie mają przypadkiem jeszcze bardziej wycofanej średnicy? 

Przypomniałem sobie też, że jeśli mają być dobre, markowe i mogą być zamknięte, to ostatnio widziałem że SRH840 chodzą w dobrej cenie. Nie znam ich znam o dwa oczka niższy model, ale generalnie kiedyś to był taki forumowy top w polecanych słuchawkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przemyślałem trochę i wydaje mi się, że jak na moje "niewykształcone" uszy, na początku i tak nie usłyszałbym różnicy między modelem za 400zł, a za 1000zł. Najwyżej jako mój następny wybór wybiorę coś lepszego, już będę miał jakiś pogląd na słuchawki i będę wiedział, czego tak naprawdę potrzebuję.

 

Mam jeszcze ostatnie pytanie: jeśli chodzi mi o precyzyjność i detaliczność, lepiej wybrać zamknięte, czy otwarte? Czy nie ma to żadnego znaczenia i to nie zależy od konstrukcji, tylko modelu? I jak to jest z detalicznością w ATH-M40X? Wszystkie recenzje, jakie czytałem, są ze sobą sprzeczne...

Edytowane przez D3AD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
31 minut temu, D3AD napisał:

Mam jeszcze ostatnie pytanie: jeśli chodzi mi o precyzyjność i detaliczność, lepiej wybrać zamknięte, czy otwarte? Czy nie ma to żadnego znaczenia i to nie zależy od konstrukcji, tylko modelu?

 

Zależy od modelu.

Jak masz ochotę kupić te Audio-Techniac, to sobie kup :) W końcu chodzi o sprawienie sobie przyjemności i samopoczucie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ode mnie głos na Superlux hd668b. Problem w tym, że one mają spadek na basie dość wcześnie, więc nie będzie tyle ciała, ile byś się spodziewał po gitarze.

Moim zdaniem koniecznie potrzebujesz otwarte.

 

Przewrotnie dodam też bardzo analityczne pchełki: MX760 Graphene :). W ogóle nie wytłumią dźwięku strun, są wygodne i grają czysto i bez podkolorowań.

 

Jeśli chodzi o droższe słuchawki, to usłyszysz różnicę, chyba że masz wadę słuchu i nosisz aparat. Beyerdynamic DT880 np. mają baardzo czysty dźwięk i to robi wrażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HD668B - brakuje im trochę szczegółowości i jakości wysokich tonów znanych z klasy premium, bas też troche niżej mógłby się kończyć, a na średnicy mogły by być bardziej żywe i wyraziste, ale... oh, boy, jak one obrazują dźwięk, ta separacja... ta scena... w dodatku dość gładkie i niemęczące brzmienie... To one mnie zachęciły do zakupu AKG jako całościowego upgrade'u. I to był strzał w dziesiątkę. Lecz SL dalej zachwycają w cenie. :D 

 

Tylko dwie sprawy. Trzeba podmienić pady, lub obszyć welurem (w ich cenie to nie problem dołożyć). A druga sprawa, może być rozrzut w produkcji - przynajmniej ja bym się spodziewał takiego, bo ludzie bardzo różnie na nie reagują. Dla niektórych są za ostre, a dla mnie są to najbardziej relaksujące słuchawki jakie znam...

 

Jak się do tej pory nie słuchało lepszych słuchawek to SL są naturalnym wyborem i będą robić wrażenie. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, rhalf napisał:

Jeśli chodzi o droższe słuchawki, to usłyszysz różnicę, chyba że masz wadę słuchu i nosisz aparat.

 

Kiedy kupowałem swój pierwszy wzmacniacz, który kosztował akurat 400zł, to właśnie wydawało że brzmi całkiem fajnie. Próbowałem też wtedy inne wzmacniacze, odpowiednio za 1,5 tyś i 3 tyś,  i chociaż słychać było różnicę między tym 1 i 2, to między 2 i 3 już nie tak bardzo. Teraz oczywiście wygląda to zupełnie inaczej, bo moje uszy już są bardziej "wykształcone" pod tym względem, dlatego nadal zakładam, że moja obserwacja była prawdziwa ;p 

 

Zdecydowałem się na AKG K240 MK II, albo jak dostanę jakiś zastrzyk gotówki, to DT990 PRO.

 

Dzięki wszystkim za pomoc :) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W takim razie co będzie twoim zdaniem dobrym wyborem? Podałeś model za 100zł i za 550zł. Skoro uważasz, że mogę wybrać coś lepszego, to czemu tego nie podałeś? 

 

Wszyscy podajecie sprzeczne informacje. Jeden mówi, że koniecznie potrzebuję otwartych, drugi, że koniecznie potrzebuję zamkniętych. Ktoś podaje jakiś model, to znowu ktoś inny mówi, że ten model się nie nadaje. Naprawdę ciężko jest cokolwiek z tego wywnioskować. Po napisaniu tego posta dowiedziałem się tylko tyle, że powinienem kupić superluxy za 100zł :)))

Edytowane przez D3AD
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bo najlepiej swoim uchem posłuchać, ale nie minutę tylko z pół godziny i to na różnym materiale. Niestety, lub stety różnimy się i nawet w przypadku audio każdy inaczej odbiera ten sam sprzęt. Jednego ciśnie drugi ma za dużo basu, trzeci narzeka na jakość kabla. Inna sprawa sprzętu, jednemu może pasować na jego sprzęcie a u ciebie lipa - tzw brak synergii. Jak chcesz być zadowolony to niestety własnymi uszami :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności