Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmak do HD600


NoWoR

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 27.01.2018 o 00:23, retter napisał:

Driver v1,  materiał ramki foremki etc v2 jak dla mnie jak dla mnie to ktoś tu chyba coś pomieszał ...

 

Ponieważ wywołałem dyskusję, a zależy mi na ustaleniu wersji moich HD-600 zamieszczam dwie fotki wykonane w innym świetle. Może teraz da się rozwiać wątpliwości. Słuchawki są wyprodukowane w Irlandii i nigdy przy nich nie mieszałem. Nabyłem je pomiędzy rokiem 1998 a 2000.

foto 1.jpg

foto 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, slawsim napisał:

 

Ponieważ wywołałem dyskusję, a zależy mi na ustaleniu wersji moich HD-600 zamieszczam dwie fotki wykonane w innym świetle. Może teraz da się rozwiać wątpliwości. Słuchawki są wyprodukowane w Irlandii i nigdy przy nich nie mieszałem. Nabyłem je pomiędzy rokiem 1998 a 2000.

foto 1.jpg

foto 2.jpg

 

Tak jak powiedziałem materiał to V2, natomiast tu było grzebane z tyłu fabrycznie jest gąbka która dusi driver, tu jej nie ma.

Wyjęcie jej przesuwa char. tonalną lekko do dołu, cierpi na tym góra która i tak jest obcięta :/ no i bas zaczyna szaleć na to  drugie jest rada mocny dobry amp który trzyma sztywno w ryzach driver.

 

To moim zdaniem najbardziej muzykalna czująca wersja natomiast nie jest krytyczna równa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, retter napisał:

 

To moim zdaniem najbardziej muzykalna czująca wersja natomiast nie jest krytyczna równa.

Gąbki sam eksperymentalnie usunąłem. Za jakiś czas osadzę je ponownie i posłucham, która opcja lepsza. Braku góry nie odczuwam. Reasumując, mam wersję przejściową :) Ważne, że driver jest V1. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Doradźcie mi proszę w zakupie wzmacniacza który nie jest duży i ciężki do HD600. Obecnie słucham ich w połączeniu z FIIO K5+X5III , czasami również wykorzystuję FIIO jako DAC +wzmacniacz i słucham z laptopa. Oczekuję czegoś bardziej analogowego, trochę ocieplonego. Myślę nad OTL-em od sinus audio, ale problemem jest to , że raz w miesiącu latam samolotem do pracy i tam głównie słucham HD600. Obawiam się, że podróżowanie z OTL-em będzie kłopotliwe? Jedną z opcji jest też Aune T1se tu patrząc na gabaryty nie powinno być problemu, ale czy będzie to jakiś progres w stosunku do FIIO? Proszę napiszcie jeśli macie jakieś inne propozycję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vikingman napisał:

Doradźcie mi proszę w zakupie wzmacniacza który nie jest duży i ciężki do HD600. Obecnie słucham ich w połączeniu z FIIO K5+X5III , czasami również wykorzystuję FIIO jako DAC +wzmacniacz i słucham z laptopa. Oczekuję czegoś bardziej analogowego, trochę ocieplonego. Myślę nad OTL-em od sinus audio, ale problemem jest to , że raz w miesiącu latam samolotem do pracy i tam głównie słucham HD600. Obawiam się, że podróżowanie z OTL-em będzie kłopotliwe? Jedną z opcji jest też Aune T1se tu patrząc na gabaryty nie powinno być problemu, ale czy będzie to jakiś progres w stosunku do FIIO? Proszę napiszcie jeśli macie jakieś inne propozycję. 

Typowo portable, to Chord Mojo. Jest mały, ma sporo mocy i bardzo analogowe, gładkie brzmienie.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Vikingman napisał:

Doradźcie mi proszę w zakupie wzmacniacza który nie jest duży i ciężki do HD600. Obecnie słucham ich w połączeniu z FIIO K5+X5III , czasami również wykorzystuję FIIO jako DAC +wzmacniacz i słucham z laptopa. Oczekuję czegoś bardziej analogowego, trochę ocieplonego. Myślę nad OTL-em od sinus audio, ale problemem jest to , że raz w miesiącu latam samolotem do pracy i tam głównie słucham HD600. Obawiam się, że podróżowanie z OTL-em będzie kłopotliwe? Jedną z opcji jest też Aune T1se tu patrząc na gabaryty nie powinno być problemu, ale czy będzie to jakiś progres w stosunku do FIIO? Proszę napiszcie jeśli macie jakieś inne propozycję. 

 

Przede wszystkim zmień x5III na x5 v2 a jak dostaniesz v1 a jak chcesz tidala etc to x7 v2.

Albo colorflaj c10 a wież mi warto! Ten analogowym muzykalnym dźwiękiem powinien cię powalić po tym jak gra x5III.

 

Ew kanapka telefon + mojo jako DAC+AMP.

 

No i masz parę postów wyżej jaką masz materiał przegrody? jasny czy ciemny?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi! Przegrodę mam jasną, słuchawki kupione nowe w tamtym roku. Nie do końca mi chodzi o zestaw portable( typu mojo) , bardziej się skłaniam za czymś co spokojnie może stać na biurku i zmieściło by się do walizki. Teraz podróżuje ze mną Fiio K5 w walizce. Miałem każdą generację Fiio X5 i obecna mi najbardziej odpowiada mobilnie (sonicznie jak i funkcjonalnie). Fiio X7 II jest według mnie już za drogie tzn. w tej cenie można już rozważyć Astell Kern-a. Może słuchaliście HD 600 z jakimś małym OTL-em? Może sinus audio lub widzę nową ofertę Felix audio Echo?Nigdzie nie jest napisane jaka jest waga wspomnianych OTL-i, może ktoś mi napiszę jaką mają wagę? Lampy nie są problemem mogą jeździć w bagażu podręcznym lub kupiłbym 2 sety lamp i jeden został by w pracy. Cały czas myślę o Aune T1 se , ale mało jest w sieci  opinii o połączeniu z HD600.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vikingman ale rozumiem że wiesz że lampy należy raz postawić i tyle, to nie jest coś co można przewozić jak bagaż z ubraniami. Chcesz bardziej analogowo zmień x5III to agresywny techniczny DAP.

X7II jest już bardzie analogowy ale skoro chcesz metodę x5III + wymiana lamp Twoja sprawa jak wydajesz pieniądze, równie dobrze możesz je wkładać do niszczarki :P albo oddać głodującym dzieciom ...

 

@userfrom nie miałem C10 ale mniej więcej wiem jak gra, sam się zastanawiam nad kupnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, retter napisał:

@Vikingman ale rozumiem że wiesz że lampy należy raz postawić i tyle, to nie jest coś co można przewozić jak bagaż z ubraniami. Chcesz bardziej analogowo zmień x5III to agresywny techniczny DAP.

X7II jest już bardzie analogowy ale skoro chcesz metodę x5III + wymiana lamp Twoja sprawa jak wydajesz pieniądze, równie dobrze możesz je wkładać do niszczarki :P albo oddać głodującym dzieciom ...

 

@userfrom nie miałem C10 ale mniej więcej wiem jak gra, sam się zastanawiam nad kupnem.

@retter Nie mam tak dużego doświadczenia jak ty, jeśli chodzi o audio, ale moje odczucia dotyczące C10 i X5III są zupełnie inne od twoich. X5III gra dźwiękiem ocieplonym i w żadnym razie nie jest agresywny i techniczny. Prędzej można go określić jako mulącego, ze względu na rozmycie konturów dźwięków. Mogę się domyślić, że słuchawki z jakimi go sprawdzałeś zupełnie się z nim nie zgrały, co jest możliwe bo istotnie jest to dap bardzo kapryśny w zakresie doboru słuchawek. Natomiast C10 rozwija skrzydła i pokazuje angażujące brzmienie oparte o tony średnie tylko gdy dopasuje się do odpowiednich słuchawek. Posiadam obydwa te grajki i słuchane łeb w łeb, to X5III to jest półka wyżej od C10. Scena na szerokość i głebokość, bas, wybrzmienie instrumentów, większa naturalność muzyki, przyjemność ze słuchania - to wszystko jest po stronie X5III.

 

@Vikingman Wypróbuj Aune B1 - nie jest to lampa, ale troche podkolorowane brzmienie - możliwe, że ci się spodoba, ale wcześniej przetestuj to połączenie. Same HD600 grają przyjemnie bezpośrednio z X5III, ale brakuje lepszego ich wysterowania w zakresie tonów niskich, X5III jest tutaj słaby prądowo. Może B1 tutaj pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@userfrom

 

Widzisz ja mam x5i znam go na wylot, znam x5ii różnice dźwiękowe to mniej niż 10% względem x5i.

 

X5iii to już inna bajka tak jak mówiłem agresywny techniczny dźwięk potwierdzić Ci to morze kilka osób jakie na codzień ma lub miało dostęp do tych dapów.

 

Jasne że x5iii jest technicznie lepszy od c10 to tani trik jakie stosuje np  superlux grado podbicie sopranów na pokazanie detali podbicie basu dla pokazania muzykalności. Tylko muzykalność to nie jest sam bas, a detale to nie są tylko soprany.

 

 

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, retter napisał:

@Vikingman ale rozumiem że wiesz że lampy należy raz postawić i tyle, to nie jest coś co można przewozić jak bagaż z ubraniami. Chcesz bardziej analogowo zmień x5III to agresywny techniczny DAP.

X7II jest już bardzie analogowy ale skoro chcesz metodę x5III + wymiana lamp Twoja sprawa jak wydajesz pieniądze, równie dobrze możesz je wkładać do niszczarki :P albo oddać głodującym dzieciom ...

 

@userfrom nie miałem C10 ale mniej więcej wiem jak gra, sam się zastanawiam nad kupnem.

rozumiem, że jest to delikatna sprawa, dlatego lampy by ze mną nie jeździły tylko zostały w pracy a woziłbym sam wzmacniacz. W domu nie słucham na słuchawkach, ale sam wzmacniacz wolał bym wozić ( zawsze to tylko strata lamp w przypadku, gdybym nie wrócił do pracy). 

Czy możecie mi napisać jaka jest waga wzmacniacza OTL ?

Czy ktoś słuchał HD600 z Aune T1SE?

Godzinę temu, userfrom napisał:

 

@Vikingman Wypróbuj Aune B1 - nie jest to lampa, ale troche podkolorowane brzmienie - możliwe, że ci się spodoba, ale wcześniej przetestuj to połączenie. Same HD600 grają przyjemnie bezpośrednio z X5III, ale brakuje lepszego ich wysterowania w zakresie tonów niskich, X5III jest tutaj słaby prądowo. Może B1 tutaj pomoże.

słuchałeś może Aune T1 SE, bardziej skłaniam się do wypożyczenia jego od B1?  

Zostaje mi też opcja jaką proponuje retter , czyli wymiana X5 III na X7II i zostawienie Fiio K5 . 

Słuchał ktoś takiego połączenia z Fiio K5 +X7 II + HD600 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi! Przegrodę mam jasną, słuchawki kupione nowe w tamtym roku. Nie do końca mi chodzi o zestaw portable( typu mojo) , bardziej się skłaniam za czymś co spokojnie może stać na biurku i zmieściło by się do walizki. Teraz podróżuje ze mną Fiio K5 w walizce. Miałem każdą generację Fiio X5 i obecna mi najbardziej odpowiada mobilnie (sonicznie jak i funkcjonalnie). Fiio X7 II jest według mnie już za drogie tzn. w tej cenie można już rozważyć Astell Kern-a. Może słuchaliście HD 600 z jakimś małym OTL-em? Może sinus audio lub widzę nową ofertę Felix audio Echo?Nigdzie nie jest napisane jaka jest waga wspomnianych OTL-i, może ktoś mi napiszę jaką mają wagę? Lampy nie są problemem mogą jeździć w bagażu podręcznym lub kupiłbym 2 sety lamp i jeden został by w pracy. Cały czas myślę o Aune T1 se , ale mało jest w sieci  opinii o połączeniu z HD600.     
Czytałem bardzo pozytywne relacje z połączenia tych słuchawek z bursonem solist SL mk2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2018 o 14:56, Vikingman napisał:

dzięki, jednak cena jego jest trochę za wysoka

To spróbuj znaleźć Bursona Lycana. Jest niewielki i opampy możesz dobierać w zależności od swoich upodobań słuchowych. Podobno już zaprzestano jego produkcji, ale na pewno nie wszystkie wykupiono. Na pewno go znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mk2 w porównaniu do Mk1 jest jeszcze raz tyle droższy, czy to możliwe? Obserwując ceny na ebay nie widzę różnicy w cenie między mk1 a 2.
Według recenzentów mk2 SL jest znacznie bliżej do ich flagowego ampa cv2.
Może poszukaj używki, latają ok. 1.5k PLN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności