Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmak do HD600


NoWoR

Rekomendowane odpowiedzi

Podniesienie dynamiki to kwestia napędzenia, pokazanie detali to kwestia DACa czy ma co podać i ampa czy umie wysterować tak głośnik aby oddać wszystkie niuanse jakie dostał.

 

Rekablować hd599 raczej nie warto a jak to zrobisz to nie będzie to wartość dodana przy odsprzedaży, przy hd600 to już jest wartość dodana bo w nich jest sens wymieniać kabel. Gdzie tkwi różnica? w klientach tak moim zdaniem to wygląda.

W obu modelach usłyszysz różnice bo firmowy kabel jest podłej jakości przewodnikiem tylko jak wyżej 599 nie warto, hd600 warto jak najbardziej.

A co do Espresiwo to został bym z tym, ew zmienił lampy czy dodał DACa.

Edytowane przez retter
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, retter napisał:

Podniesienie dynamiki to kwestia napędzenia, pokazanie detali to kwestia DACa czy ma co podać i ampa czy umie wysterować tak głośnik aby oddać wszystkie niuanse jakie dostał.

 

Rekablować hd599 raczej nie warto a jak to zrobisz to nie będzie to wartość dodana przy odsprzedaży, przy hd600 to już jest wartość dodana bo w nich jest sens wymieniać kabel. Gdzie tkwi różnica? w klientach tak moim zdaniem to wygląda.

W obu modelach usłyszysz różnice bo firmowy kabel jest podłej jakości przewodnikiem tylko jak wyżej 599 nie warto, hd600 warto jak najbardziej.

A co do Espresiwo to został bym z tym, ew zmienił lampy czy dodał DACa.

 A czy masz jakieś propozycje lamp... bo ja na razie jestem w tym troche zielony? I jaki DAC byś doradził, polecił? Nie ukrywam żę myślałem też o zmianie feliksa na coś z Sinusaudio. 

Edytowane przez NoWoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, NoWoR napisał:

A na początek kabel Color series HPC od Forzy sie nada do hd600? Lepszy będzie niż ten oryginalny badziew?

Jeśli już to Copper Series HPC Mk2 z miedzi 7N. Color to 4N i moim zdaniem niewiele to zmieni. Porównując ceny za np. 3 metrowy przewód, to w Audeosie taniej powinno wyjść, a przewodnik ten sam co Copper Series HPC Mk2, przynajmniej wizualnie. Poniżej przewodnika 7N bym nie schodził jeśli chcesz odczuć opłacalną różnicę. Nie namawiam, nie naganiam. Popytaj tu jeszcze i poczytaj opinie rożnych testerów i dobrze to rozważ, bo to nie mały wydatek. Ja mam cztery przewody, a używam jednego i być może  kiedyś jeszcze w jakiś zainwestuję. To się nigdy nie kończy:) Najpierw zbuduj sobie system, potem dopracuj go przewodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, co do zmiany kabla, to zastanawiam się, czy kupić ok. 8 m, podzielić na 4 części, 3 wykorzystać do 599, a przy ewentualnej wymianie na HD 600 dorzucić 4. i dostosować do nich tak by nic się nie zmarnowało ;-)
Czy taki przewód byłby dobry do obu słuchawek?: https://audeos.pl/pl/p/Kabel-OCC-6N-silver-plated-24-AWG-/451


Gotowe kable (audeos, forza) są strasznie drogie - przy 2m wychodzi ok. 400 zł do słuchawek za ok. 1 100 zł. 
Wydaje się to dużo, nawet bardzo.

Edytowane przez greg_jg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje od dawna kabel na metry i sam robię wedle jak chce, jest trochę taniej ...

 

Widzisz mam w hd600 8żył occ wychodzi drogo ale mi pasuje, koszt  całego kabla blisko ceny słuchawek ... albo i więcej jak ktoś chce długaśne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, greg_jg napisał:

zastanawiam się, czy kupić ok. 8 m

Jeśli dasz radę obrobić taki np. 7N to OK. Każda żyła jest emaliowana i z tym można sobie poradzić, ale izolacja topi się błyskawicznie po dotknięciu lutownicą. Jak z tym sobie poradzić?

Edytowane przez slawsim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, retter napisał:

Ja kupuje od dawna kabel na metry i sam robię wedle jak chce, jest trochę taniej ...

 

Widzisz mam w hd600 8żył occ wychodzi drogo ale mi pasuje, koszt  całego kabla blisko ceny słuchawek ... albo i więcej jak ktoś chce długaśne ...

Gdybyś wiedział, że kupując te słuchawki dokupisz do nich później kabel za tą samą wartość, zrobiłbyś to ponownie? Czy wolałbyś już za tę kwotę kupić droższe/"lepsze" słuchawki?

 

20 godzin temu, slawsim napisał:

Jeśli dasz radę obrobić taki np. 7N to OK. Każda żyła jest emaliowana i z tym można sobie poradzić, ale izolacja topi się błyskawicznie po dotknięciu lutownicą. Jak z tym sobie poradzić?

Przepraszam za może głupie pytanie, ale nie wiem za bardzo o co chodzi - takich kabli jeszcze nie "obrabiałem", ale chyba nie powinno być z nimi jakiegoś większego problemu (w sensie lutowania)?

7N jest generalnie dwa razy droższe, więc pewnie skończy się na 6N lub będę czegoś szukać na Ali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, greg_jg napisał:

Przepraszam za może głupie pytanie, ale nie wiem za bardzo o co chodzi - takich kabli jeszcze nie "obrabiałem", ale chyba nie powinno być z nimi jakiegoś większego problemu (w sensie lutowania)?

Przewód 7N kupiony w Audeos lub Forza Audio charakteryzuje się tym, że przy próbie pocynowania miedzi lub przy lutowaniu, jego izolacja błyskawicznie się topi i taki przewód już się do niczego nie nadaje. Forumowicze, którzy posiedli wiedzę tajemną jak je lutować mogliby uchylić rąbka tajemnicy :) Próbowałem podczas lutowania trzymać ten przewód w gąbce nasączonej wodą destylowaną, ale efekty i tak były mizerne. O ile przy wtykach RCA itp. jeszcze jakoś to ujdzie, to wtyczki do muszli HD-600 to porażka. Nie wiem jak to robią w ww. firmach lub koledzy z forum. Ten przewód jest za drogi na takie eksperymenty i porażki. Zaplatanie ośmiu żył to już jak wiedza z klasztoru Shaolin :) Do czterech jeszcze daję radę w głębokim stresie, dlatego kupiłem w Audeos i w Forza Audio. Szkoda zdrowia i nerwów. Nie dziwię się, że tyle kosztują. 

Edytowane przez slawsim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2018 o 15:58, NoWoR napisał:

No właśnie wydaje mi się że bass troche dudni....Mieszkam niedaleko Bielska-Białej

A na początek kabel Color series HPC od Forzy sie nada do hd600? Lepszy będzie niż ten oryginalny badziew?

 

Ja też mieszkam niedaleko B-B, tak bardziej okolice Czechowic ;). Jak masz ochotę posłuchać mojego toru z HD600 to zapraszam :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2018 o 18:02, greg_jg napisał:

Gdybyś wiedział, że kupując te słuchawki dokupisz do nich później kabel za tą samą wartość, zrobiłbyś to ponownie? Czy wolałbyś już za tę kwotę kupić droższe/"lepsze" słuchawki?

 

 

Na pewno bym się zastanowił i lekko wstrzymał ale z perspektywy czasu powiem tak i tak bym kupił i tak kupił hd600 czy wcześniej czy później.

Ten zakup sporo kasy i przerzucania sprzętu, sporo czasu na porównania mi zaoszczędził, sprawiają taką nie wymuszoną przyjemność obcowania z muzyką z ludzkim wokalem ....

 

Podobnie jest z kablem moim zdaniem warto ale musisz zrozumieć gra całość a nie słuchawki + kabel. Miałem różne kable hybrydy, srebro, zwykłe occ, zwykłą miedzi różnych producentów.

 

Trudno o droższy lepszy zamiennik pod pewnymi względami, może jakieś planary.

 

@NoWoR a widzisz tak działa forumowa społeczność. Nie nie znam Espresiwo i lamp w nim siedzących.

Powiedz jaki masz materiał w około głośniczka. Siatka ciemnoszara czy bardziej jasna?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, retter napisał:

 

@NoWoR a widzisz tak działa forumowa społeczność. Nie nie znam Espresiwo i lamp w nim siedzących.

Powiedz jaki masz materiał w około głośniczka. Siatka ciemnoszara czy bardziej jasna?

 

No właśnie widze że wspaniale działa.. i bardzo się ciesze że do tej społeczności moge należeć:) 

I może to głupie pytanie... ale o jaką Ci siatke chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, retter napisał:

Ciemna siatka, jasna siatka ... v1 v2 v3 grały lekko inaczej.

Co do rzepu, 3m to jedna z lepszych firm tego typu, a w tamtym temacie lepiej nie rozmawiać by innym nie przeszkadzać. 

 

Sennheiser_HD580600650_Photo_Inside.jpg

Mam tą v3. Current hd600. A inaczej na plus czy na minus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pioj napisał:

Inaczej, to inaczej i tyle. Pierwsze grały podobno szybciej i miały dobry kabel w zestawie. Najnaturalniej niby grają obecne.

W sumie racja. Ja ze swoich jestem bardzo zadowolony, gdybym mógł.... to bym ich w ogóle nie zdejmował:D Najlepsze słuchawki jakie dotąd miałem, nawet teraz pisząc posta mam je na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, slawsim napisał:

Przewód 7N kupiony w Audeos lub Forza Audio charakteryzuje się tym, że przy próbie pocynowania miedzi lub przy lutowaniu, jego izolacja błyskawicznie się topi i taki przewód już się do niczego nie nadaje. Forumowicze, którzy posiedli wiedzę tajemną jak je lutować mogliby uchylić rąbka tajemnicy :) Próbowałem podczas lutowania trzymać ten przewód w gąbce nasączonej wodą destylowaną, ale efekty i tak były mizerne. O ile przy wtykach RCA itp. jeszcze jakoś to ujdzie, to wtyczki do muszli HD-600 to porażka. Nie wiem jak to robią w ww. firmach lub koledzy z forum. Ten przewód jest za drogi na takie eksperymenty i porażki. Zaplatanie ośmiu żył to już jak wiedza z klasztoru Shaolin :) Do czterech jeszcze daję radę w głębokim stresie, dlatego kupiłem w Audeos i w Forza Audio. Szkoda zdrowia i nerwów. Nie dziwię się, że tyle kosztują. 

Dzięki za info, to pewnie 7N sobie odpuszczę - cena i problemy, o których piszesz.

 

1 godzinę temu, retter napisał:

 

Na pewno bym się zastanowił i lekko wstrzymał ale z perspektywy czasu powiem tak i tak bym kupił i tak kupił hd600 czy wcześniej czy później.

Ten zakup sporo kasy i przerzucania sprzętu, sporo czasu na porównania mi zaoszczędził, sprawiają taką nie wymuszoną przyjemność obcowania z muzyką z ludzkim wokalem ....

 

Podobnie jest z kablem moim zdaniem warto ale musisz zrozumieć gra całość a nie słuchawki + kabel. Miałem różne kable hybrydy, srebro, zwykłe occ, zwykłą miedzi różnych producentów.

 

Trudno o droższy lepszy zamiennik pod pewnymi względami, może jakieś planary.

 

@NoWoR a widzisz tak działa forumowa społeczność. Nie nie znam Espresiwo i lamp w nim siedzących.

Powiedz jaki masz materiał w około głośniczka. Siatka ciemnoszara czy bardziej jasna?

 

Dzięki za info.

Rozumiem, że kabel w całym układzie jest tylko dodatkiem. Jednak cały czas gdzieś staram się w tym wszystkim znaleźć proporcje kosztowe, zwłaszcza, że swoją "przygodę" dopiero zaczynam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V3 gra najciemniej a nie równo, jeśli komuś się podoba warto posłuchać hd650. Najrowniej z tej trojki grają v1 którym najbliżej starym hd580.

 

Co do kabla kwestia wprawy z zapataniem czy lutowaniem. Płacisz za jakość gotowego kabla a nie tylko za produkty na jego budowę. Dlatego nie polecam marki bo to kwestie osobiste kto ile chce i może wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak się wtrącę z pytaniem, główne różnice w brzmieniu między HD600 a HD599? Które bardziej rozdzielcze i detaliczne na średnicy, które szybsze, w których "większe" wokale? Spora różnica w cenie między dwoma modelami, pytanie czy warto dopłacać i dla czego? A jeszcze jakby ktoś z Was mógł je porównać do Hifiman he 400S to już byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, retter napisał:

V3 gra najciemniej a nie równo, jeśli komuś się podoba warto posłuchać hd650. Najrowniej z tej trojki grają v1 którym najbliżej starym hd580.

 

Co do kabla kwestia wprawy z zapataniem czy lutowaniem. Płacisz za jakość gotowego kabla a nie tylko za produkty na jego budowę. Dlatego nie polecam marki bo to kwestie osobiste kto ile chce i może wydać.

Ja właśnie nie chciałem hd650 gdyż ponoć mają dużo więcej bassu niż hd600 a po doświadczeniach z dt990 to już definitywnie 650 nie brałem pod uwage...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2018 o 10:19, Adam 76 napisał:

Panowie, tak się wtrącę z pytaniem, główne różnice w brzmieniu między HD600 a HD599? Które bardziej rozdzielcze i detaliczne na średnicy, które szybsze, w których "większe" wokale? Spora różnica w cenie między dwoma modelami, pytanie czy warto dopłacać i dla czego? A jeszcze jakby ktoś z Was mógł je porównać do Hifiman he 400S to już byłbym bardzo wdzięczny.

599 i 600 to inna liga, rozdzielczość po stronie 600 z dużą przewaga bo 50 vs 300ohm

599 to wariacja modelu 555

21 godzin temu, slawsim napisał:

Czy uchylisz rąbka tajemnicy, choćby w kwestii lutowania? Jak zapobiec topieniu się izolacji?

Pytaj u źródła, pytaj o sample na test lutowania a sposób już podali. Kwestia wprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2018 o 18:53, kartonik napisał:

 

Ja też mieszkam niedaleko B-B, tak bardziej okolice Czechowic ;). Jak masz ochotę posłuchać mojego toru z HD600 to zapraszam :)

Podziękowania dla kolegi kartonika za fachową pomoc i porade przy odsłuchu jego toru z hd600. Dzięki koledze przekonałem sie do  Burson Soloist SL MK2 z HD600. Dziękuje kolego! 

Edytowane przez NoWoR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności