Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmak do HD600


NoWoR

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, NoWoR napisał:

Ile kosztują nowe pady?

A te pady Hm5 to muszą być zwykłe czy asymetryczne? Chyba że oba rodzaje będą dobre...

 

Co masz na myśli?

A mógłbyś jakiś kabelek doradzić? Dla mnie bass w hd600 jest  idealny nie takie łubu dubu jak w dt990:) 

I co jeszcze ważne... hd600 nie ściskają tak głowy jakby mi ktoś imadło nałożył na nią:)

 

nowe pady kosztuja wlasnie 200zl, ale są dosyc fajne i jak dla mnie mówienie o tragedii to trochę przesada. Są różne DT990, różne rewizje, te z wcześniejszych lat różniły się od tego co sprzedają teraz, HD600 też się różnią. A z polecanych kabelków to właśnie kłaniają się konstruktorzy DIY na tym forum ^^, ale najpierw źródło...

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dt990 to nie wiek a konkretna sztuka jest istotna. Znam 5 letnie 3 letnie i 1 roczne każde grały inaczej, najdziwniej i najgorzej te 3 letnie, po prostu słaba powtarzalność produkcji niemieckiego producenta który to chyba zleca do chin albo składa w garażu ...

W metalu roku o coś lepszego niż UDANE dt990 dt770 do 1k naprawdę TRUDNO, 3-4 strony mojego tematu dla alternatywy do dt990 i stanęło na pułapie 2,5k i nadal mnie to nie urządzało.

A znowu hd600 do metalu rocku słabo się nadają, dlatego taniej i lepiej mieć 2 pary które są bardzo dobre w konkretnym zastosowaniu niż 1 drogą a tylko dobrą w obu różnych gatunkach.

 

HD600 to relaks i słodka średnica a DT990 to fun i wykop na basie.

 

Zamiast inwestować w drogie kable trzeba najpierw wiedzieć jaką mamy rewizje (biały materiał to v3 = najciemniejsze), zadbać o poduchy i tor to jest PODSTAWA!

Jak poduchy to flaki to żaden kabel amp nie nadrobi braku w basie bez strat w reszcie tonalności.

 

Poduchy brawianz są spoko skórka i hybryda, ja jednak wole oryginalny projekt, mam oba rodzaje wole oryginalne pomimo ceny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, retter napisał:

Co do dt990 to nie wiek a konkretna sztuka jest istotna. Znam 5 letnie 3 letnie i 1 roczne każde grały inaczej, najdziwniej i najgorzej te 3 letnie, po prostu słaba powtarzalność produkcji niemieckiego producenta który to chyba zleca do chin albo składa w garażu ...

W metalu roku o coś lepszego niż UDANE dt990 dt770 do 1k naprawdę TRUDNO, 3-4 strony mojego tematu dla alternatywy do dt990 i stanęło na pułapie 2,5k i nadal mnie to nie urządzało.

A znowu hd600 do metalu rocku słabo się nadają, dlatego taniej i lepiej mieć 2 pary które są bardzo dobre w konkretnym zastosowaniu niż 1 drogą a tylko dobrą w obu różnych gatunkach.

 

HD600 to relaks i słodka średnica a DT990 to fun i wykop na basie.

 

Zamiast inwestować w drogie kable trzeba najpierw wiedzieć jaką mamy rewizje (biały materiał to v3 = najciemniejsze), zadbać o poduchy i tor to jest PODSTAWA!

Jak poduchy to flaki to żaden kabel amp nie nadrobi braku w basie bez strat w reszcie tonalności.

 

Poduchy brawianz są spoko skórka i hybryda, ja jednak wole oryginalny projekt, mam oba rodzaje wole oryginalne pomimo ceny.

No właśnie jak słucham te hd600 to caraz bardziej się utwierdzam w tym że do rocka/metalu to one sie nie nadadzą, ciekawe jak by brzmiały dt770, one mają zamkniętą budowe? Lepsze niż dt990?

 

HM5 są mega uniwersalne, sparowałem je z He350 ( musiałem tylko ringi nowe zrobić w druku 3d bo oryginalne są strasznie kruche) i jak dla mnie wyszło rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT770 to zamknięta wersja dt990, co to zmienia bas bardziej sprężysty za to nie schodzi tak nisko jednak z powodu innych padów (skóra) wpływa to też na bas jeszcze podbijać ten zakres. Soprany mocniej podbite deko.

 

Jeśli możesz otwarte to zdecydowanie 990 za brzmienie bardziej otwarte i wentylacje i welurowe pady.

Jeśli słuchasz czegoś  co nie odpowiada otoczeniu np metal 770 mogą być ratunkiem ale mają swoje wady wymienione wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, retter napisał:

DT770 to zamknięta wersja dt990, co to zmienia bas bardziej sprężysty za to nie schodzi tak nisko jednak z powodu innych padów (skóra) wpływa to też na bas jeszcze podbijać ten zakres. Soprany mocniej podbite deko.

 

Jeśli możesz otwarte to zdecydowanie 990 za brzmienie bardziej otwarte i wentylacje i welurowe pady.

Jeśli słuchasz czegoś  co nie odpowiada otoczeniu np metal 770 mogą być ratunkiem ale mają swoje wady wymienione wyżej.

No to jednak dt990 zostają ze mną, zamknięte słuchawki to nie dla mnie. A czy jest sens rekablować dt990? Gdyż ten spiralny kabel doprowadza do szału:) i zrobić w nich odpinany kabel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pekin93 napisał:

Jimmy Dragon, Perul, Retter

Dziękuje kolego

Dnia 5.01.2018 o 20:55, retter napisał:

Warto dla samej wygody.  Spiralny kabel dobrze się sprawdza jako przedłużacz. Ale tak jak mówiłem jeśli są udane ... niestety powtarzalność produkcji bayera jest taka sobie.

 

Jako przedłużacz? Hmmm.. to moje dt990 chyba są udane( tak mi się wydaje) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, retter napisał:

Z tego spiralnego zrobiłem przedłużacz czyli z jednej strony żeński z drugiej męski.

 

Udane 990 to takie które nie mają ostrej Vki, lub nie grają samym basem.

A taki przedłużacz. Cholera... moje chyba grają bassem. Tylko też ja za bardzo nie lubie dużego bassu więc może też temu. HD600 mają dla mnie idealny bass...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, pekin93 napisał:

Musiałbyś bezpośrednio porównać do innych egzemplarzy, lub wysłać komuś :) 

Ot co! Zabawne jest to że słyszałem 3 sztuki i każda grała inaczej a 4 sztuka o jakiej słyszałem była tez inna tych wcześniejszych. Ahhh ta niemiecka precyzja :D

 

W metalu / rocku czy elektronice dt990 sprawdzą się wyśmienicie tak hd600 w wokalu jazzie, te słuchawki się uzupełniają względem tego czego chce się posłuchać. 

Przede wszystkim czy nie masz ostrej męczącej góry a bas nie dudni?

Podaj miasto to może ktoś Ci pomoże porównać do innych 990pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, NoWoR napisał:

HD600 mają dla mnie idealny bass...

W temacie przewodu do HD 600 polecam ten od Audeos oraz Forza Audio Claire HPC Mk2. Mam jeszcze Moon Audio Blue Dragon V3, który jest bardzo przezroczysty, ale z moim wzmakiem Burson Lycan nie do końca mi to pasuje, dlatego używam Forza. Audeos jest dużo tańszy i bardzo dobry, lecz Forza nieco lepiej dyscyplinuje bas i w tle też jakby trochę więcej słychać. Czy warto tyle dopłacać nie mnie oceniać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, retter napisał:

Ot co! Zabawne jest to że słyszałem 3 sztuki i każda grała inaczej a 4 sztuka o jakiej słyszałem była tez inna tych wcześniejszych. Ahhh ta niemiecka precyzja :D

 

W metalu / rocku czy elektronice dt990 sprawdzą się wyśmienicie tak hd600 w wokalu jazzie, te słuchawki się uzupełniają względem tego czego chce się posłuchać. 

Przede wszystkim czy nie masz ostrej męczącej góry a bas nie dudni?

Podaj miasto to może ktoś Ci pomoże porównać do innych 990pro.

No właśnie wydaje mi się że bass troche dudni....Mieszkam niedaleko Bielska-Białej

Godzinę temu, slawsim napisał:

W temacie przewodu do HD 600 polecam ten od Audeos oraz Forza Audio Claire HPC Mk2. Mam jeszcze Moon Audio Blue Dragon V3, który jest bardzo przezroczysty, ale z moim wzmakiem Burson Lycan nie do końca mi to pasuje, dlatego używam Forza. Audeos jest dużo tańszy i bardzo dobry, lecz Forza nieco lepiej dyscyplinuje bas i w tle też jakby trochę więcej słychać. Czy warto tyle dopłacać nie mnie oceniać.

A na początek kabel Color series HPC od Forzy sie nada do hd600? Lepszy będzie niż ten oryginalny badziew?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtych rejonach nie pomogę.

 

Jak widzisz to jest też kwestia toru, a kabel to dopieszczenie toru nie odwrotnie. Kupisz potem możesz być nie zadowolony.

Więc najpierw zbuduj tor w jakim hd600 mają grać a kablem możesz to delikatnie przesunąć, mówiąc czy chcesz jaśniej czy ciemniej.

 

Kwestię "marki" zostawiam Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, retter napisał:

W tamtych rejonach nie pomogę.

 

Jak widzisz to jest też kwestia toru, a kabel to dopieszczenie toru nie odwrotnie. Kupisz potem możesz być nie zadowolony.

Więc najpierw zbuduj tor w jakim hd600 mają grać a kablem możesz to delikatnie przesunąć, mówiąc czy chcesz jaśniej czy ciemniej.

 

Kwestię "marki" zostawiam Tobie.

Na razie mam tak...dx50/ Feliks Espressivo/ HD600 nawet takie połączenie mi sie podoba ale w przyszłości pewnie zmienie( jak będzie kasa:lol:) Kabel na razie myślałem tańszy(dlatego faw color series... jeśli sie sprawdzi to zostanie a jak nie... pójdzie "to sell") gdyż na te "lepsze" na razie mnie nie stać a ten oryginalny to koszmar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny jest neutralny ale i szary w dźwięku.

 

Zależy to jakie lampy masz.

Generalnie miedz occ lub hybryda miedzi occ + srebra.

Poczytaj fanklub senna które kable ludzie polecają i te ew sprawdź.

 

Nie chce sugerować co masz kupić czy wybrać, wybierasz i kupujesz sam.

Edytowane przez retter
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, retter napisał:

W tamtych rejonach nie pomogę.

 

Jak widzisz to jest też kwestia toru, a kabel to dopieszczenie toru nie odwrotnie. Kupisz potem możesz być nie zadowolony.

Więc najpierw zbuduj tor w jakim hd600 mają grać a kablem możesz to delikatnie przesunąć, mówiąc czy chcesz jaśniej czy ciemniej.

 

Kwestię "marki" zostawiam Tobie.

Od jakiego przedziału kwotowego toru (integra), różnica przy zmianie kabla w HD600 będzie "słyszalna" (bardziej, niż tylko autosugestia)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, greg_jg napisał:

Od jakiego przedziału kwotowego toru (integra), różnica przy zmianie kabla w HD600 będzie "słyszalna" (bardziej, niż tylko autosugestia)?

Ja różnicę usłyszałem na Aune X1S, na Aune S6 czy CMA400i te różnice są jeszcze wyraźniejsze.

Szczególnie na srebrze i miedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, retter napisał:

Oryginalny jest neutralny ale i szary w dźwięku. 

 

Zależy to jakie lampy masz.

Generalnie miedzy occ lub hybryda miedzi occ + srebra.

Poczytaj fanklub senna które kable ludzie polecają i te ew sprawdź.

 

Nie chce sugerować co masz kupić czy wybrać, wybierasz i kupujesz sam.

Lampy mocy 6N6P i lampy sterujące 6N1P ...czyli standard co Feliks Audio daje do Espressivo.

Racja... trzeba samemu podjąć decyzje:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Palpatine napisał:

Ja różnicę usłyszałem na Aune X1S, na Aune S6 czy CMA400i te różnice są jeszcze wyraźniejsze.

Szczególnie na srebrze i miedzi.

Pytanie czy te różnice dotyczą tylko innej "barwy" dźwięku (cieplej, chłodniej)? Czy czegoś innego - może rośnie dynamika, separacja itp i czy oczywiście, w całości są na +? Interesuje mnie zwłaszcza odniesienie do X1s, który posiadam. Jak i to czy te modyfikacje warte są swojej ceny na tym sprzęcie, co oczywiście jest mocno subiektywne.    
Pytam, ponieważ zastanawiam się czy w swoich HD599 wymienić kabel, przed jeszcze ewentualnym zakupem kolejnych słuchawek (może właśnie HD 600).

PS. Sorry, za mały off-top ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności