Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmak do HD600


NoWoR

Rekomendowane odpowiedzi

HD600 to takie dziwne słuchawki, które w zasadzie nie urywają tyłka, ale wraz z każdym apgrejtem w torze zaliczają progres (choć nie zawsze, bo z soloista sl mk2 zagrały lepi niż z cv2+). Granica onego progresu nie jest znana, choć wielu doszło z drogimi sprzętami już w zakres, gdzie krzywa wzrostu SQ senków się wypłaszcza i zbliża do tej granicy/asymptoty (biegnącej równolegle do osi X).

Z tym całym feliksem grają co najwyżej sympatycznie, dobrze zaś grały ze skorpionem hv1. Ja polecam wzmaki lampowe z SinusAudio - to klasa skorpiona (imo lepiej), a taniej.

Dubiel pomnożył swoje ceny przez dwa, a w firmie Feliks Audio, jeśli chodzi o ceny, stracili w pewnym momencie kontakt z rzeczywistością.

Dobrze grający oteel na bańkach z rodziny 6080, 6n13s, 6as7 nie powinien kosztować więcej niż 1,7-1,9k (wliczając już koszt dobrych lamp). Wszystko powyżej to albo fanaberie odbiorcy (np kosmiczne kondy, lampy owiane legendą; zdalne sterowanie itp), albo milczenie...tfu, strzyżenie owiec.

Edytowane przez audionanik
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NoWoR

Zadzwoń sobie do SinusAudio albo napisz im maila to Ci powiedzą. Mogą też zrobić oteelka pod zamówienie, wystarczy że napiszesz im: Mam Sennheiser HD600, chciałbym żeby dźwięk był taki i taki ... i zrobią Ci lampkę od zera. Mi się właśnie taki OTL robi. Mam wypisane dosłownie wszystko co tam w środku będzie siedzieć. Nie żebym coś zrozumiał.

 

Ja mam Feliksa Elise i gra bardzo dobrze z HD600, nawet na stockowych lampach Psvane UK 6sn7 oraz Svetlana 6N13S. Poprzedni właściciel miał Elise z HD600 i najlepszym brzmieniem jakie kiedykolwiek osiągnął było z GEC A1834 ( nie wiem jak to gra, ale jest potwornie drogie ) oraz KEN RAD VT-231 6SN7GT staggered plate.  Ale wyrażał się też bardzo pozytywnie o połączeniu GEC 6080 i Sylvania 6sn7w.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że dość ciężko będzie o lepsze brzmienie z Espressivo niż DT990. Wiadomo, wszystko to preferencje, ale ono lubi sobie troszkę przymulić, poza tym gra blisko ucha. Osobiście nie słuchałem HD600 z Espressivo, więc nie chciałbym wprowadzić w błąd, ale przynajmniej "na papierze" nie wygląda to na synergiczne połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź takie coś co ja mam. Matrix HPA 3b. Do kupienia w Audeosie. Nie powiem że to najlepszy wzmacniacz, jedyny etc. 

...ale ma parę niezaprzeczalnych zalet:

a) jest zbalansowany, a więc będziesz miał prawidłowo zbudowaną, szeroką scenę

b ) jest w klasie A, a więc nie obetnie ci szczegółu, 

c) ma możliwość wymiany OPampów, a więc jest możliwość pewnej ingerencji w brzmienie i dodatkowej zabawy. 

d) ma wystarczająco dużo mocy dla HD600, szczególnie po balansie. (a nawet zostanie coś na przyszłość - 1,5 W przy 300 Ohm)

 

Ogólnie nie jest zły. Równy, szczegółowy, klasyczny tranzystor, potrafi zrobić przestrzeń i separacje na jakimś tam sensownym poziomie. Taka trochę niemiecka maszyna (jest na schemacie Lehmanna) bez podkoloryzowania i przesadnych emocji. Natomiast zupełnie nie wiem jak się zgrywa z HD600. 

Edytowane przez roger987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, retter napisał:

Po co ci dwa tematy o hd600 i + espresiwo nie można 1? Tak było by lepiej.

 

 

Nie czepiaj się, ludziska mają przerąbane z tym progiem 50 postów, sam spróbowałbyś maźnąć 50 postów wokół jednego zagadnienia. To naprawdę wymaga gimnastyki. A do tego w "co kupić" pisać nie warto, bo tam licznik nie bije ;)

 

A przechodząc do meritum,  ponieważ Kolega drepcze wokół jednej idei jak ją wyłowić z tej powodzi postów, więc napiszemy jasno i wprost.

 

Tak, Espressivo na stockowych lampach pasuje do HD600. 

Nie, nie ma co wymieniać lamp na inne pod HD600. 

Tak, HD600 pasują do Espressivo. W sumie pasują całkiem dobrze. 

No i wyczerpaliśmy wielowątkowy temat.  Czas rozwinąć kolejny :D

 

 

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności