Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

xDuoo Nano D3


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, LoCtoR napisał:

Swoją drogą dziwne jest to ekran można włączyć i wyłączyć tylko jednym  przyciskiem a nie włącza się po kliknięciu jakiegokolwiek, przez co po wyłączeniu ekranu wszelkie manipulacje robi się na ślepo ale podejrzewam, że to nie bug tylko taka chińska filozofia.

Ani bug, ani chińska filozofia, tylko poprawnie zrealizowana funkcja bezwzrokowej obsługi, realizowana przez większość firm na świecie. Po co miałby się w kieszeni odpalać ekran, skoro tylko zmieniam utwór lub głośność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak chcemy zrobić coś więcej niż zmiana głośności czy utworu ale ok, rozumiem koncepcję i pozostaje mi się do niej przyzwyczaić.

Przetestowałem jeszcze raz automatyczne wyłączanie. Opcję ustawiłem na 5 min, 3 próby. Jeśli nie odpalę żadnej muzyki i zostawię go włączonego gdzieś w menu, wyłączy się. Podobnie jeśli zatrzymam muzykę i odłożę grajka.  Jeśli jednak odpalę katalog z muzyką to po zakończeniu ostatniego utworu grajek przechodzi do pierwszego na pauzie i tu już się nie wyłącza.

Kurczę mam dylemat. Nie chce grajka oddawać bo gra naprawdę fajnie. Im dłużej go słucham tym bardziej mi się podoba i to na moich niezbyt wymyślnych słuchawkach. Wyobrażam sobie, że jak kupię porządniejsze ( a taki mam plan) to mi kapcie z nóg zerwie. Jednocześnie soft doprowadza mnie do białej gorączki a patrząc na to jak szybko xDuoo zapomniało o X3 czy X10 jakoś nie chce mi się wierzyć w porządne wsparcie dla NanoD3.

Edytowane przez LoCtoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku X3, xDuoo dało wsparcie Rockboxowi, więc pewnie nie widzieli sensu by dalej rozwijać swój system.

 

Natomiast w sytuacji jaką opisałeś soft może zgłupieć, bo masz dwa rodzaje wyłączania - czas bezczynności po jakim D3 ma się wyłączyć i czas odtwarzania po jakim ma się zgasić. Pewnie nikt nie przewidział, że ktoś ustawi timer na dłuższy okres niż trwa płyta. Choć i tak jest to bug, bo w najgorszym razie powinien się wyłączyć pięć minut po spauzowaniu na pierwszym utworze. Skoro tego nie robi, to do poprawy.

Edytowane przez Inszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam co przeżywałem z HiFimanem HM-901, co było przy okazji Terra Playera, Jak mnie denerwował pierwszy AK100. I jakoś wtedy łatwiej mi znieść niedoróbki w sofcie grajka za 300 PLN. Bo przy tamtych jak narzekałem, to w odpowiedzi zawsze było, że to ma grać, a obsługa to sprawa drugorzędna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucinanie utworów jest. Raz mniej, raz więcej, ale ucina. Tyle że z reguły w utworach na początku jest cisza, więc nie zawsze to słychać. Bateria trzyma około 18 godzin na flakach.

Natomiast od X3, to Nano gra mocno inaczej. Ten pierwszy stara się być poprawny technicznie i bez szaleństw, podczas gdy D3, to sama rozrywka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inszy dzięki za odpowiedź. Czyli rozumie, że D3 bardziej pasuje pod elektronikę, dance, techno??. Co byś wybrał X3 czy D3? różnica tylko stówka. Za tą cenę D3 wydaje się dobrym wyborem.No właśnie co wybrać, ile na baterii trzyma X3?. Ucinanie zniknie wraz z aktualizacją softu?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, pewnie nawet xDuoo nie ma kolejnego softu, a żadnej rozpiski co i kiedy planują poprawić nie ma.

X3 na jednym ładowaniu na początku trzymał mi trochę poniżej 10 godzin, teraz może ze trzy. Ale swoje już pożył, więc ma prawo ;)

 

I pod moje preferencje bym wybrał X3 z Rockboxem. Granie zwarte, dość neutralne i dynamiczne. Narzeczonej bym kupił D3, bo lubi mocniejszy bas i więcej ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem wreszcie więcej czasu, żeby móc sprawdzić warunki w jakich D3 ucina początek. I nie udało mi się tego ustalić. Tzn. Ani na FLAC ani przy DSD nie zaobserwowałem tego procederu. Czasami jak po długim skanowaniu karty szybko włączałem utwór, to dźwięk pojawiał się po max 2 sekundach, ale nie zawsze. Natomiast przy zmianie utworu w ramach katalogu nie udało mi się tego uzyskać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Zastanawiam się nad kupnem nowego grajka i wybieram pomiędzy Xduoo D3 i X3. Słucham na mee m6 pro i CAL! po recablingu i modyfikacji Perula. Słucham głównie w komunikacji miejskiej, więc z uwagi na rozrywkowy charakter D3 skłaniam się bardziej do niego. Jednocześnie lubię słyszeć poszczególne instrumenty w muzyce za co bardzo lubię m6 pro, ale brakuje im trochę "mięska". Który z tych dwóch nadał by się lepiej ? Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności