Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Star Wars - The Last Jedi [SPOILERUJEMY !!!!!]


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Humor też im w tym ostatnim czymś nie wyszedł, znowu było to sztuczne i odtwórcze, no ale chociaż ostatnie zdanie wypowiedziane przez hologram Luka dobrze podsumowuje ciemną stronę mocy - Do zobaczenia mały...

Tylko czy ktoś  będzie jeszcze chciał zobaczyć kolejne perypetie "małego" w następnym odcinku, wątpię...

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Tux napisał:

@Oskar2905 Ale że części 4-6 to nie bajki, tylko najprawdziwsza prawda?

Kluczową role sentyment odgrywa. 4-6 to dobre filmy, ale dobre i nic więcej. Swego czasu rewolucyjne pod względem rozwiązań efektów specjalnych, ale fabularnie "tylko" dobre, co i tak miażdży epizody 1-3, a 7 i 8 to nawet nie ma co próbować porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bachankas napisał:

Kluczową role sentyment odgrywa. 4-6 to dobre filmy, ale dobre i nic więcej. Swego czasu rewolucyjne pod względem rozwiązań efektów specjalnych, ale fabularnie "tylko" dobre, co i tak miażdży epizody 1-3, a 7 i 8 to nawet nie ma co próbować porównywać.

 

Dokładnie, sentyment. Często tak jest, że gloryfikuje się to, co było pierwsze. Każdą kolejną część coraz mniej rzeczy będzie łączyć ze starymi. Taka kolej rzeczy. Trzeba się z tym pogodzić tak samo jak z tym, że większość osób słucha disco polo. Tutaj na forum nieraz był poruszany temat jakości muzyki, ale naprawdę mało kiedy ktoś pisał  pod wpływem sentymentu i mieszał z błotem disco polo - co do Gwiezdnych Wojen widzę to częściej. Są ludzie, którym się podoba nijakość... i niewiele możemy z tym zrobić.

Mi też się nie podoba, że Disney robi typową bajkę z dobrej serii, ale staram się, żeby sentyment nie przysłonił merytorycznej dyskusji :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Oskar2905 napisał:

@Tux nie no co ty ;) . To też była odrealniona rzeczywistość...ale odnoszę wrażenie że tamta z epizodów 4-6 była dla osób od 12-15 lat wzwyż a ta nowa jest dla osób w wieku od 5 do 15 :D .  

 

Dla pięcioletnich dzieci? Poniosło cię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam, mój dzieciak jak miał 6 lat obejrzał pierwszy raz Obcy: Decydujące starcie i dobrze ten film do dzisiaj wspomina a ma już 10 latek;) Co prawda, połowę filmu siedział przyczepiony do moich pleców i tylko głowa znad mojego barku wystawała ale nie dał się wygonić do drugiego pokoju heh.

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Adam 76 napisał:

Oj tam, oj tam, mój dzieciak jak miał 6 lat obejrzał pierwszy raz Obcy: Decydujące starcie i dobrze ten film do dzisiaj wspomina a ma już 10 latek;) Co prawda, połowę filmu siedział przyczepiony do moich pleców i tylko głowa znad mojego barku wystawała ale nie dał się wygonić do drugiego pokoju heh.

 

No wiesz, po coś oznaczenia wiekowe są ;) . Myślę, że coś, co dla nas jest normalne, nie musi być dla dziecka. Ja pamiętam opinie o filmie Koralina: matki z kilkuletnimi dziećmi szły do kina i wychodziły w połowie, bo dziecko ryczało. A potem pretensje, bo co to za bajka, takie straszne :D !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Adam 76 napisał:

Oj tam, oj tam, mój dzieciak jak miał 6 lat obejrzał pierwszy raz Obcy: Decydujące starcie i dobrze ten film do dzisiaj wspomina a ma już 10 latek;) Co prawda, połowę filmu siedział przyczepiony do moich pleców i tylko głowa znad mojego barku wystawała ale nie dał się wygonić do drugiego pokoju heh.

A potem wyrośnie mały psychopata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest całkiem odwrotnie. Jak byłem z nim dwa lata temu w kinie na Gwiezdnych Wojnach to mało się nie popłakał jak zginął Han Solo :) Dodam tylko, że zna na pamięć wszystkie Gwiezdne Wojny, taki sam fanatyk filmu jak jego stary...

Chociaż faktem też jest, że po Alienie długi czas budował z klocków w swoim pokoju automatycznych strażników (pełna wersja filmu Obcy) i miotacze ognia, teraz już wyrósł z tego. 

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adam 76 napisał:

Właśnie jest całkiem odwrotnie. Jak byłem z nim dwa lata temu w kinie na Gwiezdnych Wojnach to mało się nie popłakał jak zginął Han Solo :) Dodam tylko, że zna na pamięć wszystkie Gwiezdne Wojny, taki sam fanatyk filmu jak jego stary...

Chociaż faktem też jest, że po Alienie długi czas budował z klocków w swoim pokoju automatycznych strażników (pełna wersja filmu Obcy) i miotacze płomieni, teraz już wyrósł z tego. 

Tak na wszelki wielki nie pokazuj mu może Gry o Tron...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adam 76 napisał:

Właśnie jest całkiem odwrotnie. Jak byłem z nim dwa lata temu w kinie na Gwiezdnych Wojnach to mało się nie popłakał jak zginął Han Solo :) Dodam tylko, że zna na pamięć wszystkie Gwiezdne Wojny, taki sam fanatyk filmu jak jego stary...

Chociaż faktem też jest, że po Alienie długi czas budował z klocków w swoim pokoju automatycznych strażników (pełna wersja filmu Obcy) i miotacze płomieni, teraz już wyrósł z tego. 

Tak na wszelki wielki nie pokazuj mu może Gry o Tron...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oskar2905 napisał:

No i powiedzcie mi że to nie jest film od 5-10 lat :D . Tak na marginesie to wczoraj jak byłem w kinie to 1/3 sala to były dzieciaki do 10 lat. Przeżywały strasznie :) . 

 

Jak dzieci lubią słodycze i fastfoody to znaczy, że powinny je wcinać tonami? Alkohol też jest dla ludzi a jakoś nie każdy umie korzystać ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2017 o 22:26, bachankas napisał:

Kolejna sprawa: Snoke - absolunie zero wyjaśnienia kim on jest, skad się wziął. Widząc, jak gniecie Moca Rey i Kylo daje się zasiekać jak żółtodziób, swoją drogą ginie z ręki żółtodzioba. Zaraz on i Rey mająca miecz świetlny w ręki od chwili rozwalają elitarną gwardię najważniejszej jednostki The FIrst Order.

Co do Snoka to proste. Pycha i próżnośc go zgubiła. Przekonanie o tym, że jest niepokonany. Jak Al Pacino w pewnym filmie rzekł. "Próżność to mój ulubiony grzech". A dziewczyna już na starcie nowej serii była pokazana jako osoba co kijkiem machać potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adam 76 napisał:

Oj tam, oj tam, mój dzieciak jak miał 6 lat obejrzał pierwszy raz Obcy: Decydujące starcie i dobrze ten film do dzisiaj wspomina a ma już 10 latek;) Co prawda, połowę filmu siedział przyczepiony do moich pleców i tylko głowa znad mojego barku wystawała ale nie dał się wygonić do drugiego pokoju heh.

 

Ale chyba nie chcesz powiedzieć, że jesteś z tego dumny? Zastanawiałeś się może, dlaczego nie chciał dać się wygonić do drugiego pokoju? 

No po prostu miszczu wyobraźni i odpowiedzialności.  :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkcje animowane są nierówne. Rebelianci z jednej strony są dla dzieci ale z drugiej...historia Ashoki Tano i jej walka z Vaderem. Albo Thrawn. Całkiem.poważne starwarsowe historie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Lord Rayden napisał:

Produkcje animowane są nierówne. Rebelianci z jednej strony są dla dzieci ale z drugiej...historia Ashoki Tano i jej walka z Vaderem. Albo Thrawn. Całkiem.poważne starwarsowe historie. 

 

Nie czyniłbym animacji predestynowanej dzieciom. To bardzo plastyczna forma przekazu a przez to i bardzo zdradliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności