Skocz do zawartości

Dźwięk do PC do 1000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Chciałbym coś do komputera do 1000 zł. Mam Aune X1S. Myślałem o Jamo C93, ale miejsca jest mało i - nie wiem? - potrzebowałbym jeszcze amplitunera?

Z innych mniejszych Edifier R1700BT lub Głośniki Edifier S880DB (ale to chyba to samo). Fajnie byłoby posłuchać czasami muzyki z większej odległości niż typowo komputerowa. Raczej 2.0; maksymalnie 2.1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Edifier to czemu nie r2600 albo r2730? Mi grały bardzo fajnie, zarówno z Soundblaster X-fi HD jak i Aune T1 oraz Taga Harmony HTA-700b po wejściu słuchawkowym. Mają pokrętła bass/treble więc będziesz sobie mógł je dostosować do swojego Aune X1s.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, amrowek said:

 

Z tego co rozumiem to autor tematu chce podłączyć kolumny do swojego Daca Aune X1S i słuchać muzyki z komputera. Nie wspominał nic o wzmacniaczu więc raczej pozostają tutaj kolumny aktywne nie pasywne. Awersja do polecania kolumn aktywnych wzięła się z wszechobecnych super tanich (100-300zł) zestawów komputerowych 2.0 i 2.1. Ale przy kwocie 1000zł można już znaleść coś ciekawego.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w cenie do 1 K  jak już nie chce wzmaka i kolumn pasywnych to  nie szukał bym popierdółek do  PC tylko kolumn aktywnych  heco, grundig o ile chce wyeliminować  wzmacniacz ale np taki    ja 220 / v1700 i  odpowiednio dobrane kolumny zabrzmi lepiej .

ale może sam autor zdecyduje,

te edki co podałeś padną już   przy quinto i np ja220 

 

chyba ze chce się bawić w

https://www.olx.pl/oferta/aktywne-kolumny-braun-lv-720-vintage-hi-end-CID99-IDqcmFW.html#0bcac5ae5a

https://www.olx.pl/oferta/legendarne-aktywne-kolumny-philips-22rh544-00r-cena-ostateczna-CID99-IDq6nt3.html#4a2b2a874e

http://allegro.pl/grundig-box-xm-600-kolumny-aktywne-i7088242747.html#thumb/6

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało miejsca oznacza to:

 

dsc03760.jpg

 

Myślałem o zagospodarowaniu parapetu. Mikrofon i joystick się gdzieś przesunie. Ewentualnie całe biurko lekko w lewo (choć nie lubię tego, że będę mieć przestrzeń między biurkiem a szafą, bo mi będą graty spadać :P). 

 

Jeżeli nie będzie to grało gorzej od k712, to będzie git. ;)

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało miejsca oznacza to:

 

dsc03760.jpg

 

Myślałem o zagospodarowaniu parapetu. Mikrofon i joystick się gdzieś przesunie. Ewentualnie całe biurko lekko w lewo (choć nie lubię tego, że będę mieć przestrzeń między biurkiem a szafą, bo mi będą graty spadać ). 

 

Jeżeli nie będzie to grało gorzej od k712, to będzie git.

Powinno się zmieścić. U mnie przy takim ustawieniu (ta na biurku skierowana do góry, ta na parapecie w dół) o dziwo grają całkiem fajnie. W drugim mieszkaniu gdzie mogłem je rozstawic szerzej było lepiej ale jak się nie ma co się lubi to... .

Aczkolwiek nie licz że zagra to lepiej niż K712. Nawet moje celestion 442 nie grają lepiej niż K7xx z rapture amp. Wiadomo że mają swoje przewagi, swbodniejsze kreowanie sceny, miękki ale jednocześnie dobrze trzymany bas zamkniętej konstrukcji u dużej membranie. Ale słuchawki nadal mają dużo bardziej szczegółowy dźwięk, nie ma problemu z rezonansami, bas schodzi niżej, zwłaszcza Przy zamkniętych słuchawkach, ogólnie nie ma problemu z akustyka.

8bb1898e3f2eff812052fe63ff441906.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z czymś takim? 

https://pianostore.pl/tannoy-reveal-802-monitor-studyjny

 

To jest jedna sztuka i muszę kupić takie dwa? Cenowo odpada, jeżeli tak jest.

Tak, sprzedawane są na sztuki, czyli musiałbyś wziąć 2 sztuki. Aha i weź pod uwagę że kable do monitorów są trochę droższe (wiele z nich ma tylko wyjścia XLR) i będziesz musiał kontrolować głośność z klawiatury lub w systemie jeśli nie ma się osobno interfejsu audio albo zewnętrznego potencjometru. Bo z tego co kojarzę w Aune x1s nie ma kontroli głośności potencjometrem dla wyjść RCA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że wszystkiego nie słuchałem co można dostać w tym budżecie, więc nie wiem czy to najlepsza opcja ale dużo bardziej mi podeszły niż Presonus Eris E5 I Tannoy Reveal 602 słuchane w sklepie, (Erisy grały zbyt analitycznie). Mi polecił je Nismovsky z forum, twierdził, że nowsza wersja d gra gorzej.

Na olx wiszą dwa ogłoszenia, można spokojnie się jeszcze potargować https://www.olx.pl/oferta/dwie-kolumny-fostex-pm-0-5-mk2-CID99-IDmzwJY.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@amrowek nie ma racji. Dobre kolumny aktywne zabrzmią o wiele lepiej niż zestaw oddzielny ze wzmacniaczem bo w kolumnach aktywnych jest świetnej jakości wzmacniacz o którym np. ten luxman może sobie pomarzyć. Na alledrogo wiszą philipsy aktywne za 500zł. i zjedzą te zabawki co podał amrowek http://allegro.pl/monitory-aktywne-philips-585-i7091578130.html

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty znowu :P . Tak dużo lepiej. Te kolumienki co podałeś to są zabawki przy tych philipsach :) . Te philipsy mają przynajmniej "pełnowymiarowe" głośniki. Zastanwiam się skąd u Ciebie taka niechęć do kolumn aktywnych. Miałeś kiedyś jakieś czy tak w ciemno piszesz :P ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oskar2905

grundigów słuchałem, 600 nie powiem podobało mi się, i tych że  pasywnych i już grały inaczej bo wzmacniacz był . ale  dla mnie ma jedną wadę  tam wszystko już jest, nie ma zabawy w przerzucanie sobie sprzętu i dobieranie.

jednak bark wycieraczek obniża hi-end :P

 

 

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności