Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

IEMy za około 1 tys.


wichu79

Pytanie

Rozglądam się za jakimiś fajnymi dokami w granicy 1k. Czy może ktoś polecić jakieś fajne wtyki w podobnej cenie porównywalne do FLC8s?Odsłuchiwałem Vsonic GR07X, Flare Audio R2s i FLC8s. Może ktoś ma jakieś ciekawe propozycje i porównania do w/w modeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Widziałem. Ale nie znam ich wogóle:-) No i cena trochę przekracza budżet i nie sądzę żeby coś w miarę bliżej mojej ceny udało się zejść. 

Czy one dobrze izolują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ety owszem też, ale sposób wkładania do ucha nie każdemu podejdzie (mi np. kompletnie nie podeszły). Bierz u Bigmarasa na Allegro FLC8S za 1099 zł. Dla forumowiczów ma on zniżkę, trzeba tylko zagadać na. Najlepsze słuchawki w tej cenie.

Edytowane przez czernomorec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Inne granie - armatury vs konstrukcja hybrydowa w FLC. Dla mnie Ety, przez niemożność właściwej aplikacji, były suche i bez życia. Co innego FLC - można się pobawić filtrami i dobrać sobie tonalność do gustu i muzyki. Zobacz jeszcze Ei3 z CustomArt - trochę droższe, no i CIEM. Niemniej są i w wersji uniwersalnej (trzeba zaznaczyć przy zamówieniu, bo na stronie CA nigdzie nie ma tej informacji).

Edytowane przez czernomorec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja tam nie muszę się bawić filtrami.Dla mnie na fabrycznym ustawieniu już grały tak jak trzeba:-)A jeśli miałbym coś kupować to wolałbym coś brsć z forum albo przynajmiej z krajowego rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A Allegro to nie krajowy? CurtomArt tak samo - Warszawa, Puaławska. W FLC właśnie o to chodzi, by dobrać sobie swój dźwięk. Możesz zostać na standardowym ustawieniu clear-clear-gunmetal i nie zmieniać na inny. 

Edytowane przez czernomorec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dla mnie FLC bardzo pasują.Ety po obejrzeniu fotek w sieci mogą nie bardzo mi odpowiadsć ze względu na dość długie głowice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ety mają mimo wszystko szybszy, punktowy bas. Przy tym z FLC8S praktycznie może on na początku nie mieć masy. Średnica będzie sucha i chuda, a całe granie dużo jaśniejsze. Jakkolwiek XRy to naprawdę świetne słuchawki i mówię to ja, który nie lubi tego rodzaju grania, tak FLC8S miażdżą pod względem funu i muzykalności. Poza tym FLC8S zagrają dobrze już z przyzwoitego smarkfona, a XRy w ogóle :P

 

Także jeżeli chcesz uderzać w analizę i szczegółowość - Ety.

Radość z muzyki, żywiołowość i muzykalność - FLC8S.

 

Jeżeli chcesz, zagadaj do mnie na PW, to żeby nie zaśmiecać wątku podpowiem może coś jeszcze ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do etów też można dobierać filterki (będę miał na dniach brązowe), a jeżeli chodzi o seal to dla mnie podeszły idealnie ze swoimi choinkami, rewelacyjna izolacja i dzięki temu że są leciutkie w ogóle ich nie czuć, a grają tak że osobiście zamknąłem nimi temat IEMów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niewiele powiedziałeś o sygnaturze dźwięku jakiej szukasz. 

Co możesz znaleźć w takiej cenie ? 

HA-FW03, Alclair Curve, Brainwavz B400, Q-jays (niedługo pewnie sam będę sprzedawał swoje).

Może upolujesz używane  Sony XBA-H3 lub nowsze  XBA-A3. 

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
40 minut temu, decees napisał:

Do etów też można dobierać filterki (będę miał na dniach brązowe), a jeżeli chodzi o seal to dla mnie podeszły idealnie ze swoimi choinkami, rewelacyjna izolacja i dzięki temu że są leciutkie w ogóle ich nie czuć, a grają tak że osobiście zamknąłem nimi temat IEMów :)

Ciekawe jakby się zgrały z Opusem albo Shanlingiem M2s?

3 minuty temu, Damix napisał:

Niewiele powiedziałeś o sygnaturze dźwięku jakiej szukasz. 

Co możesz znaleźć w takiej cenie ? 

HA-FW03, Alclair Curve, Brainwavz B400, Q-jays (niedługo pewnie sam będę sprzedawał swoje).

Może upolujesz używane  Sony XBA-H3 lub nowsze  XBA-A3. 

Sygnatura zbliżona do FLC bo generalnie tylko z nimi miałem do czynienia i jak do tej pory są u mnie na pierwszym miejscu:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To skąd wiesz, że inna sygnatura dźwiękowa bardziej tobie nie przypadnie do gustu  ?:D 

Jeśli ma być więcej wszystkiego, m. in. łupnięcia basem to spróbuj Alclair Curve lub  szukaj Sony w układzie hybrydowym: armatura + dynamiczny: XBA-A3 , drozej Z5. 

Jeśli ma być łagodniej w basie i zdecydowanie bardziej analitycznie to Q-jays. W Etymotic bym się nie pchał na twoim miejscu bo to całkowita skrajność, coś całkiem przeciwnego do tego co masz w FCL8. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie szukam czegoś nowego i mam nadzieję znaleść jakieś przyjazne brzmienie które mogłoby mnie zaczarować.,:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, retter napisał:

FLC są fajne ale czymś mnie nudziły, tak Ety czymś mnie czarują. Ale nie licz na bas to nie ten kierunek.

Basu nie lubię za dużo.Można powiedzieć tak naturalnie/neutralnie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności