Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sennheiser HD 599 i co dalej? Nowa karta dźwiękowa czy wzmacniacz?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

W tym tygodniu kupiłem swoje pierwsze, lepsze słuchawki, tj. Sennheiser HD 599 i zastanawiam się co zrobić, by wydobyć z nich jeszcze więcej ;-)

Obecnie do słuchania muzyki wykorzystuję jedynie komputer stacjonarny. Nie mam niestety innego sprzętu.

Same ‘599’ podpinam do karty dźwiękowej zintegrowanej z płytą główną, model GA-Z97X-Gaming 5 (rev. 1.0) – układ Realtek ALC1150 na sterydach, w tym modelu – sekcja audio odseparowana, kondensatory Nichicon, wbudowany wzmacniacz, to tak w skrócie ze strony producenta. Nie słychać na niej żadnych trzasków, szumów itp. które mogą dawać znać o sobie w zintegrowanych konstrukcjach.

 

Zastanawiam się jednak nad zmianą tego właśnie elementu. Tylko nie wiem, w którą stronę iść – czy kupić lepszą kartę dźwiękową – np. polecaną: AiM SC808 czy wzmacniacz słuchawkowy.

Jako, że nie mam odpowiedniej wiedzy w temacie audio, chciałem podpytać Was, które rozwiązanie w budżecie, jaki mam, przy tych słuchawkach będzie lepsze. Chciałbym zmieścić się w kwocie ok. 1 tys. zł, max. 1,5 tys. zł.

 

Pytanie też czy zainwestowanie takich środków przełoży się w istotny sposób na jakość generowanego dźwięku i zwiększenie „wykorzystania potencjału” nowych słuchawek?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto już coś lepszego kupić do takich słuchawek, a swoja drogą opisz jak Ci one grają bo mało kto o nich pisze, miałem kiedyś HD598.

Bezpiecznym i dobrym combo będzie Aune X1s, są często używki do kupienia taniej.

Albo jak ma być cieplej i lampowo to Aune T1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jeszcze powiedzieć, jak grają. Mam je na głowie od kilku dni, podpięte do przeciętnego źródła (z wyjścia na przednim panelu obudowy komputera). Nie mam też dobrego odniesienia oraz wiedzy w tym temacie. Z innych słuchawek, które posiadam (HD 205), grają od nich szerzej, zarówno jeśli chodzi o górę, jak i dół (przy tym głębiej). Dźwięk jest bardziej przestrzenny i nie jest tak „ściśnięty”? Myślę, że więcej będę mógł napisać gdy podłączę je do czegoś lepszego.

Ponadto HD 599 są znacznie wygodniejsze od HD 205 – te mają bardzo duży nacisk, powodujący po pewnym czasie dyskomfort.

 

A wracając do... to po kilku godzinach lektury wczoraj i dzisiaj, zastanawiam się właśnie nad wariantem z AiM SC808, z ewentualną wymianą wzmacniaczy operacyjnych lub Aune X1s. Pytanie tylko czy warto płacić prawie 3 razy więcej za Aune X1s, niż AiM SC808 w kontekście jakości dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności