Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Audeze LCDXC pomoc


huzar24

Rekomendowane odpowiedzi

I kto tu robi teraz offtopa? ;) 

Imo czasem coś warto napisać, bo jak takie jak poniżej twierdzenie się będą powtarzać to pewnie część osób (nowicjuszy) zacznie je przyjmować jako fakt:

 

Cytuj

 

Technologia lipn( ni to elektrostaty, ni dynamiki ) i jak widać obecnie poza młodymi garażowymi buntownikami, którym to średnio wychodzi nikt inny za ten temat nie chce się brać. A oni pewnie biorą się dlatego, że w dynamikach czy elektrostatach nie mają czego szukać. To kombinują z zamulonymi planarami dowalając cenę, a cena dla audiofila to jest to co gra. I jakoś to idzie."

 

 

 

 

 

4 godziny temu, Rafacio napisał:

A jeszcze co do zdjęcia z początku wątku. To są luty za 5, 8,10 tysięcy złotych? Przy górnej nakrętce jakby rdza??? Pościerana farba i jakieś purchle na niej?

 

W każdym bądź razie nie przerywają, że trzeba naprawiać używając lutownicy jak przy AKG K7xx <_<

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kto tu robi teraz offtopa? ;) 

Imo czasem coś warto napisać, bo jak takie jak poniżej twierdzenie się będą powtarzać to pewnie część osób (nowicjuszy) zacznie je przyjmować jako fakt:

 

Cytuj

 

Technologia lipn( ni to elektrostaty, ni dynamiki ) i jak widać obecnie poza młodymi garażowymi buntownikami, którym to średnio wychodzi nikt inny za ten temat nie chce się brać. A oni pewnie biorą się dlatego, że w dynamikach czy elektrostatach nie mają czego szukać. To kombinują z zamulonymi planarami dowalając cenę, a cena dla audiofila to jest to co gra. I jakoś to idzie."

 

 

 

 

 

4 godziny temu, Rafacio napisał:

A jeszcze co do zdjęcia z początku wątku. To są luty za 5, 8,10 tysięcy złotych? Przy górnej nakrętce jakby rdza??? Pościerana farba i jakieś purchle na niej?

 

W każdym bądź razie nie przerywają, że trzeba naprawiać używając lutownicy jak przy AKG K7xx <_<

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, oblivion napisał:

...

Trzeci to MrSpeakers, czwarty Kennerton, miejsca kolejne też się znajdą pewnie (np. nowe Alphy -kupione od chińczyków i sprzedawane z wielokrotną przebitką). Yamaha to ponoć miała jakość, a dzisiaj jest jak jest :P W sumie żadne znane firmy za planary się jakoś nie biorą, ta technologia od dynamików jest bardziej problematyczna czy mniej opłacalna. Chciałem napisać, że Oppo jakoś dało radę, ale się jeszcze powstrzymam, zerknąłem właśnie na wykresy IF i widzę, że tak kolorowo też może nie być: Oppo PM3, Oppo PM3 inna sztuka

...

 

Zapomniałeś o takiej "mało znanej" fimie jak Fostex, która "prawie" nie ma doświadczenia w produkcji driverów akustycznych, a która też "prawie" nie robi planarów i to od lat. I o zgrozo nawet do zastosowań zawodowych. I jakoś nikt nie narzekał przez te lata na jakość.

Da się? Da się. Ja bym nie uogólniał na całą technologię, bardziej na chałupniczą metodę produkcji. 

Edytowane przez SlawekR
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no zapomnialem :) Jednak fostex dlugo te planary modyfikowal aż do wersji przetwornika, która jest od czasów pierwszych T50RP(który to po dziś dzień jest w kolejnej odsłonie T20/40/50RP jak i T500RP czy chyba też T60RP). Nie wiem czy tak niezawodne były poprzednie przetworniki z modeli bez dopiski RP, które uznawane są powszechnie za lepsze dźwiękowo niż te obecne.. Druga sprawa, ze drivery popularnych t50rp mają tylko 50mm i raczej wiekszosc osób ceni wyżej wieksze drivery Audeze czy Hifimana.
Ciekawe też jak bedzie z nowymi planarmi co wchodzą powoli na rynek jak Final 8000, AR-H1, Alphy, no i te nowe planarki tej firmy co Abyss, pewnie jeszcze o jakiś zapomniałem :)
Szkoda, że nie ma statystyk awarii, to byłoby naprawdę wiadomo, które hejty mają większe lub mniejsze uzasadnienie. Jednak jak sobie przypomnę różne wątki na forach, to wiele znanych marek niestety ma różne historie i nie wiem, czy planary są w tych historiach tak wyjątkowe.. pękające pałąki ATH, Shure, Sennki (np. 515,555, 595,598 itp.), Sony(V700), AKG (np. K520, 540), zły balans niektórych egzemplarzy K550(1 czy więcej serii produkcji, ponadto w niektórych pady nierówne) i Philipsów X2 i pewnie jeszcze by sporo różnych wymieniać... :unsure:

 

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o AKG. Nie jestem fanbojem, poza tym firmy zasadniczo już nie ma. Tak samo nie kieruję się jakąś nienawiścią do audeze itp. Po prostu opisuję co widzę i to za jaką cenę jest to wciskane. Co do karykatury brzmienia pozwólmy sobie mieć odmienne akurat opinie. Ogólnie audio jakościowo idzie w dół, a cenowo w górę czego przyczyną są też audiofile w dużej mierze o mentalności nowobogackich rusków z kawału, którzy wybrawszy się na zakupy do Rzymu licytowali się komu drożej (w domyśle - bardziej prestiżowo) udało się zakupić ten sam krawat. Producenci z tego zaś chętnie korzystają. Jak czasem oglądałem wzmaki lampowe to ręce opadały bo mój dawny kolega mając 15 lat lepiej wykonaną elektronikę robił, pomijam obudowę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w pewnym sensie racje. Słuchawki za 5 czy 8tys powinny mieć min 10 lat gwarancji i być tak zrobione żeby się same z siebie nie psuły.

To są tylko słuchawki i jeśli tak sobie je wysoko cenią, to niech nie sprzedają wiecie czego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafacio napisał:

Ogólnie audio jakościowo idzie w dół,

To akurat jest bzdura. Niestety postep idzie dwutorowo, tzn rownolegle z progresem jakosci dzwieku notujemy coraz wieksze rozwydrzenie i tupet producentow w strzyzeniu owiec, a nawet ich dymaniu (awaryjnosc produktow, opowiesci o kosmicznych technologiach itp). Nie zmienia to faktu, ze Twoje "niesmiertelne" k701 sa wyraznie slabsze w sq od hd800, t1, hex czy lcd4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare orto Fostexa są lepiej zaprojektowane niż większość dzisiejszych planarów. Tylko Hifiman i Final zrobili jakiś R&D, reszta jedzie na starych rozwiązaniach. Nowe Finale mają też driver 50 mm więc chyba też może dobrze grać.

 

A co do awaryjności Audeze to kiedyś był temat na head-fi, gdzie facet tłumaczył dlaczego ich przetworniki są źle zaprojektowane i czemu się psują. Nie ma to żadnego związku z "membranę planarną trudno dobrze napiąć", bo inni jakoś nie mają tych problemów. Wątek został oczywiście usunięty, bo trzeba chronić sponsorów na forum :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nieśmiertelne tego nie wiem. Nic jednak na to nie poradzę, że nic jak do tej pory nie potrafi ich zdetronizować w moich uszach. Nawet HD 800. Może Staxy których miałem okazję dłużej posłuchać, ale może to dziwne to nie podoba mi się perspektywa kilkuset voltów na głowie. Poza tym szału też nie zrobiły mi na tyle bym miał dawać z 10x tyle co obecnie za nowe K701. Tesle odpadają jedna po drugiej. Na siłę mam coś kupić bo innym moje zdanie się nie podoba? Chyba, że to zazdrość, że już nie muszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak szału Staxy nie zrobiły w konfrontacji z K701 to już ręce opadają jak tak...:D

Nawet ja fanboy dynamików, basowego ,relaksującego przekazu, bajkowego....to jak posłuchałem Staxy to usłyszałem SŁUCHAWKI, a nie pseudo podróbki , którymi są większość modeli na rynku....he,he. Nie chcę Staxów, ale ich klasę podziwiam i szanuję, K701 mogą im buty czyścić...;)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafacio napisał:

Na siłę mam coś kupić bo innym moje zdanie się nie podoba?

Jeżeli czujesz taką presję, to raczej tak.

 

2 godziny temu, Rafacio napisał:

Chyba, że to zazdrość, że już nie muszę?

Przejrzałeś nas! Co za przenikliwość!

 

2 godziny temu, Rafacio napisał:

nie podoba mi się perspektywa kilkuset voltów na głowie

To napięcie spada nawet o 1/3 już po dotknięciu woltomierzem, więc bardziej niebezpieczne jest napięcie przed miesiączką.

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Próbowałem uzyskać informację od sklepu, w którym zostały zakupione słuchawki w Polsce na temat co można zrobić z niesprawną słuchawką.

Odpowiedź jak niżej....

 

"Serwis pogwarancyjny realizowany jest tylko poprzez serwis producenta w usa."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zgadaj się z kimś kto ma też zepsute i może tanio odstąpi. Głośniczek przełożysz, kabelki polutujesz i już. Z pewnością gorzej niż w wytwórni to lutowanie ci nie wyjdzie sądząc po fotach z początku wątku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafacio napisał:

Może zgadaj się z kimś kto ma też zepsute i może tanio odstąpi. Głośniczek przełożysz, kabelki polutujesz i już. Z pewnością gorzej niż w wytwórni to lutowanie ci nie wyjdzie sądząc po fotach z początku wątku.

Pomysł niezły, ale na drajwerach z różnych egzemplarzy może być kulawo:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zamówić bezpośrednio od Audeze drivery. 325$ plus ok. 80$ za wysyłkę. To jest od razu para driverów, podobno nawet sparowane i od razu w najnowszej wersji. Generalnie wysyłają do dystrybutora (AM) i on odpłatnie naprawia, ale można na własną odpowiedzialność tj rezygnując z gwarancji wymienić je samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też wysłać do USA, znam przypadki ze ludziom bez gwarancji naprawiali bez problemu , wymiana drivera, całe słuchawki nowe itd.

O ile słabo że tak często padają te droższe Audeze to serwis i obsługę mają świetnąB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Soundman1200 napisał:

O ile słabo że tak często padają te droższe Audeze to serwis i obsługę mają świetnąB)

Zaiste świetną mają obsługę, mało się nie posikałem z radości kiedy niemal po pół roku odzyskałem słuchawki po wymianie drajwerów.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phi, moje GR07 BE poszły na gwarancję w maju 2017 i do tej pory do mnie nie wróciły. W sumie nie wiem, czy w ogóle zdążyły opuścić MIP, bo w grudniu ciągle były w Polsce.

Tak więc cudze ganicie, swego nie znacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, audionanik napisał:

Zaiste świetną mają obsługę, mało się nie posikałem z radości kiedy niemal po pół roku odzyskałem słuchawki po wymianie drajwerów.

 

chyba gołębiami pocztowymi wysyłane było..

 

8 godzin temu, Inszy napisał:

Phi, moje GR07 BE poszły na gwarancję w maju 2017 i do tej pory do mnie nie wróciły. W sumie nie wiem, czy w ogóle zdążyły opuścić MIP, bo w grudniu ciągle były w Polsce.

Tak więc cudze ganicie, swego nie znacie ;)

 

może czekają aż skończy się gwarancja i odeślą z adnotacją, że już jest po gwarancji :P
Pewnie wiesz, ale napiszę dla potomnych, wg prawa polskiego, reklamacja to 2 tygodnie i dodatkowe 2 tygodnie, jeśli wymagane są części z zza granicy.
Więc można zawalczyć pisząc do sklepu po tym okresie, że albo wysyłają od razu naprawione lub nowe albo niech zwracają kasę. Jak sklep jest tragiczny to może to olać, a wtedy pozostaje pisanie do różnych instytucji, by się wzięły za sklep i pomogły w sytuacji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, oblivion napisał:

 

chyba gołębiami pocztowymi wysyłane było..

 

 

może czekają aż skończy się gwarancja i odeślą z adnotacją, że już jest po gwarancji :P
Pewnie wiesz, ale napiszę dla potomnych, wg prawa polskiego, reklamacja to 2 tygodnie i dodatkowe 2 tygodnie, jeśli wymagane są części z zza granicy.
Więc można zawalczyć pisząc do sklepu po tym okresie, że albo wysyłają od razu naprawione lub nowe albo niech zwracają kasę. Jak sklep jest tragiczny to może to olać, a wtedy pozostaje pisanie do różnych instytucji, by się wzięły za sklep i pomogły w sytuacji.

 

 

 

Wówczas ten temat szybko zniknie :D aż ciekaw jestem jak to się  skończy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie kupowanie sprzętu garażowej firmy z USA i oczekiwanie, że jakieś gwarancyjne zobowiązania działać mają. Jeleń wydał kilka tysięcy złotych na ****iano grające słuchawki, miażdżące ciężarem łeb i jeszcze chce naprawy badziewia za darmo? No ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, huzar24 napisał:

Napisałem dzisiaj do Audeze. Czekam aż się odezwą.

 

Zamawiaj parę driverów sam bezpośrednio z USA. Jeśli sam nie umiesz ich wymienić to ktoś z forum na pewno Ci pomoże. Znam ten ból bo mi też padły tylko inne modele. Ktoś też wspomniał, że 2016 są poprawione. Nie wiem ile w tym prawdy ale mi właśnie padły 2016 :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności