Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ratunku! Moja stacjonarka brzmi gorzej niż zestaw mobilny!


markdover

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, markdover napisał:

Widzicie, jakoś tak wydawało mi się logiczne, że stacjonarka w podobnych pieniądzach co mobilka będzie grała lepiej. Zwłaszcza, że elementy zostały dobrane z głową: o T90 często mówią, że dobrze zgrywa się z OTL-ami, które im wypchną średnicę i ogarną wysokie, do tego równy DAC, który nie zamuli.

 

Wychodzi więc na to, że odkupione od Inszego Pro330, to najlepiej zainwestowany pieniążek w audio w moim przypadku.

Z ZEN-kiem niebawem spróbuję i napiszę o wrażeniach.

@Perul Z ZEN-kiem niebawem spróbuję i napiszę o wrażeniach.

 

Zastanawiam się tylko na ile to rzeczywiście jest problem z ampem/daciem, bo T90 podpięte bezpośrednio do Opusa też szału nie robią. A przy skuteczności tesli Opus powinien im dawać radę.

 

A może to jest tak, że holografia ciem-ów jest nie do pobicia przez inne konstrukcje?

To trochę jak:

Mam super gokarta, który zapierdziela, że łeb urywa. 
Chcę auto, w którym wszystko dostanę podobnie, tylko trochę bardziej. 

Czytałem że bardzo fajnie się jeździ Lancerem ze skrzynią i  oponami od LandRovera, to kupiłem. Ale lipa!  :)

 

Masz problem ze wzmakiem - posłuchałeś porad pod oczekiwania odwrotne do Twoich. 

CIEMowe granie zapewne też jest kaszaniaste z niego? Zgadza się?

Jeśli tak, to Ty nie lampowiec jesteś i tyle. Niektórzy tego właśnie szukają w lampach - dla mnie to buła i ciasnota co z lamp jest grane. Jeśli lampiakowi to nie dolega, kiedy go słucham, to z reguły mnie na ten wzmacniacz nie stać :D

Ot taka ich uroda. Spróbuj najpierw z tranzystorem. Najszybsza opcja: Beyery pod pachę i do sklepu odsłuchać na integrze- Aune X1s, S6, AudioGD NFB 28, cokolwiek innego co się dosyć często pojawia w polecanych. Już po 10ciu minutach będziesz wiedział, czy dobrze zidentyfikowaliśmy problem. 

Opcja druga: DAP i Beyery pod pachę i odsłuch na tranzystorowym wzmaku - tutaj będziesz najbliżej swojego setupu, bo wiesz, że T90 z DAP przez Feliksa to lipa. Jak nie będzie lipa w zestawieniu DAP->Tranzystor->T90, to masz winnego. 

Tyle w temacie :)

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna kwestia to czynniki wpływające na końcowy efekt. Druga kwestia to sposób prezentacji dźwięku, który siłą rzeczy będzie się różnić. Masz zestaw, który lubisz. Złóż sobie zestaw stacjonarny, ktory też polubisz. Tylko nielicz  na to, że będzie "tak samo tylko lepiej" bo dojście do takiego efektu może być nierealne. Przygotuj się na to że będzie inaczej i niech to działa na twoją korzyść (zamiast się tym obruszać). ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ZENka bardzo go chwalilem i polecam za małe pieniądze z tym ze miałem starą wersje 

Zaś fcl2 nie urzekl mnie specjalnie, barwa fajna ocieplona ale bardzo duże trafo ledwo miescilo sie na biurku (mam malo miejsca) a scena dosyć mała podobna chyba do sporo tańszego ZENka 

Najlepiej słuchało mi sie z czarnej perły super czystość i dobra scena.

Podobny efekt uzyskałem dopiero na Aune S16 

Pozdrawiam 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZenekHajzer napisał:

CIEMowe granie zapewne też jest kaszaniaste z niego? Zgadza się?

Przyznam szczerze, że nie miałem na tyle odwagi, żeby te 21-omowe maleństwa podłączać pod Espressivo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Na Twoim miejscu dogadałbym się z jakimś sklepem na testy jakieś sprytnej "integry" albo chociaż ampa, ale na tranzystorach. Może spróbujesz Aune S16?

Nie wiem co Perul robił z T90, ale nie doszukiwałbym się w nich problemu ze sceną.

Edytowane przez david11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla potomnych:

Udało mi się znaleźć rozwiązanie mojego problemu, które mnie w 100% satysfakcjonuje. Nazywa się ono STAX. Odkąd usłyszałem to, co te słuchawki potrafią nie mogłem przestać myśleć o tym dźwięku. Co prawda planowałem jeszcze sprawdzić Beyery T1, ale Staxy tak mnie oczarowały, że wiedziałem, że to jest to, czego szukam i nie było już potrzeby sprawdzać T1. Zwłaszcza, że tam jeszcze doszedł by problem poszukiwania wzmaka, który wycisnął by z nich, co potrzeba. Trochę posprzedawałem swoich skarbów, trochę przyoszczędziłem na jedzeniu i oto są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, markdover napisał:

Dla potomnych:

Udało mi się znaleźć rozwiązanie mojego problemu, które mnie w 100% satysfakcjonuje. Nazywa się ono STAX. Odkąd usłyszałem to, co te słuchawki potrafią nie mogłem przestać myśleć o tym dźwięku. Co prawda planowałem jeszcze sprawdzić Beyery T1, ale Staxy tak mnie oczarowały, że wiedziałem, że to jest to, czego szukam i nie było już potrzeby sprawdzać T1. Zwłaszcza, że tam jeszcze doszedł by problem poszukiwania wzmaka, który wycisnął by z nich, co potrzeba. Trochę posprzedawałem swoich skarbów, trochę przyoszczędziłem na jedzeniu i oto są.

Czekamy na szczegóły w staxowym temacie:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności