Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ratunku! Moja stacjonarka brzmi gorzej niż zestaw mobilny!


markdover

Rekomendowane odpowiedzi

W kwestii przenośnego audio - jak to mówią - dogoniłem swojego króliczka. Jest nim The Bit Opus #1 i Custom Art Pro330v2. Zacząłem więc szukać zestawu stacjonarnego, który byłby zbliżony brzmieniowo, ale z racji swojej stacjonarności był o oczko lepszy w niektórych parametrach:

1. Większa scena - dlatego koncentrowałem się na słuchawkach otwartych

2. Miał nieco większe jaja jeżeli chodzi o sopran - kapkę więcej go.

 

Mój obecny zestaw stacjonarny wygląda następująco: DAC HiFimeDIY UAE23, Feliks Audio Espressivo-E, Beyerdynamic T90 (zmodowane, rekablowane).

No i powinno być pięknie, ale niestety tak nie jest. Otóż najbardziej boli mnie to, że zestaw ten odstaje co najmniej o klasę pod względem holografii od zestawu przenośnego. Druga kwestia, to owe wysokie tony. Owszem, jest ich więcej, ale są - jakby to opisać - takie bardziej wymuszone. 

Zamiast daca podpinałem też do zestawu Opusa jako źródło, ale rezultaty były niewiele lepsze.

 

Co robię źle? Gdzież popełniłem błąd? Czy szukać innego daca, czy konieczna będzie (kolejna) zmiana słuchawek? Doradźcie coś, proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare przysłowie mówi, DAC musi być droższy od wzmaka trzykrotnie.

Poważnie, zmień DAC na coś bardziej wyrafinowanego. UAE23 jest OK, jak na swoją kasę, ale masz teraz punkt odniesienia i sam widzisz że to jednak nie ta liga.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, markdover napisał:

W kwestii przenośnego audio - jak to mówią - dogoniłem swojego króliczka. Jest nim The Bit Opus #1 i Custom Art Pro330v2. Zacząłem więc szukać zestawu stacjonarnego, który byłby zbliżony brzmieniowo, ale z racji swojej stacjonarności był o oczko lepszy w niektórych parametrach:

1. Większa scena - dlatego koncentrowałem się na słuchawkach otwartych

2. Miał nieco większe jaja jeżeli chodzi o sopran - kapkę więcej go.

 

Mój obecny zestaw stacjonarny wygląda następująco: DAC HiFimeDIY UAE23, Feliks Audio Espressivo-E, Beyerdynamic T90 (zmodowane, rekablowane).

No i powinno być pięknie, ale niestety tak nie jest. Otóż najbardziej boli mnie to, że zestaw ten odstaje co najmniej o klasę pod względem holografii od zestawu przenośnego. Druga kwestia, to owe wysokie tony. Owszem, jest ich więcej, ale są - jakby to opisać - takie bardziej wymuszone. 

Zamiast daca podpinałem też do zestawu Opusa jako źródło, ale rezultaty były niewiele lepsze.

 

Co robię źle? Gdzież popełniłem błąd? Czy szukać innego daca, czy konieczna będzie (kolejna) zmiana słuchawek? Doradźcie coś, proszę.

Zaznaczyłem czarną owcę;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli potrzebujesz sceny, holografii i wyczynowych sopranów, to zainteresuj się Sonorusami VI. Są stosunkowo mało wymagające w kwestii toru, więc może akurat naprawią problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, timecage napisał:

Jeżeli potrzebujesz sceny, holografii i wyczynowych sopranów, to zainteresuj się Sonorusami VI. Są stosunkowo mało wymagające w kwestii toru, więc może akurat naprawią problem.

Tyle, że one są zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak @audionanik obstawiałbym Feliks Audio Espressivo-E jako czarną owcę.

 

Porównywałem łeb w łeb UAE23 z kilkoma DACami (nieraz sporo droższymi) i nie uważam, żeby akurat on tutaj coś psuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień wzmacniacz, słuchawki na yamaszki YH1000 i będziesz zadowolony :p.

A tak bardziej konkretnie idź do salonu audio posłuchaj innych słuchawek na dobrym sprzęcie żebyś sam wiedział czego szukasz, może po prosotu potrzebujesz czegoś innego niż dynamiki. 

Edytowane przez Damix
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, markdover napisał:

 

1. Większa scena - dlatego koncentrowałem się na słuchawkach otwartych

...

Mój obecny zestaw stacjonarny wygląda następująco: DAC HiFimeDIY UAE23, Feliks Audio Espressivo-E, Beyerdynamic T90 (zmodowane, rekablowane).

 

 

Te dwie rzeczy są absolutnymi przeciwieństwami. Scena w Espressivo jest mikra. Nie pamiętam, czy nie masz czasem tych T90, które robił Perul, a jeśli tak to nie widzę powodu żeby je zmieniać. Nie mówię, że Espressivo to jest zły amp, ale na pewno jeśli szukasz sceny i holografii, jednak zainteresowałbym się jakimś tranzystorowym klockiem. Nie będę tutaj reklamować swoich ogłoszeń, więc powiem że na pewno jest jakieś Aune, które zagra o wiele bardziej "w Twoim stylu" . Szczerze mówiąc może nawet wystarczy  B1, to jest całkiem fajny sprzęt, mały, dosyć tani, przenośny i chociaż mistrzem sceny też nie jest, to na pewno będzie większa niż w Feliksie. Na pewno znajdzie się też jakieś ifi, chociaż jedyne które mi się osobiście podobało z odsłuchiwanych to mały black a ten nie ma sceny - w ogóle, nic, null, zero. Dużego akurat nie było.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Teti napisał:

A mi się wydaje że trzeba wykopać beyery, te słuchawki trzeba naprawdę lubić. Poza tym zmiana słuchawek najwięcej wniesie.

Te T90 są wygłuszane i rekablowane, nie mają już tej męczącej góry, grają bardzo równo. Fakt, że być może któreś AKG z siódemką z przodu jeszcze bardziej by pasowały, ale Espressivo naprawdę bardzo przybliża dźwięk do ucha, więc nie wiem czy to by wystarczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Firegon napisał:

Te T90 są wygłuszane i rekablowane, nie mają już tej męczącej góry, grają bardzo równo. Fakt, że być może któreś AKG z siódemką z przodu jeszcze bardziej by pasowały, ale Espressivo naprawdę bardzo przybliża dźwięk do ucha, więc nie wiem czy to by wystarczyło.

To, że scena nie jest jakaś ogromna, to jeszcze bym przeżył. Ale producent zachwalał ten model pisząc, iż posiada on "wyjątkowo precyzyjną scenę", co rozumiem właśnie jako dobrą holografię. Słuchając mojego zestawu przenośnego dokładnie słyszę gdzie są pierwsze skrzypce, gdzie drugie, a gdzie wiolonczela. A na stacjonarce wszystko jest umiejscowione tak mniej więcej bardziej z prawej albo bardziej z lewej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Oskar2905 napisał:

Es9023 to kość która ma w sobie wszystko gotowe i była zrobiona tak żeby można było ją zaaplikować jak najprościej. To raczej kość do odtwarzaczy niż jakiejś poważnej stacjonarki...wymiana słuchawek też by pewnie nie zaszkodziła :D

Dobrze zrobiony DAC na ES9023 zagra lepiej niż wszystkie DAPy, jakie do tej pory słyszałem. Sprawdzone. Ponadto Espressivo w kwestii sceny jest nad wyraz kiepski. Moje obydwa  mp3playery są tu znacznie lepsze. @audionanik słusznie podpowiada.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożycz od kogoś tranzystor i porównaj. Sam piszesz, że jest kiepsko zarówno z dapa jak i tego sabre. Rozumiem że z opusa też przez feliksa szło. Słuchawki masz genialne. Dopiero jak na sensownym tranzystorze będzie kaszana, to szukaj innych słuchawek. Feliks to słodycz, lukier i zadymiona kanciapa- nie wiem jak na to wpadłeś chcąc akurat scenę poprawić, bo on nawet z hd800 zrobi słuchawki ze średniă sceną :)

 

To trochę jakbym szukając y.bnięcia poszedł w ety, albo szukając zwiewności i ultradetalizy w hawki :)

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ZenekHajzer napisał:

Pożycz od kogoś tranzystor i porównaj. Sam piszesz, że jest kiepsko zarówno z dapa jak i tego sabre. Rozumiem że z opusa też przez feliksa szło. Słuchawki masz genialne. Dopiero jak na sensownym tranzystorze będzie kaszana, to szukaj innych słuchawek. Feliks to słodycz, lukier i zadymiona kanciapa- nie wiem jak na to wpadłeś chcąc akurat scenę poprawić, bo on nawet z hd800 zrobi słuchawki ze średniă sceną :)

 

To trochę jakbym szukając y.bnięcia poszedł w ety, albo szukając zwiewności i ultradetalizy w hawki :)

Ok, czy rozumiem, że T90 same w sobie z holografią nie mają problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mocno masz je przemotane. Ale dla mnie to jedne z najlepszych dynamików. 

Dużo tutaj dobrych dusz - podpytaj o możliwość odsłuchu tranzystora od FCL wzwyż. Możliwe że jednak i słuchawki trzeba będzie wymienić, ale zacząłbym od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne lekarstwo dla T90 to Meier Corda Classic, tu jest wszystko to co szuka autor tematu. 

Trochę wzmaków przesłuchałem z wyższej  półki i nic tak nie zgrywa się z Beyrami. Ta para jest stworzona dla siebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał:

Feliks to fajny wzmaczek-zamulaczek do 1k i tyle. Wymiana lamp coś tam poprawi, ale na cud bym nie liczył.

Sprawdziłem i faktycznie z lampami się nie poszaleje w tym wzmacniaczu. Też wspominam ten wzmacniacz jako lekko zamulający i spowalniający muzykę. O przestrzeń też bym go nie posądzał. Może sprzedać go i kupić coś z tanszego z WBA w przypadku kontynuowania przygody z lampami ewentualnie dobrze zgrany duet Questyle400i i HD600/650?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżetowo, to możesz nawet ZENka spróbować, on bardzo fajnie zgrywa się z wszelkimi 250 omowcami od Beyera.
Czystości i separacji mu nie brakuje, jedynie scena jest średnia na wielkość.
Same T90, zwłaszcza po modach, są precyzyjne i jako ostatnie bym je posądzał, że coś psują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to wzmacniacza espressivo nie słyszałem, ale patrząc na twojego DACa mam wątpliwości, czy to on tutaj nie zaniża poziomu gry. Najlepiej pojedź do jakiegoś sklepu audio, chociażby mp3 store ze swoim sprzętem, popróbuj innych DAC'ów i ew. wzmacniaczy i sam się przekonaj. 

2 godziny temu, Name44 napisał:

Sprawdziłem i faktycznie z lampami się nie poszaleje w tym wzmacniaczu. Też wspominam ten wzmacniacz jako lekko zamulający i spowalniający muzykę. O przestrzeń też bym go nie posądzał. Może sprzedać go i kupić coś z tanszego z WBA w przypadku kontynuowania przygody z lampami ewentualnie dobrze zgrany duet Questyle400i i HD600/650?

 

Pzdr

To prawda, questyle cma400i + HD600 na kablu symetrycznym dają całkiem fajną przestrzeń, w dodatku w dosyć dobrej rozdzielczości.

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzicie, jakoś tak wydawało mi się logiczne, że stacjonarka w podobnych pieniądzach co mobilka będzie grała lepiej. Zwłaszcza, że elementy zostały dobrane z głową: o T90 często mówią, że dobrze zgrywa się z OTL-ami, które im wypchną średnicę i ogarną wysokie, do tego równy DAC, który nie zamuli.

 

Wychodzi więc na to, że odkupione od Inszego Pro330, to najlepiej zainwestowany pieniążek w audio w moim przypadku.

Z ZEN-kiem niebawem spróbuję i napiszę o wrażeniach.

@Perul Z ZEN-kiem niebawem spróbuję i napiszę o wrażeniach.

 

Zastanawiam się tylko na ile to rzeczywiście jest problem z ampem/daciem, bo T90 podpięte bezpośrednio do Opusa też szału nie robią. A przy skuteczności tesli Opus powinien im dawać radę.

 

A może to jest tak, że holografia ciem-ów jest nie do pobicia przez inne konstrukcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności