Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaki mobilny wzmacniacz słuchawkowy do AK KANN oraz Mr Speakers Ether


Introverder

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

No właśnie zastanawiam się czy w przyszłości (może stosunkowo bliskiej..) nie pomyśleć o dokupieniu do zestawu AK KANN oraz słuchawki Mr Speakers Ether mobilnego wzmacniacza, bo sam KANN - o Matko! - daje mu za mało prądu i słuchawki wtedy brzmią dużo gorzej, dużo gorzej niż np. na cma400i .. Brzmią kiepsko, widać, że brakuje prądu/wysterowania :/ .. A chciałbym może używać takiego zestawu na działce, by nie targać na działkę cma400i..

 

Oraz czy w ogóle warto w to iść, w takim wzmaku potrzebne by było wejście 2,5 mm jack BAL jak rozumiem, bo po niezbalansowanym nie warto byłoby puszczać sygnału, bo zbalansowane mocniejsze - chyba, że coś mylę, bo zielony w to jestem :( , bo może oba Line Out (3,5 mm oraz 2,5 mm) dają tyle samo mocy od siebie.

 

Nie wiem za czym powinienem w razie co się konkretnie rozglądać - miałoby to działać bez wpinania do gniazdka również, być najlepiej rozsądnych rozmiarów, wysterowywać poprawnie Mr Speakers Ether oraz nie rozbijać banku..

 

Nie wiem nawet dokładnie jakie wejścia/wyjścia powinien mieć taki sprzęt, rozumiem, że wyjście słuchawkowe 2,5 mm jack BAL, bo taką końcówkę będzie chyba mieć mój kabel.

 

Rozumiem, że może nie ma albo nie warto może iść we wzmaki mobilne z wyjściem słuchawkowym 2,5 mm jack balans, bo może jest ich niewiele, a po prostu pomyśleć o przejściówce końcówki kabla z 2,5 mm jack BAL na 3,5 mm niezbalansowane.

 

Mało ogarniam ten temat ;) .

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mój temat tu wyemigrował :);) .. Myślałem, że go skasowano a tu proszę jednak nie  :) .

 

No na Alo Audio Dual Mono mnie nie stać - przynajmniej teraz, bo to 1500 dolarów widzę, czyli u nas pewnie minimum 6 tys. jak nie lepiej, o ile dostępne.

 

Cayin C5 - 1000 -1300 gdzieś (?) w zależności czy z DAC-iem czy bez. A te z DAC-iem też można używać jako sam wzmak? Bo jednak z DAC-iem warto może brać bo zajmuje tyle samo miejsca, a jednak można wtedy używać rozumiem jako pełnoprawnego odtwarzacza w razie co takiego Cayina..

 

Trzeba by pewnie posłuchać by ocenić czy to pogarszałoby dźwięk np. w stosunku do tego z KANNA - w sensie jakby używać Cayina C5 - jako wzmacniacz słuchawkowy.

 

A ten Cayin C5 napędziłby te Mr Speakers Ether?

 

Rozumiem, że byłaby wtedy potrzebna jeszcze przejścióweczka z 2,5 mm jack BAL na 3,5 mm niezbalansowane(?) by podpiąć pod wyjście Cayina C5 lub Cayina C5 DAC, które jest 3,5 mm jack niezbalansowany?

 

A i coś do łączenia pewnie KANNA wtedy z Cayinem bym potrzebował i też zgaduję, że jakość kabla miałaby znaczenie..

 

Jak będę miał środki wolne, to może zainteresuję się tym Cayinem C5..

 

I po pierwsze dziękuję za odzew i jestem otwarty na sugestie, rady, tym bardziej cenne, kiedy samemu człowiek słabo ogarnia te sprawy. :)

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności