Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Odtwarzacz dla "zwykłego" użytkownika


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Chciałbym kupić odtwarzacz mp3 dla żony. Swego czasu tak ze 2 lata temu kupiłem jej xduoo x2 z którego była bardzo zadowolona lecz niestety wczoraj padł kompletnie.

 

Ostatnio nie mam za dużo czasu na czytanie artykułow i porównań dlatego mam do was pytanie.

Czy xduoo x2 dalej jest warte swojej ceny? 2 lata minęły a ten odtwarzacz jest ciągle w tej samej cenie :)

 

Jaka jest różnica między xduoo x2 a x3? Czy warto dopłacić te parę złotych?

 

Czy macie jakieś propozycje jaki odtwarzacz warto teraz kupić? Ani Ja ani moja żona melomanami nie jesteśmy więc myślę, że budżet to maks 400zł o ile warto wydać 200zł więcej niż za xduoo x2 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla kobiety to może dołożysz trochę i M1 Shanling kup jej. Na pewno się spodoba zarówno zewnętrznie jak i od strony audio 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje. Przeczytałem jedną recenzje i wygląda  mi to na ciekawy wybór. Może nie jest to jeszcze pewniak(cena) ale do rozważenia.

 

Pytanie tylko czy będzie współgrał z kossami porta pro bo takich używa moja małżonka ;)

 

Oczywiście czekam na dalsze propozycje.

Edytowane przez ElektroBart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest neutralny i raczej zagra nie tylko z nimi. Po za wysokoohmowymi słuchawkami to napedzi wszystko do 100 Ohm z przestrzennym, dobrze napowietrzonym dźwiękiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z kossami, melomanami nie jesteście, to może coś z SanDisk? Bateria zwykle około 20 godzin trzyma, są wzory kobiece, z mocą nie jest źle. Albo iPod. 

Jeśli ktoś nie ma audioświra, to ja bym szukał jak najlepszej funkcjonalności, bo SanDisk nie gra fundamentalnie gorzej od naszych audiofilskich świecidełek. Ja do tej pory często używam sansy sport z kartą 128 GB i o dziwo śmiga to. 25h grania na jednym ładowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio posłuchałem Clipa Zip i jednak było zdecydowanie gorzej - dźwięk bardzo ubogi w dynamikę. Ale ponoć Sport gra lepiej i jeśli jest nieco jaśniejszy, to do Kossów się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A M1 przy o dużo większej funkcjonalności 12-13 godzin na jednym ładowaniu a dźwięk (mam starą Sanse E250) jest na pewno lepszy. 12 godzin jest już niezłym wynikiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Jaro54 napisał:

A M1 przy o dużo większej funkcjonalności 12-13 godzin na jednym ładowaniu a dźwięk (mam starą Sanse E250) jest na pewno lepszy. 12 godzin jest już niezłym wynikiem 

Oczywiście. Zaznaczyłem, że przy założeniu że będą to te słuchawki i faktycznie nie mają audioświra :)

To ma znaczenie. Próbowałem na wielu osobach i ze słuchawkami z o wiele wyższej półki - jak się ktoś w to nie bawi, to bez znaczenia dla nich było czy grają z Pono, C4, xDuoo X3, czy że sporta. A gdy porównywali cenę, to jednoznacznie wskazywali na clipa. 

Dlatego taka rada z mojej strony. 

Czasami nawet na forum audio można udzielić porady czysto użytkowej :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam polecę Sanse Sport - dla zwykłego użytkownika powinna wystarczyć. Player ma niezłą moc, dobrą baterię i nieźle zgrywa się z wieloma słuchawkami.

 

edit: tylko sam miałem problem z kartą 64 GB która nie działała z playerem.

Edytowane przez Mcarto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W istocie, M1 z Kossami to ciekawe połączenie, jednak sądzę, że tańszy grajek również spełni swoje zadanie. :)
Sansy Sport nie testowałem, ale patrząc na powyższe wypowiedzi, powinien się sprawdzić. 

 

14 godzin temu, ElektroBart napisał:

Czy xduoo x2 dalej jest warte swojej ceny? 2 lata minęły a ten odtwarzacz jest ciągle w tej samej cenie :)

Moim zdaniem, tak, aczkolwiek ostatnio xDuoo zapowiedziało model Nano D3, który może okazać się godnym następcą x2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Mcarto napisał:

Sam polecę Sanse Sport - dla zwykłego użytkownika powinna wystarczyć. Player ma niezłą moc, dobrą baterię i nieźle zgrywa się z wieloma słuchawkami.

 

edit: tylko sam miałem problem z kartą 64 GB która nie działała z playerem.

U mnie śmiga Samsung 128 GB. Ale wchodzę tylko przez foldery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Mcarto napisał:

tylko sam miałem problem z kartą 64 GB która nie działała z playerem.

Pewnie wystarczy sformatować kartę programem FAT32 Format GUI, powinno pomóc. ;)

Większość kart o pojemności przekraczającej 32 GB, fabrycznie jest sformatowana do systemu plików exFAT, który w niektórych grajkach może być problematyczny.

Sam miałem sytuację z x2, w której korzystanie z takiej karty powodowało niewyświetlanie niektórych plików, czy nawet błąd przy próbie odtworzenia.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi! 

Jeśli chodzi o sansa clip sport to wizualnie mnie odpycha ale wezmę pod uwagę bo fajnie, że ma też własną pamięć :) 

 

Jeśli xduoo mini D3 pojawi się szybko i bigmaras'a to jest to kandydat na zwycięzce. Wygląda świetnie i jeśli tylko gra tak samo lub lepiej jak x2 to biore :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć :)

Mam pytanie: jaki odtwarzacz mp3 (też dla "zwykłego" użytkownika) będzie miał możliwość sterowania (pauza/start/ciszej/głośniej) za pomocą słuchawek? Czy to w ogóle zależy od odtwarzacza czy od samych słuchawek? Mam leciwą już mp3 Creative Zen Nano Plus, z rozwaloną klapką i słuchawkami od telefonu Samsung - sterowanie słuchawkami na niej nie działa (działa tylko na telefonach) i myślę o zakupie jakiegoś odtwarzacza, ale zależy mi na sterowaniu za pomocą słuchawek, bo używam głównie przy uprawianiu sportu i czasem jest potrzeba zatrzymać/wznowić odtwarzanie. Zastanawiam się nad Sansą Clip Sport, ale nie wiem czy to dobry wybór pod tym kątem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od @bigmarasweź xDuoo nano D3, tylko zapytaj czy ma sterowanie ze słuchawek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w oprogramowaniu odtwarzacza i gniazdo musi być odpowiednio podłączone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ten budżet. Shanling M1 np, gra pięknie, wygląda pięknie i przeszło pińcet kosztuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bierz xDuoo nano D3 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54 tylko 12-13h pogra po Bluetooth; jak wyciągasz tyle z M1 po kablu, to napisz jak to robisz, bo mi ~9h trzyma zgodnie z opisem producenta.

 

Clip Sport gra przyzwoicie, zdecydowanie mniej bagnisto i leniwie niż Clip+ czy Zip. Jednakże nie kupisz go teraz tak łatwo - zastąpili go Sportem Plus, to samo, tylko dodali BT i podnieśli lekko cenę :)

Grajki ze stajni Xduoo zagrają lepiej, więcej pary mają i nie boją się ciut bardziej wybrednych słuchawek. X3 ma dodatkowo możliwość instalacji Rockboxa, wtedy gra to fajniej i jeszcze kombajn funkcjonalny się robi.

Zresztą i tak najważniejsze to zgranie ze słuchawkami o od słuchawek będzie najbardziej efekt końcowy zależeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie M1 słucham po BT i to dla mnie jest wyznacznikiem właśnie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności