Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio X1 II czy Shanling M1 do 600 zł? A może coś innego?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dysponuję budżetem do 600 zł i planuję zakup odtwarzacza do Soundmagic E80. Jako że na nich raczej się nie skończy to chciałbym zakupić właśnie jakiś lepszy sprzęt.

Który z tych odtwarzaczy lepiej się zgrywa Waszym zdaniem z E80? Czy w tej cenie znajdę coś lepszego? 

Słucham wielu gatunków muzyki, więc poszukuję czegoś uniwersalnego

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzycznie: oba są ciekawe - X1 bardziej basowy, M1 bardziej neutralny, z lepszą kontrolą basu i lepsza prezentacja wokali.
Soft: w X1II tragedia, muli, chodzi wolno, gapless tylko na FLAC
Bateria: w X1 parę h dłużej pogra

Jak planujesz słuchawki z solidnym basem to wg mnie M1 jest lepszą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno M1, jest bardziej muzykalny i można zaplanować na dłuższe używanie. Bateria ok 12 godzin przy wyłączonym ekranie i po BT. Funkcjonalnie też bardzo dobrze możesz używać np jako dac do komputera 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jaro54 napisał:

Na pewno M1, jest bardziej muzykalny i można zaplanować na dłuższe używanie. Bateria ok 12 godzin przy wyłączonym ekranie i po BT. Funkcjonalnie też bardzo dobrze możesz używać np jako dac do komputera 

Brzmieniowo oba są bardzo spoko, dużo zależy od planowanych słuchawek.

M1 głównie wygodą i płynnością działania miażdży, reszta raczej subiektywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony mocą nie grzeszy, w stosunku do obu ma jej dużo mniej. Więc raczej niezbyt przyszłościowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, everfading napisał:

A np. używany Sony A25? Tak tylko rzucam pomysł, kiedyś bardzo mi się podobała charakterystyka brzmienia Walkmanów.

Nie znam charakterystyki ich brzmienia, więc raczej odpada.

W takim razie raczej zdecyduję się na M1. Czy są tu osoby które sprawdzały ten Player w duecie z E80 i chcą się podzielić wrażeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem e80 mam E10 i grają z M1 bardzo fajnie. Mniej mulącego basu, większa przestrzeń dużo lepiej niż Fiio X-1 I gen. Szczegółowość większą ale bez pozbawienia muzykalności 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na M1 i jestem zadowolony.

Jednak chciałem przetestować funkcję DAC i po podpięciu odtwarzacza do laptopa w sumie nic się nie dzieje oprócz tego że menadżer urządzeń pokazuje jakiś problem.

Powinienem ściągnąć jakieś sterowniki? Póki co  nie znalazłem żadnego rozwiązania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na M1 i jestem zadowolony.
Jednak chciałem przetestować funkcję DAC i po podpięciu odtwarzacza do laptopa w sumie nic się nie dzieje oprócz tego że menadżer urządzeń pokazuje jakiś problem.
Powinienem ściągnąć jakieś sterowniki? Póki co  nie znalazłem żadnego rozwiązania.
Pozdrawiam
Jest na forum temat o shanlingu, tam chyba było rozwiązanie problemu. I chodziło chyba właśnie o sterowniki. Poszukaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz ściągnąć Link driver to po pierwsze, a także w ustawieniach zmienić w USB na DAC. Ale najpierw ściągnij driver i zainstaluj a potem po zmianie w ustawieniach na USB dac podłącz M1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie firmware tylko driver do M1, jest na tej stronie 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności