Skocz do zawartości

Wygrzewanie słuchawek planarnych - prawda/fałsz


Introverder

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież i Hifiman, i Audeze wyraźnie zastrzegają, że ok. 100/150h grzania dzieli nabywcę od kontaktu z absolutem. Nie wierzysz im, czy co?!!!!????? Wyraźnie piszą, że do produkcji ich niezawodnych, najwyższej jakości wyrobów zostały użyte starannie wyselekcjonowane komponenty i materiały!!!! One muszą chwilę ze sobą popracować i się polubić. No nie bądź ignorantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygrzewanie Hifiman he 400i bardzo dużo zmieniło, tj. pojawiła się góra a środek przestał być nachalny tylko bardzo mocno się wycofał, również Oppo PM3 po wygrzaniu dostały bas bardzo podobny do tego z Focal Elear, więc tak!, szczególnie słuchawki planarne są podatne na wygrzewanie. Jak widać potwierdza to również @audionanik :P Grzać, grzać i jeszcze raz grzać, warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że warto grzać na głowie. 

Moim zdaniem wygrzewanie należy traktować jako złożenie dwóch procesów: faktycznego wygrzewania i adaptacji naszych zmysłów do obcowania z tym akurat dźwiękiem. 

O ile jeszcze grzanie słuchawek podczas gdy nie słuchamy rozumiem, to nie do końca kumam słuchanie na innych i czekanie aż te nowe "dojdą" - dla mnie efekt jest dużo bardziej zauważalny jak nałożymy adaptację słuchu na układanie się sprzętu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZenekHajzer napisał:

Ja tylko dodam, że warto grzać na głowie. 

Moim zdaniem wygrzewanie należy traktować jako złożenie dwóch procesów: faktycznego wygrzewania i adaptacji naszych zmysłów do obcowania z tym akurat dźwiękiem. 

O ile jeszcze grzanie słuchawek podczas gdy nie słuchamy rozumiem, to nie do końca kumam słuchanie na innych i czekanie aż te nowe "dojdą" - dla mnie efekt jest dużo bardziej zauważalny jak nałożymy adaptację słuchu na układanie się sprzętu. 

 

Zakladajac ze ktos slucha 2 godziny dziennie to dojscie do 200 godzin zajmie 5 miesiecy. Grajac 24/7 po 8 dniach masz jeszcze 6 dni na posluchanie sobie wygrzanego sprzetu i podjecie decyzji czy go zwrocic czy zostawic. Jak prosto z pudla sieje sybilantami to mam zgrzytac zebami ze moze mi to zagra czy lepiej testowac gotowy produkt?

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spawn napisał:

 

Zakladajac ze ktos slucha 2 godziny dziennie to dojscie do 200 godzin zajmie 5 miesiecy. Grajac 24/7 po 8 dniach masz jeszcze 6 dni na posluchanie sobie wygrzanego sprzetu i podjecie decyzji czy go zwrocic czy zostawic. Jak prosto z pudla sieje sybilantami to mam zgrzytac zebami ze moze mi to zagra czy lepiej testowac gotowy produkt?

Przecież napisałem wyraźnie:

"O ile jeszcze grzanie słuchawek podczas gdy nie słuchamy rozumiem, to nie do końca kumam słuchanie na innych i czekanie aż te nowe "dojdą" - dla mnie efekt jest dużo bardziej zauważalny jak nałożymy adaptację słuchu na układanie się sprzętu. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He400s mi się wygrzewały przez +- 3 kwartały. 
I od tamtego momentu absolutnie zmieniły swoje granie. Z lekkiego, eterycznego lekko po bardzo muzykalne, z lekko cofniętą średnicą (w stosunku do tego co było) i lepszą sceną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co piszecie, bo sam jestem ciekaw jak się zmienią moje Mr Speakers Ether, jak dla mnie bardziej naturalna wersja od wersji Flow i odrobinę też tańsza. Słuchawki mają angażujący typ grania, z głębią i poczuciem równowagi i b. naturalnej sceny :) . Wg mnie grają niesamowicie zjawiskowo :) . Pierwsze słuchawki, w których do niczego się nie mogę chyba przyczepić jeśli idzie o brzmienie :) .

 

Z tym, że podobno jeśli coś się nam już podoba, to będzie tylko bardziej.

 

Tyle, że to nie słuchawki do DAP-a, bo potrzebują dużo prądu, więc nawet taki KANN ich nie wysteruje..

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mi Pigwy zmiękły po kilku dniach używania i recenzji @Spawna.

Nowiuteńkie Sundary prosto z pudła trochę dawały piaskiem po wysokich i też były twardawe. Już po kilku/nastu godzinach wygrzewania samopas (dość głośno) i ponownym odsłuchu znacznie im się poprawiło - jest bardziej gładko, mięcej harmonijniej i o dziwo bardziej selektywnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdzić ten mit musiałbyś korzystać przez jakiś czas z danych słuchawek, a potem otrzymać nówki i porównać podpinając jednocześnie obie pary do tego samego wzmacniacza. Po zmianie na inny model słuchawek mózg przyzwyczaja się i jest to moim zdaniem znacznie bardziej istotne (drugi najważniejszy czynnik oprócz zmiany słuchawek) wpływający na odbiór dźwięku w tym wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hifiman zwykle podawał że ich słuchawki trzeba wygrzewać ok 150h.

Zresztą temat wałkowany od lat, a są pomiary słuchawek nowych i po 150/200h grania więc każdy może sobie sprawdzić samemu jakie zaszły zmiany chociażby na przykładzie NHC. Nie będę linkował, bo zaraz ktoś napiszę, że złe pomiary, zła metodologia, brak doktoratu, zły wzmacniacz, za mało tatuaży, za dużo kolczyków, czarny, bez włosów itp.

Edytowane przez Palpatine
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacmiszcz92 napisał:

Naprawdę. Prędzej przyzwyczaisz się do tonalności nowych słuchawek niż usłyszysz różnicę po wygrzaniu.

 

@Palpatine Wszyscy tak mówią, więc musi to być prawda. Nie rozumiem tego argumentu 🤦‍♂️

Przecież część słuchawek zmienia się tak drastycznie, że nawet nie potrzeba pomiarów aby to stwierdzić.

Nie wiem co wszyscy mówią, wystarczy zaufać swojemu słuchowi. A jak ktoś jest przygłuchy, lub ma niewyćwiczony słuch to co mu dadzą wykresy? Znajdzie ich w necie dziesięć a argumentów setki aby je zanegować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

No śmiało, wymień te zmiany skoro tak dużo się zmienia :)

W którym modelu słuchawek, bo miałem ich kilkadziesiąt?

Teraz mam UM Mest MK2 i pisałem na muzostajni ich małą recenzje. Zajrzyj wcześniej na recenzje @tommir na wokolsłuchawek, później na moją i wyciągnij wnioski :)

Już nie wspominając zmian w NHC które są nawet pomierzone.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacmiszcz92 napisał:

Wydaje mi się, że po to powstał ten temat, aby zebrać informacje z różnych źródeł i je podlinkować.

Czemu zatem nie linkujesz tylko oczekujesz wiedzy na tacy?

 

3 minuty temu, audionanik napisał:

Ty tak na serio z tym wykładem?:D

Jakby Ci burek strzelał w uszy też byś już niewiele słyszał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem już co jest główną przyczyną odczuwalnych zmian dźwięku podczas "wygrzewania". Z tymże to "wygrzewa" się mózg, a nie słuchawki. Każdy może to sprawdzić na dowolnym sprzęcie i słuchawkach (niekoniecznie nowych). Próbujesz udowodnić, że jest inaczej, ale nie napisałeś nic konkretnego.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podaj linki na potwierdzenie swoich słów skoro sam oczekujesz ich od innych, którzy mają inne zdanie.

Cześć słuchawek nie wykazuje żadnych zmian, inne  wykazują je w mniejszym bądź większym zakresie. Najczęściej i największe są to zmiany w słuchawkach gdzie przetwornik oparty jest na biocelulozie, co jest potwierdzone wykresami i setkami stron opisów chociażby na tym forum. Jeśli opinie innych osób oraz wykresy Cię nie przekonują to czego więcej oczekujesz? Wykresy są dostępne za darmo i dla każdego, wystarczy umiejętność obsługi wyszukiwarki i 5 min czasu.

 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności