Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne do ~500zł + karta dźwiękowa/wzmacniacz


Raetav

Pytanie

Witam!

Poszukuję dobrych słuchawek nausznych do 500zł, głównym przeznaczeniem będzie słuchanie muzyki (jakżeby inaczej :D) + czasem gry (głównie FPSy CS:GO, RPGi), filmy/seriale.

Słuchawki tylko do użytku domowego, więc mobilność etc. nie ma znaczenia, mile widziana konstrukcja otwarta (do grania chyba taka opcja najlepsza + i tak nikomu nie będę przeszkadzać ;))

Co do muzyki, konkretnie gatunków, to wszelkiej maści rock, od folk rocka po hard rock, muzyka bardziej "naturalna" (folk nordycki).

Przeglądając internety natknąłem się na mocno chwalone AKG K612 PRO, ale nie jestem jakimś audioznawcą i nie bardzo wiem jak one się sprawdzą do moich "wymagań".

Dodatkowo słuchawki będą podłączone do laptopa, więc pewnie żeby były jakkolwiek użyteczne (wykrzesanie z nich jak najwięcej możliwości) przydałaby się jakaś karta/wzmacniacz? Z racji że to laptop to w grę wchodzą tylko wersje na USB. Tutaj nie podaję ceny, bo się nie znam (aczkolwiek liczę na "roztropność") ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

2 miesiące minęły, ja i tak nie znalazłem czasu nigdzie wpaść nic przesłuchać ;P Dlatego byłbym wdzięczny za jakąś pomoc ;) Zależy mi jak najbardziej na naturalności grania, inaczej - neutralności.

Z aktualnych K514 jestem zadowolony, aczkolwiek szału też nie ma, chciałbym je wziąć do pracy, a do domu kupić coś z wyższej półki.

 

+zewnętrzna karta/wzmacniacz (nie wiem za bardzo czym to się różni :D), całość do 700, max 800zł

Edytowane przez Raetav
nie chcę dublować posta, mały dodatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może zastanów się nad Musical Fidelity MF 100. Na amazon.de za 44,49 euro. W tej cenie lepsze znaleźć bardzo trudno. Są nauszne ale jak nauczysz się je prawidłowo zakładać to 7-8 godzin w nich to nie problem. Mam je przeszło rok i każdy powrót do nich to banan na gębie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak na zamknięte to bardzo duża. Muzyka gra wokół ciebie a nie w głowie. Bardzo dobre słuchawki szczególnie jak będziesz używał ich w domu, bo izolacja jest raczej średnia. Ale jakość dźwięku pozwoli Ci odkryć na nowo utwory które już znasz :) usłyszysz czego nie słyszałeś wcześniej, no niestety niedoróbki nagrań też usłyszysz. Przy cenie z Amazon.de nie mają konkurencji wg mnie. Jak @Superatanapisał o ich wersji półotwartej czyli MF 200 że ich cena z Ibood.com.pl była czystą kradzieżą, ale ze strony kupujących bo słuchawki tak grające nie mogą tak mało kosztować :) chyba to najlepsza rekomendacja 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Drążę temat ;) a np. polecane często Audiotrak Prodigy Cube BE?

 

Oczywiście mam na myśli rozwiązanie pewnie 'tymczasowe' i w przyszłości kupno czegoś dużo mocniejszego, ale to kwestia dopiero przyszłego roku, więc na ten moment szukałbym jakiegoś i tak DACa/wzmacniacza.

 

Co do MF 100, przez lata miałem AKG i jestem zadowolony (słuchawki za niecałe 200zł), a mówi się, że przyzwyczajenie to druga natura człowieka... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przy cenie z Amazon.de są warte spróbowania zmiany przyzwyczajeń. Gdyby nie zmieniać ich to dziś jeszcze byśmy na drzewach siedzieli i tamtamami nadawal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak dołożysz troszke to masz DragonFly Black + DT990.Ja za pomocą forum zakupiłem w końcu DT990 i razem z ważką zgrywa sie to imponująco świetnie.Do każdej odmiany metalu, rocka, nawet stary przerdzewiały HC/Punk daje zarąbisty feeling.

Słuchając prog rocka(Camel, Floydzi) odkryłem muzykę na nowo na tych słuchawkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności