Skocz do zawartości
Astell&Kern Billie Jean - PREORDER Więcej informacji... ×
Ultrasone w super cenach Więcej informacji... ×
BratBot

Podłączenie zewnętrznej karty dźwiekowej do laptopa, i jaką kartę kupić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Moi Mili,

sytuacja jest następująca. Mam głośniki podpięte do monitora, który z kolei jest podpięty do laptopa przez HDMI (patrz moje dzieło w paincie).  Gdy podpinam głośniki bezpośrednio do lapka, to nie mam dźwięku. To raz.

Dwa. Jako że to przeciętny laptop, jakość dźwięku to totalna kupa.  Próbowałem Creative Sound Blaster Play 2 - w zasadzie bez zmian w jakości.

1. Poprawcie mnie jeśli się mylę.  Kwestia tego aby dźwięk był bezpośrednio z komputera, to kwestia tylko ustawień w windowsie.

2. Jaką zewnętrzną kartę dźwiękową  kupić do 300-350 zł?

Nowy obraz mapy bitowej.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy co to za głośniki, tym budżetowym to i karta nie pomoże.

tak, zmieniasz wyjście dźwięku w urządzeniach odtwarzania(prawy klik myszy na ikonie głośności),

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmiana karty dźwiękowej nic nie da. Cyfrowe audio idzie przez HDMI to monitora który ma wbudowany DAC. jeżeli chcesz sprawdzić jak będą grały prosto z laptopa musisz zmienić domyślne urządzenie do odtwarzania w Windowsie i ofc podpiąć je do jacka w lapku. Swoją drogą nie wiem czy warto wydawać aż tyle na źródło dla tych głośników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie powiem mam ból dupy. Jak miałem stacjonarkę (na AGP - lata temu), to wydałem dosłownie 30zł (!) na Creative ct4830. I o mało z butów nie wyskoczyłem taka była różnica, i to na głośnikach za ~160zł!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale przecież dźwięk można  póścić oddzielnie z laptka  poprzez  smsl M2, w czym problem>?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi