Skocz do zawartości

"Klasa" Słuchawek


Brain

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Rafacio napisał:

Pytanie co kto rozumie przez lepiej, a co przez inaczej.

Mam na myśli podajmy na przykładzie akg że modele z serii K2 nie zagrają jak np seria K7, co by nie zrobić (oczywiście odpowiednio napędzając oby dwa modele) raczej zawsze będzie górą K7. Czystość, format, scena itp. 

I tutaj moje pytanie kiedy zaczyna się już ten  poziom powiedzmy wysoki że nie ma deklasacji a jedynie inne brzmienie.

Edytowane przez Brain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według moich doświadczeń ten poziom gdzie nie da się lepiej i będzie już tylko inaczej to AKG K1000, ale mogę się mylić, nie słuchałem przecież he90 ani staxów 009 czy też r10 (dynamiki) :) ale coś czuje, że to będzie po prostu inne granie.

Edytowane przez bakus1233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podzielił sprzęt, który przerobiłem na 4 klasy:

 

I - taka, którą nie warto się interesować

II - K7xx, K550, HD600/650, DT880, X2, R70X, H6v2, P7 i cała masa innych

III - T1, HD800, NH, D7200, TH610, Listeny (!), HE-560, 5LE, 500 i jeszcze kilka innych

IV - HE1000, Ethery Flow, Lambdy

 

Połówki dałbym chyba tylko 2 słuchawkom: PM3 między II/III, Eleary pomiędzy III/IV.

 

Co jest lepsze/gorsze w danej klasie? To zależy od preferencji, materiału, synergii.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już takie NigtHawki kupujemy używane za 1,4tys, są takie okazje, i właściwie jak je dobrze napędzić...to nie mają się czego wstydzić i ze słuchawkami za 5/10tys.

Odwrotnie ,często te droższe będą się wstydzić w jakimś zakresie.

3/4tys i już mamy słuchawki często pełne w przekazie, jak T1 rev2 lub Eleary....drożej to już będzie większa scena albo nacisk na jakiś zakres.

Czyli wychodzi na to że trzeba polować na używane słuchawki z tej półki 3/4tys:)

A jak z innej beczki ,to takie Staxy Lambda,pozamiatają przekazem konkurencję do 10tys....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ileż Rafacio można chodzić w garniturze i do filharmonii tudzież sali koncertowej lecieć?

Jak chcesz imprezę rozkręcić to K701...się nie nadają...he,he.

Chyba że bas mod zrobić to nagle inne słuchawki:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Brain napisał:

Mam na myśli podajmy na przykładzie akg że modele z serii K2 nie zagrają jak np seria K7, co by nie zrobić (oczywiście odpowiednio napędzając oby dwa modele) raczej zawsze będzie górą K7. Czystość, format, scena itp. 

I tutaj moje pytanie kiedy zaczyna się już ten  poziom powiedzmy wysoki że nie ma deklasacji a jedynie inne brzmienie.

 

Podam Ci przykład.

Eleary, T1, HD800, HD800S ... no i może K812 i pewnie jeszcze ktoś coś znajdzie, to w miarę podobny poziom.

Czy mogę z 99% pewnością powiedzieć, że Utopie są lepsze od Elearów? Tak. Ale pewność spada w bezpośrednim porównaniu Utopii z HD800. I spada jeszcze bardziej w porównaniu z T1. Dalej to jest 90ileśtam %, ale przez to, że grają inaczej, jest wiele osób które weźmie to teoretycznie gorsze brzmienie bo bardziej im pasuje. Więc niby są gorsze, ale nie na tyle, żeby wziąć te lepsze słuchawki z inną sygnaturą. Czy jeśli ktoś lubi oglądać mecze piłki nożnej z hi endowym sprzętem, można znaleźć lepsze słuchawki niż HD800? No nie można, tylko wtedy poczujemy się jak na stadionie. Więc czy HD800 zaliczają się do grona tych najlepszych? No nie, bo są na poziomie Elearów, które są gorsze od Utopii.

 

Weźmy takie Hawki - nie ma dynamików, które zagrają w ten sposób. Ja ich nie lubię, ale osoby którym takie brzmienie się podoba wzięłyby je zamiast zwiewnego lekkiego i przejrzystego brzmienia susvar. Bo nie lubią takiego grania. Ale susvary technicznie są lepsze. Tylko znowuż nie są lepsze,jeśli ktoś chcę poczuć zapach whisky i papierosa w zatłoczonym klubie jazzowym podczas słuchania. Bo absolutnie tego nie robią, wręcz są w tym elemencie tragiczne, fatalne i absolutnie beznadziejne.


Twoje pytanie jest o tyle trudne, że nie wszyscy najlepsi przedstawiciele różnych brzmień znajdują się na jednym pułapie cenowym. A są osoby dla których brzmienie Hawków jest tym najbardziej pożądanym ( wśród dynamików ). Są tacy,którzy wezmą HD800 ponad wszystko, bo nic nie ma tak sztucznej i absurdalnie napompowanej ... znaczy się potężnej i rozległej sceny. 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Soundman1200 napisał:

Ale ileż Rafacio można chodzić w garniturze i do filharmonii tudzież sali koncertowej lecieć?

Jak chcesz imprezę rozkręcić to K701...się nie nadają...he,he.

Chyba że bas mod zrobić to nagle inne słuchawki:P

Dla mnie się nadają. Najlepsze słuchawki do ostrego metalu.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Rafacio napisał:

Dla mnie prawie wszystko jest gorsze od K701, a nie inne. A co?

Inne to np. K501.

Dla Ciebie, ale tak obiektywnie to k701, to takie średniaki ;)

Podobnie mam z altusami 300. Dla mnie są fajne, ale obiektywnie, to są po prostu słabe kolumny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Firegon napisał:

Ale susvary technicznie są lepsze.

 

Problem z takimi podziałami jest taki, że trudno zdefiniować co to jest lepsze. Bo i dlaczego Susvary lepsze - przenoszą więcej mikrodetalu? Ale Hawki są skonstruowane z innym zamierzeniem i mikrodetal nie jest ich priorytetem, dlatego są gorsze? Nie, po prostu inne. To tylko przykład, nie zachęta do precyzyjnych porównań ;).

 

Dla mnie klasy są cztery, chociaż nieco inne niż wymienił Karmazynowy.

Klasa I budżetowa - średnio poniżej 400zł. Zdarzają się perełki, grające ponad swoją klasę.

Klasa II średnia - do 1500zł, da się znaleźć naprawdę solidne nauszniki, również perły.

Klasa III wyższa - od 1500 do 3000zł. Rozpiętość duża, ale w tej klasie da się już sięgnąć wyżyn jakościowych.

Klasa IV high-end - od 3000zł w górę. Tutaj najczęściej już nie jakość jest problemem/celem, a barwa, specyfika, dopasowanie pod gust itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, timecage napisał:

Dla mnie klasy są cztery, chociaż nieco inne niż wymienił Karmazynowy.

Klasa I budżetowa - średnio poniżej 400zł. Zdarzają się perełki, grające ponad swoją klasę.

Klasa II średnia - do 1500zł, da się znaleźć naprawdę solidne nauszniki, również perły.

Klasa III wyższa - od 1500 do 3000zł. Rozpiętość duża, ale w tej klasie da się już sięgnąć wyżyn jakościowych.

Klasa IV high-end - od 3000zł w górę. Tutaj najczęściej już nie jakość jest problemem/celem, a barwa, specyfika, dopasowanie pod gust itd.

Jakieś przykładowe modele do każdej klasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karmazynowy napisał:

Ja bym podzielił sprzęt, który przerobiłem na 4 klasy:

 

I - taka, którą nie warto się interesować

II - K7xx, K550, HD600/650, DT880, X2, R70X, H6v2, P7 i cała masa innych

III - T1, HD800, NH, D7200, TH610, Listeny (!), HE-560, 5LE, 500 i jeszcze kilka innych

IV - HE1000, Ethery Flow, Lambdy

 

Połówki dałbym chyba tylko 2 słuchawkom: PM3 między II/III, Eleary pomiędzy III/IV.

 

Co jest lepsze/gorsze w danej klasie? To zależy od preferencji, materiału, synergii.

Trochę takie szufladkowanie co może komuś się nie podobać.

I - taka, którą nie warto się interesować

II - K7xx, K550, HD600/650, DT880, X2, R70X, H6v2, P7 i cała masa innych -> D7200, TH610, Listeny (!),

III - T1, HD800, NH, D7200, TH610, Listeny (!), HE-560, 5LE, 500 i jeszcze kilka innych

IV - HE1000, Ethery Flow, Lambdy, D8000, HE90

 

Tylko tu dochodzą także osobiste preferencje takie jak wyjątkowa wielkość sceny hd800 co może przeważyć nad inne modele.

Między II a III nie ma ogromniej różnicy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie słuchać tych bzdur o klasach 1 zł, 3 - 5 tys zł. itd. Audiofilski bełkot...

 

Na Twoje pytanie są tylko 2 prawidłowe odpowiedzi:

 

1) Sony R10 - wszystko poniżej to słuchawki niedorobione, które różnią się tylko innym zestawem wad i zniekształceń dźwięku.

 

2) Beyerdynamic dt48 - wszystko inne, to słuchawki sztucznie upiększone, które różnią się tylko innym zestawem wad i zniekształceń dźwięku.

 

;):):P

 

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Brain napisał:

Jakieś przykładowe modele do każdej klasy?

Pierwsze lepsze co do głowy przychodzą:

I - CAL, Superlux HD330, Somic

II - Focal Listen, B&O H6 2gen, MSR7

III - FAD Sonorus VI, Oppo PM-3, Audioquest Night*, Fostex TH610

IV - Audeze seria LCD, wstępne modele Staxów, Ethery itd.

Każdy tu wymieni inne modele, mi się akurat takie kojarzą.

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Kuba_622 napisał:

Proszę nie słuchać tych bzdur o klasach 1 zł, 3 - 5 tys zł. itd. Audiofilski bełkot...

 

Na Twoje pytanie są tylko 2 prawidłowe odpowiedzi:

 

1) Sony R10 - wszystko poniżej to słuchawki niedorobione, które różnią się tylko innym zestawem wad i zniekształceń dźwięku.

 

2) Beyerdynamic dt48 - wszystko inne, to słuchawki sztucznie upiększone, które różnią się tylko innym zestawem wad i zniekształceń dźwięku.

 

;):):P

 

No właśnie, chyba Staxów nie słuchał...Jakby posłuchał to by się przez tydzień tarzał we własnych odchodach i płakał rzewnie z przeprosinami, ....

Chłopie ,są Staxy....a potem długo nic, i nie mają wad, te Staxy...tylko słuchacz ma za słaby tor by je napędzić w 100%, zamiast w 98% za te 3 tys zł....

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Compton napisał:

Skąd masz wyłączność na prawdę?

 

Przecież tylko żartowałem...

 

9 minut temu, Soundman1200 napisał:

No właśnie, chyba Staxów nie słuchał...Jakby posłuchał to by się przez tydzień tarzał we własnych odchodach i płakał rzewnie z przeprosinami, ....

Chłopie ,są Staxy....a potem długo nic, i nie mają wad, te Staxy...tylko słuchacz ma za słaby tor by je napędzić w 100%, zamiast w 98% za te 3 tys zł....

 

 

Dementuję! Mieszkam 3 ulice od polskiego dystrybutora Staxów, więc słuchałem napędzone w 100%, chyba, że polski dystrybutor też nie słyszał ich napędzonych w 100%, ale to w takim razie czemu tak drogo sobie za nie liczy? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności