Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio F9 Pro


przemek59

Rekomendowane odpowiedzi

Od tygodnia cieszę się nowymi słuchawkami. Fiio F9 Pro to w pewnym sensie upgrade flagowych słuchawek tej firmy. Podwójny przetwornik armaturowy firmy Knowles ( TWFK-30017-000)odpowiadający za średnie i wysokie tony to nowy element konstrukcji będacy odpowiedzią na uwagi klientów dotyczące zbyt ostrego ich zdaniem dżwięku w zakresie 8 Khz. Pozostawiono natomiast z poprzedniej wersji przetwornik dynamiczny o srednicy 9,3 mm. Poza tym akcesoria wzbogacono o zgrabny neoprenowy pokrowiec i 3 rozmiary wkładek piankowych. Dopracowano również design, dodatkowo oznaczono kolorami lewy i prawy kanał umieszczajac pierścienie odpowiednio niebieski i czerwony. Słuchawki są bardzo ergonomiczne, nie są uciążliwe nawet podczas używania przez kilka godzin. Dobrze układają się w uchu, chociaż początkowo miałem kłopoty z właściwym ich ułożeniem...

Pierwsze wrażenie z odsłuchu mam bardzo dobre, szczególnie podpinając kabel ze zbalansowaną końcówką. Bardzo bogate brzmienie w zakresie średnich i wysokicz częstotliwości, szeroka i głęboka scena muzyczna. Troche brakuje mi nardziej zdecydowanych basów, do których przyzwyczaiły mnie słuchawki niższej klasy, ale być może to kwestia dobrania odpowiednich wkładek. Wczoraj słuchając "Brothers in arms" Dire Strtaits odkryłem sporo dźwięków, które umykały wcześniej mojej uwadze. 
Fiio F 9 Pro świetnie współpracują z odtwarzaczem Shanling M3s. 

Odsłuchiwałem kiedyś w sklepie Mp3 store w Krakowie F9 i widzę zdecydowaną poprawę. Na ostateczny werdykt jeszcze za wcześnie, ale pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne.
Tutaj link do krótkiego filmiku, który zrobiłem po odpakowaniu przesyłki.

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham F9 PRO i porównuję od kilku dni. Bardzo dobre słuchawki!

 

Jednocześnie poszli w inną stronę, niż się spodziewałem i sugerował dopisek PRO. Kawał mięcha w basie, dobra dynamika, wysoka rozdzielczość i rzeczywiście łagodniej w górze. F9 wolę na piankach, a F9 PRO na silikonach również spoko.

 

W tipsach ogólnie można przebierać, tak jak widać na unboxingu zrobionym przez @przemek59. Według mnie najlepsze sonicznie są te czarne tipsy (z czarnymi trzepieniami). Z szarymi (z czerwonymi trzpieniami) mam problemy z izolacją, a one powinny być najmniej basowe (szerokie wyloty). Pianki trochę za małe i również duża średnica.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2017 o 14:40, maciux napisał:

Słucham F9 PRO i porównuję od kilku dni. Bardzo dobre słuchawki!

 

Jednocześnie poszli w inną stronę, niż się spodziewałem i sugerował dopisek PRO. Kawał mięcha w basie, dobra dynamika, wysoka rozdzielczość i rzeczywiście łagodniej w górze. F9 wolę na piankach, a F9 PRO na silikonach również spoko.

 

W tipsach ogólnie można przebierać, tak jak widać na unboxingu zrobionym przez @przemek59. Według mnie najlepsze sonicznie są te czarne tipsy (z czarnymi trzepieniami). Z szarymi (z czerwonymi trzpieniami) mam problemy z izolacją, a one powinny być najmniej basowe (szerokie wyloty). Pianki trochę za małe i również duża średnica.

Czyli jest różnica między F9 a F9 pro ? W kwestii dźwięku ? Ogólnie warto by zmieniać czy lepiej pozostać przy F9 na piankach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica, ale jednocześnie słychać, że to rozwinięcie założeń F9 - z głębszym basem, wyższą rozdzielczością, bardziej zarysowanym dźwiękiem (mocniejszy kontur). Czeka mnie jeszcze trochę porównań, ale jak na razie wolę F9 Pro od F9 na piankach i uważam, że to lepsze słuchawki.

 

Warto poczekać i w miarę możliwości porównać oba modele. Z tego co widzę F9 Pro są droższe o 30-40 dolarów. Zobaczymy jak przełoży się to na cenę w PL.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki !

Tu dane wersji Pro

http://www.fiio.net/en/products/74#F9PRO

 

 

A my tu jeszcze o F9 a na Sieci piszą coś o FiiO FH1

http://fiio.net/en/story/614

89 dolarów na AliExpress

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciux a jak zgrywają się te nowe F9 PRO z FIIO X5 III? Nie męczą w wokalizie przez za bliskie jej podanie? U mnie fiołek "gra" z PM3 i nachalność i wypchnięcie wokali jest nie do zniesienia, wręcz wtłaczane są do samego środka głowy, faktura się rozmazuje, robi się efekt męczącej kakofonii znany ze sprzętu stereo  ("nałożyły się" te same cechy brzmienia w słuchawkach i DAP-ie). Za to już w połączeniu X5III z Fostexem TH 610 tej męczącej ściany dźwięku nie ma. Stąd pytanie jak to wygląda w połączeniu z F9 PRO? :) Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Dziś tak dla sprawdzenia pierwszy raz podpiąłem F9Pro do Fiio K5 i jakbym inne słuchawki miał... dźwięk się ożywił...  widać lubią dużo mocy.. generalnie fajny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na kablach stołowych efekt mikrofonów jest niewielki.

komfort noszenia bardzo dobry, ja osobiście mogę ich używać kilka godzin, często mam je w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

od siebie dodam że mam je obecnie w zapasie bo przeszedłem na FH3 ale byłem z nich bardzo zadowolony zarówno od strony jakości dźwięku jak i wygody użytkowania jedyne co może przeszkadzać to trochę ostra zbyt jasna góra.

Edytowane przez treash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności