Skocz do zawartości
  • 1

Słuchawki nauszne do 2 tys. zł (Sony 1000xm2 vs. Boss QC35)


andrew9

Pytanie

Witam, 

 

Przymierzam się do zakupu słuchawek nausznych. Generalnie wiele przemawia za modelem Sony MDR 1000XM2, ale cały czas się zastanawiam). 

 

W skrócie moje wymagania:

 

- bezprzewodowość (nie jest niezbędna, ale mile widziana)

- redukcja szumów (podobnie, nie jest to mus, ale jeżeli już jest, chciałbym mieć możliwość jej wyłączenia)) 

- jak najlepsza jakość dźwięku 

- ogólna wygoda 

 

Generalnie chciałbym słuchawek używać przede wszystkim do słuchania muzyki i oglądania filmów na komputerze, ale także do gry na konsoli i sporadycznie słuchania muzyki z komórki. 

 

Przejrzałem i przesłuchałem różne modele na rynku (choć zdecydowanie nie dotarłem na pewno do wszystkich). Moją uwage zwróciły chwalone wszędzie BOSS QC35 i generalnie słuchawki mi się podobają. Są bardzo wygodne, lekkie, jakość dźwięku jest też zadowalająca, ale..: 

 

- trochę rozczarowuje mnie obsługa w słuchawkach tej klasy (w pierwszej serii w ogóle brak możliwości wyłączenia redukcji szumów, teraz już lepiej, ale ciągle to nie jest funkcjonalność Sony) 

- dźwięk jest bardzo fajny ogólnie, ale męczą mnie jednak wysokie tony - są za ostre i słuchając jest to dla mnie aż nieprzyjemne. Może kwestia przyzwyczajenia, ale takie jest pierwsze wrażenie na odsłuchu (z komórki w sklepie) 

 

Alternatywą oczywiście jest Sony i tutaj pod kątem obsługi jest w zasadzie idealne. To co w nich z kolei budzi moje pewne wątpliwości to:

- są znacznie 'cięższe' na głowie niż Sony i nawet po kilkunastu minutach odsłuchu w sklepie czuję pewne zmęczenie głowy, uszu itp. Być może kwestia przyzwyczajenia

- dźwięk jest przynajmniej dobry i nie ma tu tego efektu ostrości z BOSS'a, ale.. trochę brakuje mi przestrzeni. Tak trochę zmieniłbym charakterystykę dźwięku i byłoby dla mnie idealnie, ale tak, jak słucham ich w sklepie to trochę dźwięk jest jakby przymulony. Wiem, że to nie profesjonalny opis, ale nie potrafię tego inaczej nazwać. Wydaje mi się, że na equalizerze można by to wyregulować, ale.. no własnie - nie zawsze będzie możliwość użycia equalizera (np. na konsoli). 

 

 

Generalnie z słuchawek, które testowałem, te dwa modele wydają się najciekawsze, ale.. chętnie sprawdziłbym też inne. To zresztą nie musi być przedział 1500+ (choć może). Swego czasu bardzo lubiłem KOSS KCS75 za.. jakieś 70 zł. Cały czas kusi mnie też Creative Aurvana Live, której nigdy nie miałem okazji przesłuchać. Chciałbym natomiast kupić słuchawki na dłuższy czas, więc cena nie jest tu też ograniczeniem. 

 

Do tej pory do komputera miałem Sennheizery HD555. Są dobre, choć jednak zawsze brakowało mi w nich dynamiki (ta się pojawia jak się słucha ich głośniej - ja jednak rzadko to robię). 

 

Za wszystkie rady będę bardzo wdzięczny :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ostatnio sam wybierałem sobie bt słuchawki. Sony xm1000 najlepsze granie. Bose da się słuchać tylko z anc bo bez to jest jakieś nieporozumienie. Momentumy słabsze zdecydowanie od sonego. Za ciepłe i mało rozdzielcze.
Bw px nie mają możliwości gry na kablu.

Ah w sonym kocham baterie. 30h na jednym lądowaniu to jest to. Niedziela pod ładowarka i na cały tydzień można zapomnieć o kontakcie.

Sent from my BBB100-2 using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No wlasnie dzisiaj mialem przesluchac PXC550, ale akurat byl rozladowany. Ale przejde sie jeszcze raz sprobowac. 

 

Sony.. no wlasnie - ciagle mi tak ciezko siedza na glowie. Ale co ciekawe dzisiaj byla promocja na poprzedni ich model (999zl) i ubralem na chwile i wydawaly sie zdecydowanie lzejsze. Sprzedawca zreszta mowil, ze te nowe, ze wzgledu na te dodatkowe funkcje adaptacji wyciszenia do otoczenia itp. sa ciezsze (i ze maja tez troche inny ksztalt). Zaraz bede jeszcze o tym czytal. 

 

W kazdym razie.. poza bateria i ta funkcja automatycznej adaptacji do otoczenia (raczej mi zbedna) sa jeszcze jakies wyrazne roznice miedzy wersja pierwsza a druga tych sluchawek?

Obecnie roznica w cenie to okolo 700 zl - sporo (chociaz nawet nie o cene chodzi). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Stoję przed podobnym wyborem i chciałbym włączyć sie do dyskusji.

 

Wielokrotnie testowałem w sklepie zarówno Sony i Bose. Ze względu na to, że słuchawki w tej cenie powinny przede wszystkim jednak sprawiać duże wrażenie odsłuchowe całkowicie odrzuciłem Bose. Dźwięk jest niedokładny, dosyć fajny lekki bas ale całość jakby bucząca i niewyraźna.

Sony znacznie lepiej odtwarzają wszelkiej maści muzykę. Testowałem na Pop, Rock, Klasyczna i Techno. Fajny bas, duża dokładność nie mam porównania co do sceny. Na pewno nie warto dopłacać do xm2, po za dedykowaną aplikacja, funkcja wyrównywania ciśnień i szybkim lądowaniem (15m daje 0,5 odtwarzania) są identyczne. Wbrew pozorom nie są dużo cięższe od Bose (~280g vs 240). Jedyny ich minus w tym porównaniu to właśnie gabaryty.

 

Abstrahując od porównania obydwu słuchawek zauważyłem, ze NC objawia się odczuciem jakby ciśnienia, które wydaje się przy dłuższym użytkowaniu może powodować bol glowy. Dla wyżej wymienionych modeli spływ na cenę maja przede wszystkim NC i bezprzewodowość.

 

W związku z powyższym może ktoś z bardziej zaawansowanych osób wrzuci jakieś ciekawe propozycje słuchawek zamkniętych, nausznych które byłyby lepsze w odsłuchu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A zobacz jeszcze Definitive Technology Symfony 1. Na amazon.de 168 euro plus 4 lub 5% Vat różnicy, a w Polsce od 1599 pln wzwyż :) . Podobnież wygodne bardzo, można przewodowo i bezprzewodowo używać. Mają wbudowany DAC w słuchawkach i ogólnie cisza o nich u nas na forum. Pewnie dlatego, że mało kontrowersji by było, więc o czym by było pisać. Bogaty kraj, bogaci ludzie, niech płacą :):)

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nawet w ofercie mp3store.pl są. Umów się na odsluch w salonie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja dostałem Denon ah-gc20, na początku przeszkadzało mi że są ciche bo chwilami lubię dołożyć do pieca, ale szybko przestało mi to przeszkadzać bo przy anc nic nie przeszkadza w odsluchach. Są mega wygodne i bardzo podatne na korekcje dźwięku. Plusem jest jeszcze to że mogą grać po kablu gdy są rozladowane. Bateria nie wiem ile dokładnie trzyma bo w wolnej chwili zawsze lecą pod ładowarkę. U mnie grają z S7 EDGE i tab s2 z tidal hi-fi. Dodatkowo mam też AK XB10 do pary z RHA MA750 i HP150, które już bardzo rzadko goszczą ma mojej głowie. Miałem okazję porównać je z qc35 i wolę Denony. Dodatkowo aptx i aptx low latency który rozwiązuje problem z przesunięciem dzwieku względem obrazu co przy oglądaniu filmu czy teledysku chwilami jest irytujące.

Edytowane przez Gronek_DW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sprawie bose qc35, niedawno kupiłem drugą wersję, z google assistant. Wybrałem je ze względu na ANC, które jest świetne. Jakość muzyki jest dla mnie zadowalająca, chociaż wcześniej moje najdroższe słuchawki kosztowały koło 250 zł. Zasięg bluetooth i siła sygnału są wystarczające, nie miałem nigdy problemów. Czas pracy na jednym ładowaniu też jest zadowalający. Zazwyczaj spędzam w słuchawkach większość dnia i spokojnie wystarczają na dwa dni słuchania.

Miałem na głowie też sony wh-1000xm2. Kolosalnej róznicy w brzmieniu nie zauważyłem, za to bose były dla mnie o wiele wygodniejsze. Po całym dniu z słuchawkami na głowie, czasem i 12h, nie odczuwam najmniego dyskomfortu.

Obejrzałem na nich też trochę filmów i problemów z opóźnieniem nie ma, obraz jest poprawnie zsynchronizowany z dźwiękiem. 

Co do nowszej wersji, to według mnie nie warto do niej dopłacać, jeśli nie używa się google assistant naprawdę dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności