Skocz do zawartości

SMSL M2 | FiiO - Android/Windows/Użytkowanie


DEWO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

Poprzedni temat ma już długą brodę i w tym momencie jest ogólnie dead.
Chciałbym popełnić trochę nekromanctwa i wrócić z pytaniami na realia 2017 roku.

Jestem w trakcie zbierania końcowych informacji dotyczących mojego zapotrzebowania muzycznego.
Szukam AMP'a albo DAC+AMP.
Z zebranych informacji podobają mi się 3 modele.


SMSL M2 (DAC+AMP)
FiiO E10K (DAC+AMP)
FiiO E11K (AMP)

Jestem szczęśliwym posiadaczem 3 różnych urządzeń na których odtwarzam dźwięk.
-Windows (Muzyka + Gry (kiedy potomstwo mi pozwoli), Karta dźwiękowa Creative X-Fi Gamer+Foobar
- Android Samsung Note 4 (WM5110), App PowerAmp
- COWON iAudio i7

Słuchawki
Superlux HD-668B + Nausznice welurowe Brainwavz HM5
Superlux HD-669 + Nausznice welurowe OEM
Aaale... to ma się zmienić chociaż kocham swoje półotwarte 668.

Swoje poszukiwania zaczalem od FiiO E11K jako po prostu maly samonapedzajacy sie wzmacniacz. W momencie gdy zobaczylem ze w podobnej cenie moge miec dac+amp ktory mogłbym uzywać takze do pc do gry wszedl e10k ktory juz taki portable nie byl ale oferowal dac'a... zaczalem sie zastanawiac jak to ma sie napedzac z komórki itd. Później znalazłem cudo w postraci SMSL M2... to byłoby dla mnie rozwiazanie wrecz idealne a czytalem tez ze i jakosciowo znaczaco lepszy od e10k. Pozniejh doczytalem ze od Androida 4.2 juz nic nie ma z tym problemu, natomiast jakis tutoriali, czy reviewsow z tego faktu brak. Nie wiem czy bedzie to kompatybilne akurat z samsungiem note 4 (And 6.0.1), próżno szukac takich informacji

Pierwsze pytanie to jak się ma tego typu PC karta dzwiekowa do ww. urządzeń (głownie e10k i smsl m2)
Czy warto takie urządzenie mieć jako główne źródło dźwięku zamiast X-Fi, biorąc pod uwagę także gry?

Drugie pytanie. Czy ktos posiada SMSL M2 i kozysta z niego jako dac-amp do swojego androitdowego smartphone'a (samsung?).
Jak to jest z napedzaniem tego wzmacniacza z baterii? Jak wyglada ustawianie settingsow aby moc sluchac muzyki przez takiego smsl? Czy jest opcja systemowa, wymagane jest dedukowane oprogramowanie USB Audio Player? To pytanie głównie z powodu jak bardzo lubie PowerAmpa... szukam teraz info czy poweramp wspiera odtwarzanie przez usb.

Trzecie pytanie, to czy warto sie skupiac na dac/amp czy po prostu poprzestać na samym amp.

Wiele wiele rzeczy musze jeszcze ogarnąć.

Edytowane przez DEWO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Ja zaczynam przygodę z Smsl idol + do Xiaomi Redmi 3s.

I jak na razie chyba poległem :/

Po podłączeniu przez USB dźwięk nie jest przesyłany.

Jedyna reakcja to to że zmieniając głośność na DACu widzę że zmienia się głośność w telefonie.

Jakieś rady jak to 'zestroic'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w internecie coś takiego:

Drugi przewód microUSB/microUSB pozwala na podłączenie Idola do smartfona lub tableta, przy czym musi on być wyposażony w funkcję OTG. Po podłączeniu urządzenie zostanie wykryte, a dźwięk przełączony z wyjścia słuchawkowego na wyjście słuchawkowe Idola.

Gdy już wybierzemy i podłączymy źródło dźwięku, pozostaje podłączenie słuchawek. Teraz możemy przystąpić do słuchania muzyki

 

Sprawdz czy Twój telefon ma funkcje OTG

Dnia 23.01.2018 o 21:16, donpedro1979 napisał:

Ja zaczynam przygodę z Smsl idol + do Xiaomi Redmi 3s.

I jak na razie chyba poległem :/

Po podłączeniu przez USB dźwięk nie jest przesyłany.

Jedyna reakcja to to że zmieniając głośność na DACu widzę że zmienia się głośność w telefonie.

Jakieś rady jak to 'zestroic'?

Znalazłem w internecie coś takiego:

Drugi przewód microUSB/microUSB pozwala na podłączenie Idola do smartfona lub tableta, przy czym musi on być wyposażony w funkcję OTG. Po podłączeniu urządzenie zostanie wykryte, a dźwięk przełączony z wyjścia słuchawkowego na wyjście słuchawkowe Idola.

Gdy już wybierzemy i podłączymy źródło dźwięku, pozostaje podłączenie słuchawek. Teraz możemy przystąpić do słuchania muzyki

 

Sprawdz czy Twój telefon ma funkcje OTG

Edytowane przez NoWoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Znalazłem w internecie coś takiego:

Drugi przewód microUSB/microUSB pozwala na podłączenie Idola do smartfona lub tableta, przy czym musi on być wyposażony w funkcję OTG. Po podłączeniu urządzenie zostanie wykryte, a dźwięk przełączony z wyjścia słuchawkowego na wyjście słuchawkowe Idola.

Gdy już wybierzemy i podłączymy źródło dźwięku, pozostaje podłączenie słuchawek. Teraz możemy przystąpić do słuchania muzyki

 

Sprawdz czy Twój telefon ma funkcje OTG

Znalazłem w internecie coś takiego:

Drugi przewód microUSB/microUSB pozwala na podłączenie Idola do smartfona lub tableta, przy czym musi on być wyposażony w funkcję OTG. Po podłączeniu urządzenie zostanie wykryte, a dźwięk przełączony z wyjścia słuchawkowego na wyjście słuchawkowe Idola.

Gdy już wybierzemy i podłączymy źródło dźwięku, pozostaje podłączenie słuchawek. Teraz możemy przystąpić do słuchania muzyki

 

Sprawdz czy Twój telefon ma funkcje OTG

Tak, mój telefon ma funkcję OTG. SMS Idol już sprzedany.
Co ciekawe podłączając Shanling M1 jako DAC od razu dźwięk idzie przez niego.
To samo jeśli podłączam LG Hi fi Plus, gra bez problemów.
Do dziś zachodze w głowę o co chodziło z Idolem

Wysłane z mojego KOB-W09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności