Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Questyle cma400i - problemy z gniazdem 2,5 mm BAL (szum ala pisk)


Introverder

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Zgłaszam się do Was z takim problemem..

 

Otóż do tej pory używałem z Questyle'm cma400i wyjścia 6,3mm jack niezbalansowany do słuchawek i było ok.

 

Dziś dostałem zrobiony na zamówienie kabel z jackiem 2,5 mm BAL. (do słuchawek Sonorous 6) - u renomowanego wytwórcy kabli - I co się dzieje - otóż jak podpinam ten kabel do gniazda 2,5 mm BAL w AK KANNIE - to wszystko ok - nie słychać żadnych "dodatków", ale jak podpinam ten sam kabel do Questyle'a cma400i to słyszę szum ala pisk, nie bardzo głośny, ale zauważalnie słyszalny.. Szum pojawia się tylko na lewnym kanale - w lewej muszli..

 

I zastanawiam się co radzicie i co mogę z rym robić i co jest winowajcą... :(

 

Potrzebuję porady, nakierowania ... Za kabel dałem naprawdę dużo :/ ..

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedyny kabel zbalansowany jaki posiadam.

 

To odpowiedź z serwisu producenta?, czyli gdzieś z Chin?

 

Czyli to kwestia urządzenia a nie kabla, jak myślę (?).

 

Acha, w niektórych ustawieniach wtyku szum i te piski z trzaskami zanikają (ale jak się zrobi mały ruch to szum wraca albo mikroruch się wykona sam), a poziom głośności jest niezależny od ustawionej głośności z tego co widzę..

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe, nawet testówka w Warszawie tak ma, tylko na jack. Tylko, że te szumienie ala pisk zanika po jakimś czasie. Dziwna sprawa ogólnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w prawdzie kabel robiony do meze , ale mam dodatkowo przelotkę na 2,5 i żadnych niepożądanych efektów w swoim 400i  nie uświadczyłem. Pewnie serwis;)

Edytowane przez szugary68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szakovsky, ale zanika w ogóle/na stałe czy jak a jeśli już to po jakim czasie tak mniej więcej? I to się dzieje tylko dla gniazda jack 2,5 BAL ? Zmiana wtyków pomagała coś, że na innym rodzaju wtyku 2,5 mm jack BAL to nie występowało?

 

Bo jakby u mnie - może mi się zdaje -  ale ten efekt jakby nieco się zmniejszył.. W niektórych miejscach łapie bez szumu, a w innych jakby szum jeśli jest to - wydaje mi się - że może słabszy(?).. Choć nadal słychać różne odgłosy, bo jakby sam szum już był, to nawet byłoby to może akceptowalne.

 

 

---------------------

update:

 

Się robi pomału akceptowalnie. Znaczy słychać odgłosy, ale wyciszone chyba wyraźnie, a w wielu ustawieniach na dłużej jest cisza.

 

 

Dźwiękowo, jeśli tylko szumy kompletnie ustaną, a przy większej głośności ich nie słychać, to o klasę wyższa jakość dźwięku - teraz jest prawdziwe kurde stereo i dźwięk na filmie np. jakby się tam było.. Choćby ten kawałek "I've Seen That Face Before" czy jak to szło z "Frantica" dopiero zyskało wymowę, jak i ogólnie muzyka mam wrażenie - jest porządek, emocja, życie, przestrzeń, plany separacja, a tego nie było.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to był ten szum, to by mi w ogóle nie przeszkadzał.. , ale odkryłem, że chyba gniazdo w moim modelu jest nieco luźne, co powoduje gorszą przypadłość - przy szybszym ruszeniu kabla przerywanie w lewym nauszniku, bo przypuszczam, że to od tego. Szumy w ogóle słyszałem tylko na listwie, bo na innym podłączeniu nie słyszałem tych trzasków.. i są one coraz słabsze - obecnie prawie niezauważalne, trzask jest np. przy szybszym obróceniu wtyku i to samo z piskami, które jak szum, są obecnie ciche dosyć, choć głośniejsze niż miarowy, ledwie słyszalny i całkiem przyjemny szum, który jak rozumiem jest normalnością(?). Podpinając pod inne cma400i nie odnotowałem trzasków etc., choć nie podpinałem pod tamtą listwę..

 

No i mam nadzieję, że kabel nie robi dźwigni dla gniazda 2,5 mm BALANS, choć mega ciężki chyba nie jest, ale najlżejszy też nie..

 

Zobaczę czy w sprawie tego gniazda to ruszać, zastanowię się, bo odsyłając do Chin jak rozumiem, to mogę urządzenia długo nie mieć, a naprawa być płatna.. A poza tym ruszając można może pogorszyć sprawę. Różne rozwiązania rozważam, obecnie gorsze jest to przerywanie, no bo wtedy tylko muza leci w prawej nausznicy, a tamto szumienie, trzaski oraz piski się znacznie zmniejszyły.

 

Same szumy jakby zanikły teraz jak słucham :) . Chyba, że taki na granicy percepcji chyba jeszcze..

 

------------

Choć niestety jednak nie do końca, bo teraz znowu je słyszę....

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja już nie mam sił...

 

Mam inną sztukę cma400i i wygląda na to, że z innym gniazdem - XLR 4-pin) jest coś nie tak, bo nagle na prawym kanale w słuchawce przestał dochodzić dźwięk, na chwilę wrócił i koniec. Sprawdzałem z drugim kablem - jack 2,5 mm balans (tamten to XLR 4-pin) i było ok, więc to nie kwestia słuchawek i nie kabla raczej, bo kabel by nie kontaktował czy coś, a nie tak od razu pewnie nie byłoby dźwięku, bo sprawdzałem i ruszałem jeszcze kablem..

 

Słuchawki jakie podpinałem teraz to Mr Speakers Ether.

 

A już kurde myślałem, że wyszedłem na prostą, bo jeszcze załatwiam inne kwestie techniczne..

 

Wkładałem wtyczkę XLR 4-pin, parę razy, wpinałem po parę razy kabel do słuchawek i jest tak samo.

 

Pocieszające jest tylko to, że teoretycznie z balansa mogę korzystać po 2,5 mm jack balansie, ale jednak coś chyba z tamtym gniazdem jest..

 

------------

 

Teraz chodzi, może coś źle robiłem.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
2 godziny temu, Grafii_ napisał:

Czyli coś słabo z jakością questyle? Dwie sztuki jak rozumiem i z obiema jakiś problem?
No to ładnie wyglada ta chińska kontrola jakości każdego egzemplarza i sporządzanie raportu :) Pewno sprawdzają tylko czy przełącznik power on działa ;)

Cięzko powiedzieć - Introverder to chyba jedyny taki zarejestrowany przypadek na tym forum...

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem użytkownikiem cma400i i trochę interesowałem się tematem. Większość ludzi nie ma problemu z balansem, u mnie też nie występuje. Na head-fi tez się na to nie skarżą. Introverder miał chyba wybitne szczęście. Swoją drogą ten wzmak gra zdecydowanie fajniej po balansie.

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności