Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

TheBit Opus #1S


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, Vaiet napisał:

No muszę się do tego odnieść. Nie wiem, gdzie ty znalazłeś w Opusie suchość, ale ja jej tam nie uświadczyłem. Faktycznie, faworyzuje szerokość ponad głębię, ale na szczęście ta druga również występuje. Nie zmienia to jednak faktu, że w moim odczuciu Opus 1 (bez S), to grajek o naturalnej, przyjemnie dociążonej sygnaturze, który sam z siebie nie wyostrza brzmienia, a wręcz przy jasnych lub suchych słuchawkach dodaje odpowiednią ilość mięska :)

 

Już trochę minęło... Pokręciłem ziarnistość z suchością. Rzeczywiście suchość to nie było dobre określenie.

Ale czy ma dociążoną sygnaturę? To już zależy od punktu odniesienia. Ma większe źródła pozorne niż taki Pioneer, ale nie dociąży tak dźwięku jak np. Alien+

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, awayeah napisał:

 

Już trochę minęło... Pokręciłem ziarnistość z suchością. Rzeczywiście suchość to nie było dobre określenie.

Ale czy ma dociążoną sygnaturę? To już zależy od punktu odniesienia. Ma większe źródła pozorne niż taki Pioneer, ale nie dociąży tak dźwięku jak np. Alien+

No Opus #1 nie gra tłusto, nie buczy basem, ani nie ma gęstej średnicy. Ma dźwięk wyważony i naturalny, w odpowiednich jak dla mnie proporcjach, bez przekombinowania w którąś stronę. Rzekłbym, że to takie bezpieczne, ale jednocześnie efektowne granie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granie Sony X1060 pasuje mi w 100%. Alien+ niby też dociążony, ale jednak momentami zbyt technicznie grający. Słuchając Soniacza w pracy nie męczy natomiast Alien jakos tak sprawia, że człowiek się na pracy skupić nie może, bo jakoś dźwięków więcej się pojawia i ciężko sie w je  nie wsłuchiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po wgraniu nowego softu zniknęły problemy z "nieprzewidywalną" reakcją na dotyk.

Pojawiają się pierwsze, lakoniczne opinie na zagranicznych forach. Wygląda, że Polska miała bardzo szybki dostęp do #1s. Wiadomo, dzięki komu ;)

https://www.head-fi.org/threads/thebit-opus-1s-dap-impressions.869514/page-6

 

Co do narzekań na wbudowany odtwarzacz. Czy w w #1 też jest taki bezsens, że po włączeniu widoku listy odtwarzanych utworów, przez cały czas, mimo odtwarzania kolejnych plików podświetlony jest ciągle ten sam utwór? Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Nie jest to problem uniemożliwiający korzystanie, ale wkurza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Małe wczesne porównanie #1s vs #1

 

Użytkowo znacznie lepiej, dołączony kabel USB jest lepszej jakości, za jednym zamachem przeniosłem 25GB muzyki i to z frontowego panelu PC gdzie przy #1 było to niewykonalne.

Nie wiem na ile tu zasługi kabla a samego urządzenia ale teraz nie można się do niczego przyczepić.

Sam ekran ma lepsze kolory i kąty.

 

Co do dźwięku, #1s gra cieplej od #1 co jest szczególnie wyczuwane na średnicy, scena jest węższa za to głębsza, bas i góra lepszej jakości. Większa jest też moc samego wyjścia.

Ciężko mi jeszcze stwierdzić czy dźwiękowo #1s bardziej mi się podoba od #1, niezbyt podoba mi się to ocieplenie i wycofanie wyższej średnicy ale może uszy się przyzwyczają.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dzisiaj Opusa jako źródło analogowe do mojego stacjonarnego systemu. I, trzeba przyznać, ze dzielnie staje wobec leciwego już, ale cenionego w 2005 roku Primare CD 21 (porządne Burr - Brown PCM 1738, czyta tylko CD) i jeszcze starszego Marantza CD 60 (przerobionego na wyjście lampowe). Słychać też, wierzcie lub nie, przewagę nagrań o wyższej rozdzielczości niż format CD.

 

PS. Klocki to oczywiście akcesorium wytłumiające drgania ;)

20180303_204349.jpg

Edytowane przez tarant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vonBaron napisał:

Najlepsze jest to że #1s bez problemu działa jako USB DAC czy to z PC czy ze smartfonem.

 

Dnia 25.02.2018 o 04:19, vonBaron napisał:

Działa wam tryb USB DAC na W10? U mnie niby łączy, Windows go wykrywa i instaluje ale dźwięku brak. Sprawdzałem na innym kablu i wejściu i dalej nic.

No chyba jednak nie do końca tak bez problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od kilku dni jestem posiadaczem Opus#1s i mam jedno pytanie. Czy też tak macie, że podczas słuchania na wyłączonym ekranie można zatrzymać odtwarzanie a już potem włączyć się nie da ? Żeby włączyć muszę uruchomić ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, KaszaWspraju napisał:

Tak. Ja mam tak na #1 bez S

 

Wysłane z mojego LG G6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Troszkę szkoda bo bym mógł sobie w kieszeni sterować a tak trzeba wyjąć i ekran uaktywnić. No ale trudno się mówi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

It's not a bug, it's a feature :D

W tych Opusach wbudowali super oszczędny tryb czuwania, który włącza się jak jest wyłączony ekran i muzyka nie leci (po 2 czy 5 sekundach się włącza). Ogólnie fajne, bo grajek miesiąc bez ładowania trzyma w tym trybie, ale minus, że jak zastopujesz w kieszeni to też momentalnie w to wchodzi.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2018 o 12:17, superbart napisał:

Od kilku dni jestem posiadaczem Opus#1s i mam jedno pytanie. Czy też tak macie, że podczas słuchania na wyłączonym ekranie można zatrzymać odtwarzanie a już potem włączyć się nie da ? Żeby włączyć muszę uruchomić ekran.

 

Potwierdzam. I #1 i #1s tak mają. Wyjaśnienie powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest nowy firmware - http://www.audio-opus.com/?page_id=15757&uid=562&mod=document .

*** Firmware Version : 1.00.03 Contect ***
=============================================================
1. Gain control selection in Quick menu.

2. Time change to entering suspended mode (from 5 sec to 60 sec)

3. Sleep mode icon and text string change

4. Play icon change in status bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, chyba lepiej odpuścić sobie 1.00.03. Piszą ludzie na Head-fi.org że pada połączenie USB a baza albumów rozsypała się w nieustalonym porządku, tu i ówdzie pojawiły się chińskie krzaczki...

https://www.head-fi.org/threads/thebit-opus-1s-dap-impressions.869514/page-24#post-14223376

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tarant napisał:

Oj, chyba lepiej odpuścić sobie 1.00.03. Piszą ludzie na Head-fi.org że pada połączenie USB a baza albumów rozsypała się w nieustalonym porządku, tu i ówdzie pojawiły się chińskie krzaczki...

https://www.head-fi.org/threads/thebit-opus-1s-dap-impressions.869514/page-24#post-14223376

 

O problemach z USB nie słyszałem od klientów a na headfi aby być szczegółowym napisała o tym jedna osoba póki co, że po 10min nastąpiło rozłączenie. Przyczyn tego może być wiele.

Co do albumów to coś może być na rzeczy, odpytałem producenta i czekam na odpowiedź.

 

W razie wątpliwości można się wstrzymać z aktualizacją do czasu wypuszczenia poprawki o ile potwierdzą się doniesienia o albumach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności