Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Xiaomi mi in-ear pro hd czy Soundmagic e10?


antmalin

Pytanie

Cześć, moje obecne już od 4 lat doki to Soundmagic e10 które bardzo sobie cenię ale chciałbym kupić zapasowe na w razie czego.:) I tu moje pytanie, jak one się mają do Xiaomi mi in-ear pro hd? Czy są porównywalne?. Słucham głównie rocka i audiobooków na Sansa zip i Huawei p9 lite. I jaka jest różnica między modelem Xiaomi z hd i bez hd czy warto dopłacić do hd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Xiaomi Pro bez hd to 1dd+1ba zaś Xiaomi Pro Hd to 2dd+1ba. Oba modele grają na planie "V' ale różnią się znacznie brzmieniem.
Pro bez Hd ma mocno podkreślony bas w całym paśmie. Wchodzi on na wycofane tony średnie i je trochę zaciemnia. Ogólne brzmienie jest niezłe, rozrywkowe, ciepłe. Wysokie tony są lekko podkreślone (jest ich mniej i jest łagodniej niż w Hd), scena powyżej średniej. Trochę brakuje im przejrzystości.
Pro Hd to mniej subbasu i znacznie mniej midbasu, który nie przysłania (wycofanych) tonów średnich. Wysokie tony są znacznie ostrzejsze, czasem dość przenikliwe i jest ich znacznie więcej. Ogólnie Pro Hd to też rozrywkowe brzmienie ale grają też zimniej i znacznie jaśniej niż te bez HD, czytelniej i mają większą scenę. Trochę brakuje im ciepła (midbasu).
Oba modele średnio nadadzą się do rocka.
Jak się mają do Soundmagic e10 to się nie wypowiem, bo tych nie mam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam obie pary tzn Soundmagick i Xiaomi. Jak dla mnie Xiaomi lepsze. Moim zdaniem mają mniej basu i jest on lepiej kontrolowany niż w E10. Może to być oczywiście też kwestia źródła ;) Ja gram głębinie z telefonu też Xiaomi i ta para ewidentnie do siebie pasuję.
Dla mnie grają nawet lepiej niż RHA M750 które też posiadam i w połączeniu z moim telefonem walą basem po glowie

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie mogę przekonać się do tych Xiaomi. Główny problem to ostre, zimne jak lód wysokie tony. Może i średnica jest lepsza niż w E10, może szczegółów więcej. W przypadku źródeł nie szafujących basem mają go za mało (moim zdaniem). W sumie - z tych dwóch wolę E10. Nie są lepsze w obiektywnej ocenie, ale muzyki słucha się w nich przyjemniej.

Jedno, co trzeba przyznać, Mi pro HD mają ślicznie wykończoną metalową część obudów oraz urodziwego pilota.

 

Używam ich do Galaxy Note4, bez korektora za wyjątkiem Adapt Sound, który znacznie poprawia brzmienie tego telefonu.

Edytowane przez tarant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności