Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Pierwsze porządne słuchawki


pavlik

Pytanie

Cześć Wszystkim,

Przymierzam się do zakupu moich porządnych słuchawek i dlatego proszę was o pomoc :)

Może zacznę od moich wymagań:

- Muszą być bardzo komfortowe iż katuję muzykę godzinami, ale oprócz tego Skype z żonusią :D 

- Dobre tłumienie otoczenia 

- Dostosowane głównie pod rocka, trochę metalu (większość rock: praktycznie non stop albumy,Guns N' Roses, 3 Doors Down, The Cranberries ) Matallica też hula. No oprócz tego coś z innego rodzaju, do filmu też, ale... 80% Rock i Ci wykonawcy 

- Wymiary tak naprawdę chyba bez znaczenia jakiegoś większego ale w większości zarzucić ja na siebie po drodze do pracy, w podróży, dom oczywiście, więc na wszędzie :)

Z Wymagań chyba tyle 

No oczywiście jak najlepsza jakość dźwięku preferowana 

Cena do 500 w porywach do 700 zł max 

A odtwarzacz nie powiem jaki bo też muszę dokupić więc najlepiej propozycje odtwarzacz + słuchawki. Co do odtwarzacza nie wiem nie znam się, czekam na waszą pomoc :)

P.S. Cena odtwarzacza, max 1000 zł  razem z słuchawkami zestawik i oczywiście nauszne :)

Edytowane przez pavlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Myślę że beyerdynamic dt770 wersja 32 lub 80 ohm i xDuoo X3 załatwią sprawę raz a dobrze. 

Będziesz tylko musiał dokupić karty sd bo tego nie ma w grajku.

Będą wygodne, pancerne i dźwięk będzie bardzo dobry.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dt 990 bardziej według mnie - trochę tańsze w uzywce i przy 250 ok mógłby być już smsl m2 (całość to około 700 zł a przebija dt770 bez problemu)

 

32 a 80 ohm to tak naprawdę żadna róznica dla ciebie - 32 będą trochę głośniej grały na telefonie ale jest to prawie pomijalne  - większą różnicą jest fakt że 32ohm to często dt770m który jest tańszą wersją i nie ma welurowych padów 

 

alternatywą dla beyerdynamica (jeżeli np. chcemy wymienny kabel) jest hd6xx (massdrop) - tutaj jednak czekamy dłużej aż będą dostępne (zapewne około miesiąca -  częstoi ostatnio są) i jest to stały koszt 200$ za słuchawki (niekoniecznie lepsze od dt990 ( a może wręcz przeciwnie)  - zależy kogo się zapyta tak naprawdę .. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja bym polecił słuchawki Audio Technica MSR7 - grają świetnie, aczkolwiek z racji tego, że te słuchawki faktycznie przekazują górne pasma, to nie polecam jasnego odtwarzacza, bo przy połączeniu z kawałkiem, który ma w sobie dużo góry z natury (czytaj metale), może się to stać męczące.

 

Używki sądzę, że za 5 stów idzie wyrwać, nówki może za jakieś 7. W zestawie jest też kabel z mikrofonem.

 

Swoją drogą, czemu nikt nie wspomniał jeszcze wołów roboczych w postaci innego modelu Audio Technica - ATH 50x lub ATH 40x - również mogę polecić. Zbudowane jak czołg, grają troszkę cieplej niż MSR7, wymienne kable, składane... Czego chcieć więcej. Przesłuchałem na nich niezliczoną ilość godzin metalu :P

 

Co do odtwarzacza, ja jestem osobiście zakochany w Pionku XDP 100R, spośród wszystkich, jakich słuchałem, ten konkretny grajek ma w sobie coś, kurde blaszka. 

 

No ale tutaj sam odtwarzacz przy dobrych wiatrach idzie wyrwać za jakieś 1000 zł i to używkę, ale przynajmniej w przyszłości warto rozważyć. No i Android 5 na pokładzie robi z tego grajka tak naprawdę małe centrum multimedialne, biorąc pod uwagę streaming ze Spotify, itp.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki bardzo wszystkim za odpowiedzi i pomoc. Wygrał ZenekHajzer :D Dzięki Zenuś :) 

Wiem, że temat nie o tym ale śmietnika nie chcę robić nowym tematem. Jakieś doki do 100-150 do telefonu, dobra izolacja, przyzwoity dźwięk i mikrofon, jak się da z pilotem. Do wszystkiego :) 

Edytowane przez pavlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Raty są z Allegro a nie od sprzedawców. Jak spełniasz warunki to możesz brać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności