Skocz do zawartości

mobilny DAC do max 400


Hollyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje aktualnie w miarę mobilnego DACa do podłączania zarówno do telefonu (Samsung Galaxy A5) jak i laptopa (integra). Będzie on działał (na razie) z SM E10. Zastanwiam się jak duża będzie duża różnica w dźwięku? oraz jaki model DACa wybrać. Wstępnie znalazłem: SMSL M2, fiIO E10K oraz DragonFly Black. Jeśli ma to znaczenie to muzyki jakiej słucham to w głównej mierze Rock, Hard Rock, ew. post-hardcore i od czasu do czasu POP (jednak w 95% jest to różna odmiana rocka)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smsl M2 (jest mocniejszy ) / fiio q1 też może być z czego będzie słabsze - co do korzystania z telefonem z e10k bym zrezygnował - chyba zbytnio wyczerpuje baterię a z Black'a też bo wtedy zostaje tylko softowo regulacja głośności (która jest z****ne na prawie (wliczając wszystkie stockowe i większość! customowych romie - problem w kernelu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nie biorę pod uwagę pobór prądu? Jest coś lepszego wartego uwagi?

Z tego co widzę to ten fiio otrzymuje bardzo fajne opinie..

Osobiście najbardziej przemawia do mnie ten FiiO oraz smsl, jednak poczekam co bardziej doświadczeni mają do powiedzenia.

 

ps. duża będzie różnica przy obecnym secie?

Edytowane przez Hollyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważki nie znam, M2 miałem trochę czasu i w swojej cenie to naprawdę bardzo fany dac z miernym wzmacniaczem. I swego czasu wyparł u mnie E07k, a i przy porównaniu do e10k sporo zależało od słuchawek. M2 lepiej sprawował się przy tych ciemniejszych moim zdaniem. Ale to wszystko z pamięci ;)

Także jak tylko nie będzie problemu z podłączeniem do telefonu, dawno nie śledziłem rozwoju kwestii i zmian w nowej wersji to jest warty uwagi i ewentualnego dołożenia kiedyś wzmacniacza mobilnego. Owszem robi się większa kanapka, ale i dźwięk potrafi się po raz kolejny poprawić ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bas boost - czyli eq ... m2 jest mocniejsze na pewno i mniejsze (karta kredytowa o grubości centymetra) - z czego dużo negatywnych opini wzbudza stara wersja która miała problemy ze strerownikami ( i smsl jest o odrobinę tańszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem już zdecydowany na m2, jednak z tego co wyczytałem to różnie z tym bywa jeśli chodzi o współpracę z telefonem, a jako, że nie mam możliwości sprawdzenia tego na miejscu to chyba sobie odpuszczę. Ma ktoś sprawdzone urządzenie, które będzie działało z telefonem? Jak będzie tu wypadała ważka? Prawdę mówiąc to ogólne wrażenie sprawia bardziej zabawkę niż coś "poważniejszego" w porównaniu z takim FiiO, czy np. m2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem już zdecydowany na m2, jednak z tego co wyczytałem to różnie z tym bywa jeśli chodzi o współpracę z telefonem, a jako, że nie mam możliwości sprawdzenia tego na miejscu to chyba sobie odpuszczę. Ma ktoś sprawdzone urządzenie, które będzie działało z telefonem? Jak będzie tu wypadała ważka? Prawdę mówiąc to ogólne wrażenie sprawia bardziej zabawkę niż coś "poważniejszego" w porównaniu z takim FiiO, czy np. m2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam smsl m2 i w sumie mogę polecić. Ważkę miałem na testy i mi nie siadła w porównaniu do smsl. Również mi zależy na użytkowaniu mobilnym i szczerze mogę powiedzieć, że z dwoma urządzeniami nie było żadnych problemów przy użytkowaniu  z telefonem (xiaomi redmi 4x).

Jutro będę miał Fiio e10k i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności