Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Audio Show 2017 - wrażenia


Compton

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Compton napisał:

Jedynki sa jaśniejsze i trochę chudsze na basie, ale to ta sama szkola grania. Łatwa myślę do skorygowania odpowiednim torem.

Ja Ci zara pokoryguję!

Właśnie to czerwone grają jak trzeba, przynajmniej tam gdzie planary mają się pokozoć, czyli na średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Compton super mini recenzja Audio Show, obskoczył wszystko co najciekawsze było...he,he.

Najciekawsze chyba te MrSpeakers Electrostaty, podobny sposób przekazu dźwiękowego co Staxy czy coś innego wymyślili?

Lepsze od sr-L700 które masz teraz na chacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę od siebie.

Aeony z playera zagrały bardzo przyzwoicie. Wręcz zaskakująco dobrze. Może nie mają basu jak w TH900 ale dla mnie są zdecydowanie lepsze.

 

Pierwsze podejście do Susvar i muszę powiedzieć, że jestem lekko zawiedziony. Nie grały źle, ale z lekka bezbarwnie i bezpłciowo. Być może dlatego, że słuchałem ich bezpośrednio przed  ... ale to później 

 

Clear może i są lepsze od Elearów, ale mam wrażenie, że ican pro raczej do nich nie pasuje. Tak jak i do Elearów. Tak jak i do Utopii. Może inaczej, jestem niemal pewien, że znalazłbym wzmacniacz, który o wiele bardziej by mi się z nimi spodobał. Więcej fantazji, mniej technicznego grania. Natomiast wszystkie 3 pary bardzo lubię, ta szybkość, te emocje, po prostu bajka.  Aż do dzisiaj to właśnie na Elearach chciałem budować swój przyszły tor ... ale to później

 

Potem z cyklu przeżyj-to-jeszcze-raz założyłem na głowę Flowy, ale szczerze mówiąc słuchanie ich z playera jest dość zabawne, kiedy wiem co potrafią z dobrym wzmacniaczem. 

 

A Elektrostaty od MrS mnie ... absolutnie nie porwały. Nie wiem na ile to kwestia sprzętu, ale dla mnie mimo ich fantastycznej głębi, holografii i detalu, po prostu nie miały tego wybrzmienia, tego ... mięsa.

 

I teraz przechodzimy do trójki wielkich zwycięzców tego AVS

3. Custom Art Fibae 3 to jest absolutny killer cenowy. @misiekkb mówi, że mu się bardziej podobają od 8.2 . Wg mnie góra niestety nie jest tak dobra, no i na średnicy troszkę im brakuje, ale dół jest lepszy. Poza tym, tak jak 8.2 to malutkie Ciemy, które grają wielkim dźwiękiem. Tak grające customy za 1800 czy 2000 czy ile sobie CA zażyczy to jest po prostu okazja. Nie jest to może stosunek cena/jakość jak w niektórych KZtach, ale FIBAE 3 to jest bardzo dobry produkt w bardzo sensownej cenie - przynajmniej porównując do konkurencyjnych produktów.

 

2. Final Audio D8000 z icana pro zagrały zjawiskowo. Odsłuchy krótkie, ale nawet bardzo się starając nie mogłem w nich dostrzec słabego punktu. Nie mogłem w nich znaleźć też przeciętności. Albo opisać czegokolwiek jako tylko "dobre". One są dosłownie w każdym calu są przynajmniej bardzooo dobre, a często niemal wybitne. Niemal, bo nie odważę się nazwać słuchawek wybitnymi po tak krótkim odsłuchu. Słuchałem sobie wcześniej LCD4 grających z czaszki, słuchałem sobie różnych hifimanów, etherów i paru innych dobrych pozycji, ale D8000 po prostu brzmiały lepiej. Przynajmniej dla mnie. Nie mogę się przyczepić ani do sceny, ani do holografii, ani do barwy, ani do góry, dołu, wokalu męskiego, żeńskiego, brzmienia skrzypiec czy fortepianu, mimo że chciałem coś wydłubać. Bo wszystko brzmi cholernie dobrze. I o ile nigdy nie będzie mnie na nie stać, a ceny Heków, LCD4, Utopii czy nawet Flowów(które uwielbiam) uważam za nieco wygórowane - jeśli te wszystkie słuchawki mogą tyle kosztować, to cena D8000 jest po prostu uzasadniona. 

Po dłuższym namyśle znalazłem minus - stojak jest absolutnie beznadziejny. 

No i miał być zdecydowany winner tego show, ale wczoraj @Compton postanowił wrzucić pewien niewinny wpis - bardzo chciałbym mu podziękować, bo gdyby nie on, raczej bym tych słuchawek nie sprawdził.

 

1. Zdecydowanym zwycięzcą AVS jest dla mnie Kennerton Odin podłączony do serbskiego Auris Headonia

Po pierwszych dwóch minutach odsłuchu musiałem przerwać, bo mi oczy lekko zamokły - "Keith don't go" brzmiało tak porywająco. Kiedy mówię, że szukam słodkiego dźwięku, właśnie takie granie mam na myśli. Ta barwa jest niesamowita, czysty ekstrakt emocjonalny, brak słów. Podłączyłem Odina do mniejszego i czterokrotnie tańszego Auris HA2-SE i to dalej był magiczny dźwięk. Pełny dźwięk, fantastyczne wybrzmienie, akcentowanie każdego pociągnięcia struną( ale nie chamskie eksponowanie detalu na twarz ) i mimo, że scena wcale nie była ogromna i mimo że nie ma w nich tej audiofilskiej perfekcji, którą mają np. Utopie czy LCD4 - Chcę Kennerton Odin. A jeśli u mnie nie zagra tak jak na AVS - jeśli to kwestia wspaniałej synergii z wzmacniaczami, to chcę też Auris HA2-SE. Serbowie powiedzieli, że tej nocy znaleźli kogoś kto będzie je w Polsce sprzedawał, więc ... czekam na recenzje.

I więcej do szczęścia mi nie trzeba.

 

 

 

 

Edytowane przez Firegon
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ZenekHajzer napisał:

Jaka cena odinów? Gdzie do dostania?

Około 2000 euro i w Polsce ich się nie dostanie z tego co wiem. Z tym, że Kennerton oferuje także swoje testówki na sprzedaż, i Odiny można kupić za 1400-1500 dolarów z ich strony.

http://kennerton.com/index.php?route=product/category&path=72

Oczywiście najpewniej + wysyłka cło i vat :D

Edytowane przez Firegon
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Firegon napisał:

 

I teraz przechodzimy do trójki wielkich zwycięzców tego AVS

3. Custom Art Fibae 3 to jest absolutny killer cenowy. @misiekkb mówi, że mu się bardziej podobają od 8.2 . Wg mnie góra niestety nie jest tak dobra, no i na średnicy troszkę im brakuje, ale dół jest lepszy. Poza tym, tak jak 8.2 to malutkie Ciemy, które grają wielkim dźwiękiem. Tak grające customy za 1800 czy 2000 czy ile sobie CA zażyczy to jest po prostu okazja. Nie jest to może stosunek cena/jakość jak w niektórych KZtach, ale FIBAE 3 to jest bardzo dobry produkt w bardzo sensownej cenie - przynajmniej porównując do konkurencyjnych produktów.

 

 

 

 

 

Tu się zgadzam że średnica jest gorsza niż w H8.2 czy Pro330v2. Bardziej mi się podobają niż flagowiec, gdyż sygnatura ich jest tak bardzo pod moje gusta, to takie jak Piter napisał takie staxowe granie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Palpatine napisał:

@Compton były Eleary aby porównać 1 do 1 z Clear czy to wrażenia z pamięci? Budowa obu słuchawek i materiały są te same? (oprócz padów i kabli)

Były Eleary obok.

Zewnętrzna budowa wygląda na taką samą ale bliżej im się nie przyglądałem.

 

5 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Compton super mini recenzja Audio Show, obskoczył wszystko co najciekawsze było...he,he.

Najciekawsze chyba te MrSpeakers Electrostaty, podobny sposób przekazu dźwiękowego co Staxy czy coś innego wymyślili?

Lepsze od sr-L700 które masz teraz na chacie?

Grają inaczej niż Staxy, nie grają tak pierwszym planem i mają o wiele większa przestrzeń.

Ale rodzaj przetwornika czuć czyli taką eteryczność dźwięku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vonBaron napisał:

Wszystko fajnie tyko na nic mnie nie stać :lol:

Nie ma się co przejmować, T1 rev2 zjadają większość konkurencji na rynku za śmieszną ceną swoją wyjściowa...

Ale to magia Beyera, tanio a gra zjawiskowo...he,he.

Głębia sceny w T1 trudna do ogarnięcia dla konkurencji...hi,hi:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Soundman1200 napisał:

Nie ma się co przejmować, T1 rev2 zjadają większość konkurencji na rynku za śmieszną ceną swoją wyjściowa...

Ale to magia Beyera, tanio a gra zjawiskowo...he,he.

Głębia sceny w T1 trudna do ogarnięcia dla konkurencji...hi,hi:D

To prawda, że T1 rev2 to świetne słuchawki, ale z tym "tanio" to przesadziłeś :P

Głębia w znanych mi słuchawkach to tylko lepsza była w Ether Flow oraz HE-4 chociaż tutaj to raczej remis.

 

Dziwne, że Audeze nie zaprezentowało LCD2C.

O 660S po targach też jakaś dziwna cisza.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nsk napisał:

A teraz podłączcie cały ten majdan do tych serbskich wzmaków i okaże się, że klasyfikacja się wywróci. Ruscy przyjechali przygotowani.

Ale Susvary na Aurise szału nie zrobiły.

Dodam, że czekając na odsłuch, podpiąłem Odiny do telefonu V10.

O dziwo, już było czuć klasę słuchawek.

Dopiero po wpięciu w stacjonarkę zaczęła się jazda! :)

 

Teraz, KaszaWspraju napisał:

 

A gdzie te 660s były, w tym pokoju, gdzie ciągle stała kolejka?

Bo na otwartym stanowisku Sennheisera ich nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, nsk napisał:

A te Suszary to nadają się do tego Aurisa? Bo po specyfikacjach to trzeba chyba tyle prądu co do he-6.

http://aurisaudio.rs/en/products/headphone-amplifiers/headonia

 

To są jedyne spece jakie dało się znaleźć. Nie ma chyba jeszcze żadnych recenzji ( przynajmniej po angielsku ), więc ciężko o dokładne pomiary.

Susvary z headonią grały ... przyzwoicie. Ale na pewno nie tak, żebym wyciągał portfel.

Nie wiem czy @Compton  się zgodzi ale dla mnie Susvary brzmią jak HE1000v3 albo HE1001. Takie rozwinięcie formuły. Zwiewne i lekkie granie, bardzo audiofilskie muszę przyznać, ale przy krótkim odsłuchu po prostu wypadały blado w porównaniu do kontrolowanego szaleństwa Odina. Z drugiej strony takie granie pewnie docenia się po czasie, nawet nie dniach a tygodniach.

 

Edytowane przez Firegon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności