Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Co po m50x... [metal]


Patriq6

Pytanie

Na wstępie zaznaczam, iż troszkę już kopałem na forum i w googlach, ale wciąż pozostaje taki niedosyt informacji.

Co więc kupić po m50x?

  • ciężkie odmiany metalu, nie określę dokładnego, bo nie mam jednego wybranego - słuchawki powinny być w miarę uniwersalne
  • ciężka elektronika - new genre dubstep, trap i czasem inne gatunki...
  • player: głównie galaxy s5 z viperem
  • na stanie smsl m2, którego mogę zostawić jeśli się to do czegoś nada
  • biorę również pod uwagę dobór innego wzmaka, choć niekoniecznie od razu po kupnie słuchawek (zależy jak będzie z funduszami)
  • w gre wchodzą sprzęty używane (i tak będzie najlepiej chyba)

Jakieś porównania do m50x mile widziane, chce wiedzieć na czym stoje i czego mogę się spodziewać :)

Edit: Co z R70x oraz DT990 pro?

Zapomniałbym... Jeśli słuchawki mają być znacznie lepsze do któregoś z tych gatunków muzycznych to zdecydowanie w kierunku metalu.

Edytowane przez Patriq6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A co w brzmieniu M50x nie pasowało lub chciałbyś poprawić?
Do domu czy na miasto?

DT990 to rozsądny wybór, lepsze tecnicznie od ATH, spora scena, gdzie w M50x jest jej niemal brak, mocniej zaakcentowana góra.
R70x delikatnie ciemne z mniejszą niż DT990 sceną, ale nadal świetne, spójne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Stacjonarnie, w domu - na mobilności mi nie zależy, bo poza domem słucham tylko w busie do szkoły i ze szkoły :)

Co chciałbym poprawić? Brakuje mi czasem przejrzystości dźwięku, przy cięzszych partiach słuchawki mam wrażenie, że potrafią się mocno pogubić... No i przedewszystkim tak jak napisałeś - sceny to tu jest prawie tyle co nic.

Edit. Zależy mi mocno na jasnej, przejrzystej górze - nie lubie ciemnicy.

Edytowane przez Patriq6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
31 minut temu, Palpatine napisał:

Philips Fidelio X2 - świetne słuchawki do metalu i gatunków typu dubstep. Ew. ATH R70X. 

Pierwsze wymagają mniej mocy, drugie więcej, ale obie świetnie zagrają z Aune X1S

Fidelio w rozważaniach, ale podobno lubią przywalić cięzkim basem. A co do źródła to chciałbym coś troszke taniej uwalić... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Patriq6 napisał:

Fidelio w rozważaniach, ale podobno lubią przywalić cięzkim basem. A co do źródła to chciałbym coś troszke taniej uwalić... :D

Sporo o nich pisaliśmy w temacie im poświęconym. Nie sądzę aby tego basu było sporo więcej niż w zamkniętych M50x.

X2 potrafią zagrać i z telefonu, ale ładnie się skalują (do pewnego poziomu) i warto im zapewnić coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ogólnie, to nie jest powiedziane, że uda mi się je kupić jeszcze w tym roku... Za ath wezme z 3 stówki i za m2 jeśli bym ew. sprzedawał może 170-180zł bo jest jak nowy i nie wiele używany. Powiedzmy więc, że będę mieć 450zł, dołożyć na chwile obecną mogę 300-400zł, więc beź źródła póki nie uzupełnie nieco portfela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ogólnie, to nie jest powiedziane, że uda mi się je kupić jeszcze w tym roku... Za ath wezme z 3 stówki i za m2 jeśli bym ew. sprzedawał może 170-180zł bo jest jak nowy i nie wiele używany. Powiedzmy więc, że będę mieć 450zł, dołożyć na chwile obecną mogę 300-400zł, więc beź źródła póki nie uzupełnie nieco portfela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam DT990 PRO 250ohm i kiedyś w jednym salonie audio słuchałem wersji 32ohm z mojego iPada Air 2. Nie dość, że słuchawki wcale nie są super głośne i ledwo starczyło mocy, to są jeszcze ostrzejsze od wersji 250ohm. Moje uszy by „krwawiły” po dłuższym odsłuchu. Wtedy PRO były moim wzorem brzmienia, wersji 32ohm bym nie tknął. Zdecydowanie lepiej kupić te o wyższej impedancji i coś, co pomoże im głośniej zagrać. Jeszcze lepiej Fidelio X2. Chociaż one też mimo niskiej impedancji jakieś super głośne nie są, ale grają dobrze ze słabych źródeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, kony74 napisał:

Dobrze z telefonu zagrają Hifimany HE-300 i do "młócenia" są dobre, jednak górę mają trochę przyciemnioną.

Na ile przyciemnioną, jakieś konkretnie przyrównanie?

Edit: Przeczytałem recenzje i... I mnie strasznie zachęciła do ich kupna, brzmienie zdaje się być dokładnie takim jakiego szukam :D

Edytowane przez Patriq6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Patriq6 napisał:

Na ile przyciemnioną, jakieś konkretnie przyrównanie?

Edit: Przeczytałem recenzje i... I mnie strasznie zachęciła do ich kupna, brzmienie zdaje się być dokładnie takim jakiego szukam :D

Były 3 wersje HE-300, ta najnowsza z posrebrzanym fabrycznym kablem (ver.3) jest już ok, góra jest lekko złagodzona i niby wszystko co trzeba słychać, chociaż wiadomo, że są słuchawki jaśniejsze i bardziej rozdzielcze. Nie powinieneś narzekać na brak góry, chyba że jesteś fanem mocno wyeksponowanych talerzy. Moim zdaniem do metalu nie warto pchać się w jasne słuchawki jeśli nie ma się dobrego źródła bez cyfrowego nalotu i dobrze zrealizowanych albumów bo inaczej to krew leci z uszu. HE-300 ver.3 to jakieś 2 półki wyżej od M50x, naprawdę fajne i niedoceniane słuchawki. W sumie Denony D600 też można znaleźć za ok 600 zł.

 

Tutaj masz fajny wątek o słuchawkach do metalu:

https://www.head-fi.org/threads/headphones-for-metal-music-ultimate-solution.715478/

Edytowane przez kony74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, kony74 napisał:

Moim zdaniem do metalu nie warto pchać się w jasne słuchawki jeśli nie ma się dobrego źródła bez cyfrowego nalotu i dobrze zrealizowanych albumów bo inaczej to krew leci z uszu.

No właśnie mi leci jak słucham m50x :)

Edit. Głównie przy nowych albumach, które dotyka problem loudness war...

Edytowane przez Patriq6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności