Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Problem ze słuchawkami Sennheiser HD380


GoldenightMC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż jakiś czas temu nabyłemm słuchawki Sennheiser HD380, i po podłączeniu ich do karty dźwiękowej w komputerze byłem bardzo zawiedziony...

 

Dźwięk był dziwny, nienaturalny, tak jakby przytłumiony, ale stawiałem że to przez słabą kartę zintegrowaną. W końcu udało mi się zdobyć DAC Audiotrak Prodigy Cube BE i... nie poprawiło to w żaden sposób jakości tych słuchawek. 

 

Powiedziałbym nawet że słuchawki Panasonic-RP-HJE125 (dokanałowe, za 25 złotych) grają lepiej niż te Senki które są warte kilkanaście razie więcej.

 

No i pytanie, czy to z natury te słuchawki mają tak beznadziejny dźwięk, czy też są w jakiś sposób uszkoszone?

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają bardzo dobry przekaz, basik fajnie masuje trzewia...scena spora, dobra średnica.

Powinieneś być wbijany w podłogę ich potęgą basu, jak tak nie ma coś jest nie tak...może zepsute?

Pod wieżę stereo próbowałeś podłączyć na próbę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia to po przesiadce ze słuchawek w klasie <100zł był efekt "wow" i naprawdę mogły się podobać. Z kolei kilka lat później przesiadając się w drugą stronę z bardziej szczegółowych i jaśniejszych słuchawek, to HD380 robiły mi miazgę z ucha. Ocena zależy od doświadczenia w obcowaniu z innymi słuchawkami.

 

Może masz muzykę w marnej jakości, coś źle podłączasz, masz uwalone słuchawki, albo to po prostu kompletnie nie twoje granie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem podłączać do komputera, dwóch telefonów, karty dźwiękowej wymienionej wyżej, wieży stereo, i głośników, i wszędzie było tak samo. ;/

Muzyke mam od mp3 128 do poprzez 320 aż do flac, i również nie było różnicy podczas odsłuchu między nimi.

 

Co mogę jeszcze zrobić?

Edytowane przez GoldenightMC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz popsuty kabel - urwaną masę. Uszkodzenie najczęściej występuje tuż przy wtyczce. 

Spróbuj (w trakcie grania) powyginać w tym miejscu kabel. Jeśli choć na chwilę dźwięk się poprawi, to już będziesz miał 100% pewności, że to wina kabla.

Naprawa czegoś takiego to kwestia odcięcia starej wtyczki, skrócenia kabla i przylutowania nowej wtyczki.

Można też wymienić cały kabel, bo w tym modelu jest odpinany, tylko koszt takiej operacji będzie większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perul Próbowałem wyginać kabel w każdym możliwym miejscu i nie dało to żadnego rezultatu. Przeszukałem internet, i znalazłem nowe kable zamienne do tych słuchawek, ale ich cena zaczyna się od ok. 80 zł wzwyż... 

 

Szczerze jestem w stanie dać te pieniądze aby słuchawki działały poprawnie, ale jaką mam pewność że to chodzi o kabel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GoldenightMC napisał:

Tak jeszcze myślałem aby zakupić taki kabel na allegro, podłączyć go do słuchawek, sprawdzić czy jakość dźwięku się zmieniła, jeżeli tak, to niech zostanie, jeżeli nie to poprostu go zwrócić.

No i chyba tak zrób, najprostsze i najpewniejsze wyjście.

Jakby się okazało, że to wina kabla, to możesz naprawić ten stary i mieć na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w pracy HD380 i gdybym miał opisać ich dźwięk, to też bym napisał "dziwny" i prawdę mówiąc opisałbym je podobnie do autora wątku. Porównuję z DT770, bo to podobna półka cenowa, i HD380 grają jak słuchawki za 150 zł. Zero muzykalności, ale i studyjnie to jakoś nijako. 

 

Tu charakterystyka: ccf86aad01b0125d427f46b4a086fc17.png 

 

Więcej tu: http://en.goldenears.net/13496

 

Bardzo mnie to dziwi, no bo w końcu są to słuchawki do profesjonalnego odsłuchu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perul  @dj1978 @Rotgut

Ostatecznie zrobiłem tak jak powiedziałem wcześniej. Zakupiłem nowy kabel i... niestety nie dało to kompletnie nic. Nadal nie wiem czy to coś ze mną i z moimi uszami jest nie tak, czy to jednak słuchawki są wadliwe, ale tak czy inaczej, słuchawki do zwrotu. Z góry dziękuje wszystkim osobom próbującym mi pomóc ;)

 

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności