Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, LuQi napisał:

 

Campfire Audio, RHA, FAD, Westone.. te zwróciły moją uwagę, choć na pewno coś sie jeszcze znajdzie. 

 

Cudnie! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Palpatine napisał:

Czy to były nowe LCD2C?

Zwykłe LCD-2. Po prostu ja dotąd nie miałem okazji ich posłuchać :).

 

19 minut temu, decees napisał:

 

Pod co były podpięte? SE czy BAL?

Aktualnie  osłu****ę TH610 i tam środka nie brakuje, a TH900 wydawały mi się sporym ich rozwinięciem z zaznaczonymi skrajami, ale bez średnicy? :blink: 

No mają średnicę :D ale zauważalnie cofniętą. Nie rzucałoby się to tak w uszy, gdyby nie tak mocne podbicie skrajów.

TH610 mają nieco inne strojenie, takie bardziej salonowe, gdzie TH900 to pełna impreza.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę przyznać że Focal pozamiatał w tym roku. Te ich eleary i utopie to faktycznie bardzo ciekawe i dziwne zjawisko. Ma się  wrażenie że ich holografia, to jakiś wyższy kosmiczny poziom namacalności i realności dzwięku. 

A, druga sprawa - hype wokół MrSpeakers jak najbardziej uzasadniony. Świetne słuchawki, naprawdę świetne. 

W tym roku bardziej podeszły mi Audeze, (chyba mi się gust zmienia) ale musiałbym do nich poćwiczyć mięśnie karku. 

Tak sobie myślę że gdybym miał kasę to bardzo ciężko byłyby mi zdecydować czy brać Focale czy PanaGłośniczka. Brałbym obie opcje :) 

BTW co to za pomysł żeby Ethery napędzać z DAPów? 

Rozczarowanie: HE1000 i  Suszara 

 

Z IEMów bardzo fajne stoisko Custom Art. Najtańsze Fibae świetnie grają i to ze wszystkiego.  Campfire Audio bardzo solidnie. Fiio f9 pozytywnie mnie zaskoczyły. Bardzo przyzwoite słuchawki jak za ten piniądz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, nsk napisał:

Nawet używki masz @Compton:)

 

http://kennerton.com/index.php?route=product/product&path=72&product_id=128

 

Charka tych Odinów wygląda bardzo podobnie do otwartych Aeonów.

 

Coś w tym może być.

 

Cytuj

The sound signature of the Aeon Open is probably the most natural and organic signature of any open back planar I have heard. It is not neutral, has warm midbass, a full midrange and laid back treble. The closest sound signature I can recall would be the Kennerton Odin and HD650.

 

http://earphiles.org/2017/11/mr-speakers-aeon-flow-open-review/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, nsk napisał:

Nawet używki masz @Compton:)

 

http://kennerton.com/index.php?route=product/product&path=72&product_id=128

 

Charka tych Odinów wygląda bardzo podobnie do otwartych Aeonów.

Odin na Aeonach nie pozostawiły suchej nitki.

Ale grały z innego źródla (wzmaka prawdziwego, na 230V  za 6K$, a nie z jakiejś popierduchy AK1000).

Na DAPie szanse mogą być wyrównane.

Bardzo długo wsłuchiwałem się aby znaleźć różnicę między Flow i Aeon Open i między Flow C i Aeon C, i DAP bardzo słabo różnicuje nagrania.

Głównie przez wysokie napięcia. Brzmi to zawsze głośno ale sucho i płasko. Brak watów skutkuje brakiem poczucia głębi, czarnego tła, nasycenia, dociążenia, barwy, namacalności, dynamiki, rytmu, tempa, przestrzeni, napowietrzenia... I bądź bracietu mondry. ;) 

Czy mam polecić koledze tanśze o połowę słuchawki bo na DApie grają niemalże tak samo?

Ja tej odpowiedzialności na siebie nie wezmę :)

 

20171118_151116.jpg

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Compton napisał:

Odin na Aeonach nie pozostawiły suchej nitki.

Ale grały z innego źródla (wzmaka prawdziwego, na 230V  za 6K$, a nie z jakiejś popierduchy AK1000).

Na DAPie szanse mogą być wyrównane.

Bardzo długo wsłuchiwałem się aby znaleźć różnicę między Flow i Aeon Open i między Flow C i Aeon C, i DAP bardzo słabo różnicuje nagrania.

Głównie przez wysokie napięcia. Brzmi to zawsze głośno ale sucho i płasko. Brak watów skutkuje brakiem poczucia głębi, czarnego tła, nasycenia, dociążenia, barwy, namacalności, dynamiki, rytmu, tempa, przestrzeni, napowietrzenia... I bądź bracietu mondry. ;) 

(...)

 

Moje Ether C Flow dość fajnie brzmią z małego zestawu "transportable". DX200 + Alo Continental Dual Mono (taka zbalansowana lampka).

Będę miał jutro na AVS jakby ktoś chciał posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Compton napisał:

A grałeś je ze stacjonarki?

Najczęściej nie słucham ze stacjonarek. Ale tak - miałem przez chwilę Cavalli Liquid Carbon (polecany do Etherów ze względu na synergię).

No i jak dla mnie z Continental Dual Mono grają znacznie lepiej.

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, konrad_a napisał:

Najczęściej nie słucham ze stacjonarek. Ale tak - miałem przez chwilę Cavalli Liquid Carbon (polecany do Etherów ze względu na synergię).

No i jak dla mnie z Continental Dual Mono grają znacznie lepiej.

Np. mojemu ojcu, kartofle z zasmażaną cebula smakują bardziej niż schabowy.

I nikt z nim nie dyskutuje, tak że staram się Ciebie zrozumieć... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, timecage napisał:

Pytałem, czy przewidują tańsze w tej technologii, ale na razie nie byli w stanie jednoznacznie powiedzieć, bo to pierwszy prototyp dopiero, ponoć bardzo długo nad nim pracowali (co chyba słychać). Faktycznie gwiazda imprezy.

Ma być model droższy i tańszy, ale nie wiem czy powinienem o tym mówić.

12 godzin temu, decees napisał:

 

Pod co były podpięte? SE czy BAL?

Aktualnie  osłu****ę TH610 i tam środka nie brakuje, a TH900 wydawały mi się sporym ich rozwinięciem z zaznaczonymi skrajami, ale bez średnicy? :blink: 

Absolutnie bez średnicy.

12 godzin temu, Vaiet napisał:

Pytanko. Jest jakiś sensowny wybór IEMów do posłuchania? :)

Jest, i to spory.

12 godzin temu, Palpatine napisał:

Czy to były nowe LCD2C?

Niestety nie. Z tych nowych audeze nic nie ma. Najnowsze jakie są to LCD4....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności