Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Lista chętnych do wpłaty na utrzymanie forum


ZenekHajzer

Rekomendowane odpowiedzi

Już jedna masowa migracja na inne forum tu była, jak boty zaatakowały. No i widać co z niej wyszło.

Ale jak znam polskie realia, to gdyby nagle masowo użytkownicy zaczęli stąd tutaj odchodzić, właścicielstwo pewnie prędzej forum po prostu zamknie, skoro nie ma zainteresowania, niż się wysili je ratować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że poprzedni exodus @timecage był na trochę innej zasadzie. Niemniej jako że przewijam się w tym wątku (bardzo mi miło z tego tytułu), chciałbym kilka rzeczy naświetlić, jeśli można.

 

Przede wszystkim content tworzą użytkownicy i to jest coś, co zawdzięczać można tylko im. Od 2 lat (bo tyle liczy sobie już moje forum) współtworzę go na FAF i to, co uważam, że mogłoby lepiej sprawdzić się na nim niż na blogu, publikuję na tym pierwszym. Nie trzeba mieć tysiąca działów aby móc skutecznie przekazywać innym konkretną wiedzę z różnych dziedzin audio, jak również nigdy nie jest za późno, aby w razie potrzeby jakiś fragment forum rozbudować. Ostatnio dosyć mocno konstruuje się chociażby wątek testerów OPA, którego nie znalazłem nigdzie indziej zebranego w jednym miejscu, toteż rozwój jest tylko kwestią czasu, zwłaszcza że forum pełni stale pożyteczną rolę obok bloga - odciąga zapytania zakupowe i część dyskusji, co jest dla mnie dużym ułatwieniem. Do tego w dużej części zawiera się w już ponoszonych kosztach hostingowych/domenowych. Realnie koszt utrzymania forum w skali roku jest więc bardzo mały lub może być nawet zerowy jeśli zrezygnować z subskrypcji dających dostęp do aktualizacji, ale za żadne pieniądze nie da się kupić atmosfery panującej między ludźmi współdzielącymi tą samą pasję. Na to pracuje się latami i robi to z przyjemności, nie tylko w ramach forum, ale i poza nim. Również spędziłem na tym forum wiele lat (konto założyłem w 2008 roku), dwukrotnie miałem zaszczyt moderować, poznałem sporo ciekawych ludzi i mam przez to sporo sentymentów mimo wszystko.

 

Technicznie jeśli kogoś to ciekawi, w tej chwili FAF działa na najnowszej wersji silnika IPB (4.2.6), dziedziczy atuty stania za CloudFlare'm oraz ma aktywną subskrypcję IPB AntiSpam. Dojdzie też na dniach Doszedł wspomniany ciemny skin na prośbę @bachankasa oraz dojdzie niedługo także i wymieniany przez @ZenekHajzera SSL. Oczywiście zawsze coś może się posypać, ale od tego jest support. Jak więc widać nie jest to coś, co samo z siebie miałoby pełnić rolę zastępczą dla czegokolwiek. FAF jest otwarte i przyjmie każdego, kto będzie uważał, że poczuje się tam jak u siebie, ale problemy techniczne innego serwisu są wciąż problemami technicznymi i dlatego chciałbym podkreślić, że w żaden sposób nie jest moją intencją wykorzystywanie zaistniałych okoliczności, nawet jeśli są one wynikiem takich a nie innych działań lub błędów, toteż niech potencjalna decyzja o migracji gdziekolwiek będzie każdorazowo własna, indywidualna i podjęta na spokojnie.

 

Jeśli moderacja mimo wszystko uzna mój post za z jakiegoś powodu niestosowny, bardzo proszę o usunięcie. 

 

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Teti said:

To co pakujemy menele? Evil na pewno nasz ugości :) Mi to bez różnicy gdzie będę czytał i pisał. Jak mody i stali bywalcy się wyniosą to nie będzie czego tu szukać.

zapytania od google i temu podobnych przestaną spływać to wtedy dopiero zacznie normalnie działać :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, KaszaWspraju napisał:

Teraz mają targi na głowie, potem krótki grudzień , więc po nowym roku pewnie coś drgnie.

 

Takich wniosków to bym nie wyciągał.

Eee? Od prawie roku nie da się pisać w niektórych tematach komercyjnych. W ramach naprawy dostałem prawa modyfikacji wpisów - działa wszędzie, tak na marginesie, ale dodawać postów nie mogę, podobnie jak niezalogowani, a wcześniej się dało. Sprawę zna z korespondencji dwóch Administratorów, ale poza rozszerzeniem mi praw (nie pomogło) lub stwierdzeniem, że "po mojej stronie jest wszystko OK" nic się nie zadziało. Tymczasem krzaki w postaci %d świadczą dobitnie o tym, jak jest zbugowana platforma IPB obecnie w użyciu. Nikt z tym nic nie robi, a moim zdaniem ten "produkt" jest przedmiotem reklamacji, bo zdaje się nie jest darmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2017 o 22:33, Yenna napisał:

 

Fora informatyczne to wyjątkowy ewenement for jako takich. Wyolbrzymienie zjawiska znanego wszędzie - ****o wiem, dużo gadam. Najlepiej zapalić jedną zapałkę, mianowicie zapytać o pomoc w złożeniu zestawu, a szwadron byłych pracowników pogotowia komputerowego oraz 1kl techników informatycznych zlatuje się na ratunek. Nie sugeruj się tym przykładem, ja sam bardzo ozięble wspominam ostatnie doświadczenia z pclolem.

Najwyraźniej trafiłeś na jakiś idiotów, a nie starych dobrych użytkowników pclola :lol:.

Ogólnie strona, to rak często (komentarze szczególnie), za to forum, jest było swego czasu jeszcze całkiem ok.

No, ale może teraz opanowali jacyś tacy ludzie.

To samo jest często z forami audio, dyskutuje się ze sklepami, lub zakumulowanymi pracownikami, którzy polecają co mają w swojej ofercie (chociaż nie mówię, że się nie znają - bo często mają całkiem niezłą wiedzę) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Tylko że poprzedni exodus @timecage był na trochę innej zasadzie. Niemniej jako że przewijam się w tym wątku (bardzo mi miło z tego tytułu), chciałbym kilka rzeczy naświetlić, jeśli można.

 

Przede wszystkim content tworzą użytkownicy i to jest coś, co zawdzięczać można tylko im. Od 2 lat (bo tyle liczy sobie już moje forum) współtworzę go na FAF i to, co uważam, że mogłoby lepiej sprawdzić się na nim niż na blogu, publikuję na tym pierwszym. Nie trzeba mieć tysiąca działów aby móc skutecznie przekazywać innym konkretną wiedzę z różnych dziedzin audio, jak również nigdy nie jest za późno, aby w razie potrzeby jakiś fragment forum rozbudować. Ostatnio dosyć mocno konstruuje się chociażby wątek testerów OPA, którego nie znalazłem nigdzie indziej zebranego w jednym miejscu, toteż rozwój jest tylko kwestią czasu, zwłaszcza że forum pełni stale pożyteczną rolę obok bloga - odciąga zapytania zakupowe i część dyskusji, co jest dla mnie dużym ułatwieniem. Do tego w dużej części zawiera się w już ponoszonych kosztach hostingowych/domenowych. Realnie koszt utrzymania forum w skali roku jest więc bardzo mały lub może być nawet zerowy jeśli zrezygnować z subskrypcji dających dostęp do aktualizacji, ale za żadne pieniądze nie da się kupić atmosfery panującej między ludźmi współdzielącymi tą samą pasję. Na to pracuje się latami i robi to z przyjemności, nie tylko w ramach forum, ale i poza nim. Również spędziłem na tym forum wiele lat (konto założyłem w 2008 roku), dwukrotnie miałem zaszczyt moderować, poznałem sporo ciekawych ludzi i mam przez to sporo sentymentów mimo wszystko.

 

Technicznie jeśli kogoś to ciekawi, w tej chwili FAF działa na najnowszej wersji silnika IPB (4.2.6), dziedziczy atuty stania za CloudFlare'm oraz ma aktywną subskrypcję IPB AntiSpam. Dojdzie też na dniach Doszedł wspomniany ciemny skin na prośbę @bachankasa oraz dojdzie niedługo także i wymieniany przez @ZenekHajzera SSL. Oczywiście zawsze coś może się posypać, ale od tego jest support. Jak więc widać nie jest to coś, co samo z siebie miałoby pełnić rolę zastępczą dla czegokolwiek. FAF jest otwarte i przyjmie każdego, kto będzie uważał, że poczuje się tam jak u siebie, ale problemy techniczne innego serwisu są wciąż problemami technicznymi i dlatego chciałbym podkreślić, że w żaden sposób nie jest moją intencją wykorzystywanie zaistniałych okoliczności, nawet jeśli są one wynikiem takich a nie innych działań lub błędów, toteż niech potencjalna decyzja o migracji gdziekolwiek będzie każdorazowo własna, indywidualna i podjęta na spokojnie.

 

Jeśli moderacja mimo wszystko uzna mój post za z jakiegoś powodu niestosowny, bardzo proszę o usunięcie. 

 

Poszedł lajk za spryt, zręczność, polor i wyczucie:D.

Edytowane przez audionanik
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności