Skocz do zawartości

Lista chętnych do wpłaty na utrzymanie forum


ZenekHajzer

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Karmazynowy napisał:

Nie dość, że sprzęt audio drogi w cholerę, to jeszcze za forum chcą płacić po to, żeby je czytać i żeby przez to kupować nowe sprzęty audio... masochiści.

 

A tak na poważnie to to jest forum komercyjne. Ani złotówki nie dołożę, a jedyne co mnie tu trzyma to inni forumowicze a nie samo forum.

 

Zobaczcie, że aktywnych userów jest raczej mało ale jest bardzo dużo czytających, tzw. gości. Jakie słuchawki nie wpiszesz w google, to linki do tego forum zawsze są w ścisłym top. Ciekawy jestem na ile nasze posty, hype, opinie wpływają na trendy sprzedaży słuchawek w Polsce. Myślę, że mamy całkiem spory w tym udział.

Szczerze to też jestem ciekawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać to po przykładzie używanych słuchawek, jak na forum się pisze pozytywnie o jakimś modelu to znikają używki z rynku.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Karmazynowy napisał:

Widać to po przykładzie używanych słuchawek, jak na forum się pisze pozytywnie o jakimś modelu to znikają używki z rynku.

Tak samo widać po forach gdy pisze się o sprzęcie vintage. Nagle sprzęt który można było kupić za 100-150zł. kosztuje 400-500zł. :D . Ciekawe dlaczego :D:P ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są aukcje w okazjach allegro, jak sprzedający się zorientuje, że jego aukcja tam trafiła to też cenę potrafi podnieść. :D 

A może forum wpływa głównie na rynek używek, stąd nikłe zainteresowanie sklepu jego losami?

 

Chociaż preorder PRO82 pokazuje, że ludzie "nie z forum" potrafią śledzić temat słuchawek.


Swoją drogą, gdybym nie siedział w temacie i gdyby nie istniało to forum to po wejśćiu bezpośrednio na sklep mp3store pomyślałbym, że to jakiś fake. Przecież wygląd, przejrzystość i funkcjonalność tego sklepu to niezły żart. :D Nikt o zdrowych zmysłach by tam nie kupił gdyby nie siła marki.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym przykładem są kolumny nrd-owskie (RFT i inne). Kiedyś nikt się na to nawet nie spojrzał. Pamiętam że jeszcze kilka lat temu rft corony można było kupić za ~150zł. w super stanie. Dzisiaj 200-300. Tak samo seria k... profil kiedyś do 150zł. te kolumny się dało spokojnie kupić dziś ~300zł. a czasami i więcej. Za niższe modele rft albo inne/brzydsze z wyglądu to w ogóle się płaciło grosze. Pamiętam że ładnych kilka lat temu kupiłem z ojcem kolumny rft merkur za 40zł para...dzisiaj po 150 przeważnie widzę powystawiane...tak można by wyliczać i wyliczać.

 

Kolejny fajny przykład to amplitunery pioneera z serii sx-... np. 424, 626, 929 itd. Kiedyś 424 kosztował ~150zł...dzisiaj przeważnie 300-400zł. Jestem ciekaw wjakim stopniu wpłynęły na to fora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że żyjemy w czasach masowej komunikacji i opinie/recenzje przekazywane sobie przez ludzi w internecie potrafią mieć siłę tajfunu, zatapiać biznesy/produkty lub wznosić je na wyżyny popularności. Ale nie wszyscy jeszcze ten fakt rozumieją.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, na wielu forach (bywa też że forach o audio) ludzie wypowiadający się nie do końca znają się na temacie. Na przykład zapytałem na pewnym forum informatycznym o nietypowy sposób podłączenia SSD i otrzymałem kilka odpowiedzi, ale od samych osób wiedzących mniej niż ja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Pioj napisał:

Mnie dziwi to, że ludzie zamiast osobiście posłuchać, kupują w ciemno. Przeciez w internecie wiele opinii, ktore nijak mają się do rzeczywistosci.

Jak znajdziesz recenzenta z podobnymi uszami jak ty to czemu nie zaufać? Ja zawsze szukam recenzji sprzętu który znam by sprawdzić czy tak samo odbieramy dźwięk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pioj napisał:

Niestety, na wielu forach (bywa też że forach o audio) ludzie wypowiadający się nie do końca znają się na temacie. Na przykład zapytałem na pewnym forum informatycznym o nietypowy sposób podłączenia SSD i otrzymałem kilka odpowiedzi, ale od samych osób wiedzących mniej niż ja....

 

Fora informatyczne to wyjątkowy ewenement for jako takich. Wyolbrzymienie zjawiska znanego wszędzie - ****o wiem, dużo gadam. Najlepiej zapalić jedną zapałkę, mianowicie zapytać o pomoc w złożeniu zestawu, a szwadron byłych pracowników pogotowia komputerowego oraz 1kl techników informatycznych zlatuje się na ratunek. Nie sugeruj się tym przykładem, ja sam bardzo ozięble wspominam ostatnie doświadczenia z pclolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, hibi napisał:

@ZH to już lepiej na cele charytatywne wpłać/dopłać 

Wpłacam co miesiąc na dwie fundacje po 50zł :)

Tutaj bulił nie będę - mogę jednorazowo pomóc, żeby wykupić na kilka miesięcy lepszy hosting i mieć odroczkę na zajęcie się stronami w bardziej profesjonalny sposób. Te 5 dych odbije sobie w kolejnym preorderze, albo zniżce dla forumowiczów. Ale jak widać, zainteresowania brak.

Aż mnie korci, żeby swoje maszyny do testów wydajnościowych zatrudnić na dwa wieczory do eksplorowania forum - 1000 userów ubiłoby to na amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia czy utrzymanie tego forum jest serio aż tak kosztowne że nie opłaca się postawić tego na lepszym serwerze? Oczywiście biorąc pod uwagę fakt że pozycję sklepu w google w sporej mierze są z linkowania do tego forum. Choć może się mylę, bo na sam sklep gdyby nie to forum bym nie trafił :P

 

 

W chwili obecnej nie mam się za bardzo z czego dokładać :angry: i sam nie widzę co by mi to miało dać, owszem forum tutaj to głównie atmosfera i ludzie bo reszta średnio działa. Dlatego jakby ktoś czuł potrzebę stawiania nowego to jestem w stanie pomóc od strony technicznej. Ale tutaj też wątpię czy byłby sens, i czy nie skończyło by się jak ze stawianiem TS'a :P

16 godzin temu, Sound John napisał:

Ale całej tej kopalni wiedzy o audio, nikt na inne forum nie przyniesie.

Na upartego dało by radę xDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prawie co roku dorzucam się na jedno forum fotograficzne bo tylko z tego się utrzymuje i jest git ale tam nie ma różnicy pomiędzy moderatorem a userem. Jest pełna kultura, panuje wzajemne zrozumienie i wszyscy są aktywnymi użytkownikami połączonymi tematyką wspólnego hobby.

Tutaj mam wrażenie że moderacja jest tylko od cytowania regulaminów bo ogólnie jest nieobecna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

:D

 

a tak poważniej:

- zostawiłem nie raz kilka groszy w mp3store

- rejestrując się tu - zaakceptowałem regulamin - co oczywiście zaowocowało z czasem dość znacznym wzrostem spamu i to niekoniecznie bezpośrednio z empeczystore

 

na moje to powinniśmy wymagać a nie płacić za to, co nam się należy, no kurfa panowie  :D

 

  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Ugz napisał:

Mnie zastanawia czy utrzymanie tego forum jest serio aż tak kosztowne że nie opłaca się postawić tego na lepszym serwerze? Oczywiście biorąc pod uwagę fakt że pozycję sklepu w google w sporej mierze są z linkowania do tego forum. Choć może się mylę, bo na sam sklep gdyby nie to forum bym nie trafił :P

 

 

W chwili obecnej nie mam się za bardzo z czego dokładać :angry: i sam nie widzę co by mi to miało dać, owszem forum tutaj to głównie atmosfera i ludzie bo reszta średnio działa. Dlatego jakby ktoś czuł potrzebę stawiania nowego to jestem w stanie pomóc od strony technicznej. Ale tutaj też wątpię czy byłby sens, i czy nie skończyło by się jak ze stawianiem TS'a :P

Na upartego dało by radę xDD

Nie trzeba nic stawiać:

http://forum.audiofanatyk.pl

Jest i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forma ataku na strony/serwery.

Denial of Service - chodzi o to, że specjalnie obciążasz serwer nadmiarowym ruchem, żeby padł i firma nie zarabia.

Problem w tym że porządny serwer musiałby przyjmować dziesiątki tysięcy zdjęć na godzinę żeby zwolnić - a tutaj jedną fotorelacją możesz uwalić całe forum :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności