Skocz do zawartości

NAD C338 + PSB X1T


muf18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co sądzicie Państwo o takim zestawie. Ostatnio odsluchiwalem i myślę, że całkiem niezły brzmieniowo to zestaw, ciepły dosyć i prężny bas.

W zestawie kosztuje 4600 zl, nie wiem czy można kupić coś lepszego w tej cenie nowego, można?

Edytowane przez muf18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas mocny bo podbity ;) . Straszna v-ka. Duży loudness i wycofana średnica.

Bas mocny bo podbity ;) . Straszna v-ka. Duży loudness i wycofana średnica.

 

Posłuchaj jakichś dynaudio. Też takie ciepłe granie i bardzo fajne głośniki i zwrotnice. Niektórzy mówią że płaci się za markę ale moim zdaniem mają najlepiej zbudowane głośniki i zwotnice w segmencie budżetowym. Tutaj przykładowe testy dynaudio. Najlepiej wybrać jakieś z niskotonowym/niskotonowymi z dużą kopułką i cewką. 

 

Przykładowo

 https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/383-dynaudio-dm37

https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/74-dynaudio-audience-52se

https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/80-dynaudio-focus-110

https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/2499-dynaudio-excite-x14

https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/231-dynaudio-excite-x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zauważyłeś bo jeśli kolumny są basowe i mają wycofaną średnicą to mają v-kowa ch-ke ;) . V-kowa ch-ka to tak samo jak byś miał na równych kolumnach włączony loudness we wzmacniaczu.

 

Loudness czyli podbicie skrajów dźwięku. To właśnie prezentują te PSB. Mając na myśli loudness chodziło mi o ch-ke w V. 

Ja monitor audio kompletnie nie trawie. Nigdy bym nie kupił ;) . To oczywiście moje zdanie tylko i wyłącznie ;) .

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal musi być nowe wszystko?

 

Lepiej kupić takie drogie kolumny i tańszy wzmacniacz niż odwrotnie. 

 

Jakby nie musiał mieć funkcji sieciowych o których pisałeś kiedyś to może pole do popisu było by większe troche. 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Szczerze nie odsłuchałem Bostonów jeszcze. Yamaha 303d + 330 nie podobała mi się: sucha, mało muzykalna, chociaż dosyć dobra szczegółowość, ale nie podobała mi się, ogólnie.

Ten NAD + PSB, było znaczenie lepiej, ale pewnie da się lepiej. Tylko nwm czy do 5 tyś, ze sklepu da się lepiej. Szczególnie, że jeszcze miałem jakieś CD, do tego dobrać, co wydaję mi się bezsensowne, totalnie, bo CD, w tej cenie (1000-1200), to syf totalny często. Czytałem, że ogólnie NAD C516, jest chyba nie najgorszy, z takich CD-ków, ale też dla mnie bezsens (to nie jest dla mnie jak pisałem). 

Ogólnie mocno polegam na promo typu: wzmak/ampli + kolumny, z jakimś dobrym rabatem. Może najwyżej podmienić tego NADa na coś innego do tych PSB, czy nie warto (sprzedać NADa i kupić inny wzmak?)

Edytowane przez muf18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie salon, więc nie mogę wstawić sobie kompa + DACa, chociażbym chciał :D.

Tak, więc odradziłem CD, i mam nadzieję, że posłucha osoba. 

Ogólnie chromecast ogarnia też flaci i inne nieskompresowane bezproblemu (bo w tym NADzie jest zmodyfikowany chromecast z lepszym DACiem jak widziałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak szybko nie rezygnował z komputera jako źródła. Teraz można kupić takiego kompa w małej eleganckiej obudowie, że wygląda podobnie jak klocek audio. Do tego dobry dac i budżetowy cd nie podskoczy.  Sam mam takie rozwiązanie w salonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego ma być grane?
Można pójść w Chromecast -> DAC podłączony do Chromecast -> Kolumny aktywne. Nie martwisz się o synergię wzmacniacza z kolumnami, możesz je kupić droższe.

Ja mam rewelacyjny efekt przy smart tv -> fiio D03 -> Presonus Eris E8. 

Przy Twoim budżecie można naprawdę zaszaleć.

Na ten przykład: https://sklep.rms.pl/dali-zensor-5-ax-kolumny-podlogowe-aktywne-bezprzewodowe-bluetooth-z-aptx-2szt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak dac'a podłączyć do casta? Przez optyka? I jakiego dac'a? Bo przeciez zwyklego dragonfly'a nie wezmę. 

No ale jak dac'a podłączyć do casta? Przez optyka? I jakiego dac'a? Bo przeciez zwyklego dragonfly'a nie wezmę.  Chyba, że te aktywne + slim pc w obudowie, która by imitowala, wzmacniacz + dac typu sc808. Tylko jak tamie cos można by obslugiwac pilotem?

Edytowane przez muf18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast obslugujesz smartfonem. 

Te Dali mają też wejście optyczne - może się okazać, że wbudowany DAC daje radę. Jeśli nie, trzeba będzie poszukać, ale opcji jest multum. 
Pierwszą naprawdę znośnie grającą jest ten pierdek od FIIO - byłem w szoku że klocuszek wielkości pudełka zapałek potrafi grać takim fajnym dźwiękiem, a to wszystko za 119zł. U mnie wychodzi on z TV, bo mam smart TV, więc to mi robi za centrum multimedialne -> wychodzi do D03 -> dalej do presonusów. 

U Ciebie można wyjść bezpośrednio do DAC w kolumnach. Więc de facto potrzebujesz w tym przypadku...Chromecast i głośniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, jestem ciekaw, czy taki pomysł przejdzie... Jaką charakterystykę mają te Dali ? I czemu sądzisz, że takie aktywne kolumny są lepsze od wzmak + kolumny? Myślałem, że aktywne teraz to 'syf' jak to mówił Oskar. Potencjometr znajduję się w kolumnach, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, muf18 napisał:

Tak też myślałem, jestem ciekaw, czy taki pomysł przejdzie... Jaką charakterystykę mają te Dali ? I czemu sądzisz, że takie aktywne kolumny są lepsze od wzmak + kolumny? Myślałem, że aktywne teraz to 'syf' jak to mówił Oskar. Potencjometr znajduję się w kolumnach, tak?

Jak w nówkach i w tym budżecie, to nie taki syf. Jest to jakoś tam parowane, wzmacniacz dobierany, żeby brzmieć optymalnie z tymi głośnikami. W przypadku zakupu osobno, można też dobrze trafić z zestawieniem, ale trzeba mieć szczęście i dorwać dobre połączenie, które akurat się podobało osobie o podobnym do Twojego guście.

Słuchałem tych Dali w salonie, bez optymalnej akustyki i podobały mi się, nie wiem jakby zagrały w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam taką samą zagwozdke co Ty.
I zamiast nada myślę nad Pioneer NC50
Dużo fajniejsze funkcjonalność a recenzje przychylne.
Wolałbym dopłacić do tego plus osobne kolumny niż dopłacać 1,5k ile więcej kosztują dali ax od standardowych pasywnych.
Bo cena 1k więcej a funkcjonalność bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to znów mi zamieszales xd. 

Bo ten Pioneer jest ciekawy, jeszcze to cd, idealnie, tylko, kosztuje sporo. A zestawów z jakimś ciekawymi kolumnami mało z nim jest...

Indiana Tesi 542, znalazlem + ten NC-50 lub Azure F-100, w cenach 4999 i 4600 ale nie wiem czy to trochę nie za słabe kolumny do tego "kombajnu".

Edytowane przez muf18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności